zmena spravania

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: zmena spravania

Poslaťod Cathie » Sob 03.07.2010 18:21

Ulf :jop: preto som vravela, ze vsak nemusi drzat za koniec. Ja len na taketo pripady pouzivam proste stopovacku hodenu na zemi a chytim kde chcem tak, ako mi prave dlzka vyhovuje. A pritom mozem nechat psa odbehnut viac, ak je treba :smile: V kazdom pripade, tie cca 3 metre su ideal :yes:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: zmena spravania

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 03.07.2010 18:27

Z vlastnej praxe viem, že pes nieje na dlhej stopovačke vždy 100% ovládateľný, preto radím kratšie vodítko. Pri žiadnej riadenej činnosti so psom (výcvik, alebo podobné situácie) by som nepoužila viac ako 7-8m. Dlhšia stopka je IMHO dobrá len na to, aby sa pes ako tak vybehal a neušiel pri tom. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: zmena spravania

Poslaťod johny5 » Ned 04.07.2010 6:58

Stopovacka je v tomto pripade dost riskantna si myslim.Zamotanie a zla manipulacia s nou.Bezne voditko cca 1,2-2m kludne staci si myslim.Ale o to tu nejde.Ale v podstate na dlzke nezalezi lebo podla reakcii ktore majitelka opisovala ten pes to voditko tak ci tak napne a by sa dostal ku psovi.Ide len o to prve stretnutie a vlastne odskusanie toho ci je to agresivita alebo ako som pisal prehnana chut sa hrat alebo prilis vela nevybitej energie.Samozrejme ze majitelka musi byt pripravena na mozny utok svojho psa a mal by byt patricne zabezpeceny...Ci to chce riesit s niekym osobne je uz na nej.Vela ludi rado berie rozumy len z netu co je si myslim riadna konina.S tym sa bohuzial neda nic robit len dufat ze majitel dostane v pripade ze ma naozaj zaujem nieco s problemom robit a zalezi mu na nom.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik