nepohrýzol

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nepohrýzol

Poslaťod meridia » Ned 13.06.2010 17:06

1bubko2 píše:otazka znie ako ho to spravne naucit ? :smile: hlavne ked cvicak stoji za hovno a iny v okoli nie je

no tak s tímhle ti těžko někdo poradí,ještě můžeš zkusit výcvik individuální pokud je u vás někde taková možnost.

Offtopic: ano, ak ma byt v poriadku, ze pes ma cvaknut ruku, ktora k nemu prejde cez plot, v tom pripade to naozaj nie je argument, ze taketo spravanie sa psa je hocikde a hocikedy neziaduce snad to niekedy nebude decko namiesto toho opilca, ak by si to ten pes nahodou rozmyslel

Offtopic: psala jsem obecně :smile: ,nepíšu ,že to je v pořádku,jen mne rozčilujou argumenty typu..my to nechcem a odbouráváme to a ty to chceš..já zas nechci aby mi pes ochotně chodil ke každému obejdovi a mnozí o to usilují a vidí to jako metu,které chtějí dosáhnout,to je celé :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: nepohrýzol

Poslaťod Mackie » Ned 13.06.2010 17:21

Offtopic: jasne, rozumiem, beriem, ale ked si clovek neuvedomuje, ze by mal vazny pruser, keby jeho pes niekoho pohryzol, hoc aj cez plot, tak treba poukazat na to, ze to je/moze byt problem, ak by takto v buducnosti reagoval (a keby sa poskodeny tomu venoval, tak pes dostrazil, lebo bude musiet byt vo voliere alebo na retazi alebo budu musiet domurovat plot tak, aby sa to nemohlo opakovat) ale samozrejme to, ze je to pre inych problem, nie je argument neucit psa .. rozne veci :no:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nepohrýzol

Poslaťod meridia » Ned 13.06.2010 17:24

Offtopic: Však jsem věděla,že se pochopíme :smile:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: nepohrýzol

Poslaťod Hanka 1 » Ned 13.06.2010 17:42

Myslím si, že jde hodně o to, aby pes neřešil to, co řešit není třeba, a to ostatní řešil tak, aby nadělal co nejmíň škody, když už po něm to hlídání chceš. Měl by s tebou spolupracovat a když jsi v dosahu, upozornit a čekat na tvůj pokyn nebo řešení. Pokud je sám, měl by postavit vetřelce do latě a počkat, až si ho vyzvedneš. Jenže to se musí naučit a na cvičáku to asi nebude.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nepohrýzol

Poslaťod 1bubko2 » Ned 13.06.2010 19:06

no tak ako ho to ucit?
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: nepohrýzol

Poslaťod Bad » Ned 13.06.2010 19:56

Bubko, podle popisu pes reagoval ze strachu a úplně souhlasím s Hančiným příspěvkem.
Pes potřebuje zvedat sebevědomí -ale žádoucím směrem a spolupracovat s tebou. Čekám, jestli zareaguje Tchoř, ten by ti poradil.
V prvé řadě je to samozřejmě nácvik poslušnosti, nejen abys psa výborně ovládal ale má to i další plus - pes si zvykne, že ty mu říkáš co má dělat a že je pro něj velice výhodné, když tě bude poslouchat. Ono se to velice hodí v mnoha běžných situacích. Můj pes se ke mně třeba obrací, když se dostane do situace pro něj nečitelné - z mého obličeje a chování vyčte jak se má chovat (většinou klídek) - beze slov.
A k tomu bych ti poradila inteligentní nácvik obrany, ale má to jedno velké a podstatné ALE : musíš si najít figuranta, který to umí (a nemusí to být na cvičáku) - myslím tím zvedat psovi sebevědomí. V opačném případě to může být průser. Takže musíš hledat, na fóru, mezi pejskaři, na základě referencí , jít se podívat bez psa.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: nepohrýzol

Poslaťod Hanka 1 » Ned 13.06.2010 20:08

Bad,
dokonale napsáno.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nepohrýzol

Poslaťod Tchor » Ned 13.06.2010 20:38

1bubko2 píše:no tak ako ho to ucit?


Zalezi na tom co od psa chces,
pokud jen "zivej alarm" tak jsi zacala "zpravne" nejlip hlidaj psi co se boji a pri kazdym sustnuti "rvou o pomoc" a snazi se zahnat "zdroj sveho strachu".
Pokud chces vysmaty sebevedomy zvire ktery si je vedomy sve sily a tim padem nema potrebu resit zbytecnosti tak plati do puntiku co ti psala Hanka

Jak ho tohle naucit?
Tak ze psovi ukazes svet, naucis ho ze se lidi, zvirat, ale i veci kolem sebe nemusi bat. Naucis psa ze kazdou situaci s tvoji pomoci hrave zvladne. Pockas az bude pes dostatecne dospelej na to aby sam zacal vykazovat teritorialni chovani (u vetsiny plemen kolem tretiho roku veku) a to nasledne (v terenu sebejistoty a duvery psa) podporis.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: nepohrýzol

Poslaťod 1bubko2 » Ned 13.06.2010 21:01

dakujem za vsetky rady :poklona: budeme teda dalej trenovat poslusnost a ukazovat mu ze sa nemusi bat a moze sa na mna"obratit" s problemami :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: nepohrýzol

Poslaťod Silwuska » Pon 14.06.2010 9:08

Prepac ale mne toto pride take detinske :nwm: ani nevies kolko problemov by si mohla mat ak by ten pes kusol ...je dokonca mozne ze by ti ho mohli utratit ak by ublizil vaznejsie...teba by mohli vlacit po sudoch, vymahat od teba prachy, pes by dostal status nebezpecneho psa a uz by to nikdy nebolo ako predtym...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik