neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Sem píšte vaše rady a nápady.

neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod lenka.belli » Pia 14.05.2010 14:33

Ahojte :smile: potrebovala by som poradiť lebo sme už všetci zúfalí ....! Máme nasledovný problém. Moja fenka zlatého retrievera (1rok) začala mať obdobie absolutneho neposluchania nás! Zo začiatku ako sme ju doniesli k nám bola velmi ustráchaná čo je samozrejme bežne lebo nás ešte nepoznala ....my sme si ju kupili ked mala cca 7 mesiacov. Ked sa už aj osmelila bola v pohode posluchala kazdeho clena nasej rodiny no samozrejme najviac ocina...pred ním má naozaj najväčší rešpekt. No ked teda neskôr začala byt neposlušná začalo to tým že mna nechcela pustiť von na ulicu z bránky teda ked som vychadzala von pchala sa mi tam a okamzite chcela ist von na ulicu somnou. Snažila som sa jej to vysvetlit, odnaučiť ju to no nič nepomáhalo. Toto robí do teraz no už je to menej intenzívne už sa to stane len obcas....zaujimave je na tom to že vzdy nechce pustiť iba mna ale ostatnych pusta vonka uplne normálne.....teraz prejdem k tomu najväčšiemu problemu ktorí ma momentalne s nou najviac trápi. Začala sa nám hárať už asi 2 krát ale ze by sa takto správala pocas harania to sa nam nozaj este nestalo. Neustale ked sa otvoria vchodove dvere (byvame v dome) tak okamzite ide do vnutra a nechce vyst vonka !! ona si lahne na chodbu a nie a nie s nou pohnúť!! už som ju to všeliakymi sposobmy vysvetlovala no stale nič!! ale toto pred tym nerobila ked sa aj pred tym harala !! ona to robi len teraz mimo harania je uplne ina a vôbec sa nám nepchá do vnutra. mamina si mylsi ci to nieje tym ze na silvestra bola s nami vnutry a ze si to zapametala a preto sa stale snazi dostat dnu. Podla mna to s tym vsak nesuvisi lebo keby je to tak tak to robi aj ked sa nehara a od silvestra sme vobec nemali taky problem ze by nam bezz dovolenia isla dovnutra.ak my viete niekto poradit ako ju to odnaučit a podobne tak mi pls napiste SS alebo mi mozete napisať aj sem. Velká vdaka :poklona: ak tu už náhodou takato tema je tak sa ospravedlnujem lebo som ju nenašla.....tak este raz vsetkym vopred dakujem za rady :) :no:
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod Hanka 1 » Pia 14.05.2010 15:07

Vypadá to, že prostě chce být s vámi. Co je špatného na tom, že pes vejde do baráku? Jak jste jí vychovávali, kolik času jí věnujete, jak si s ní hrajete, kolikrát denně chodíte na procházky? Nebo jí máte jen jako doplněk k baráku na zahradě? Já v tom, co popisuješ, vidím smutného osamělého psa, který touží po společnosti. Žádný problém ze psí strany.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod Liana » Pia 14.05.2010 15:23

ja to vidim tak, ze zo zaciatku bola ustrasena, drzala sa bokom a teraz sa proste osmelila :nwm: nasa bola tiez zo zaciatku taka ze len som na nu pozrela a stacilo. potom sa osmelila a "odvazila" sa uz aj neposluchat. podla mna ma kazdy pes vlastnu hlavu a nemoze byt vsetko na 100 %. proste len zistila ze vnutri je to fajn a chce tam byt s vami. ak ju tam vy nechcete, treba ju presvedcit a motivovat aby bola vonku. lakas ju von na pamlsok alebo ako sa ju snazite dostat z domu von? ma nejaky vycvik - napr. ked vchadzate do domu date jej povel sadni a zostan alebo ako to je?
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod mirka22 » Pia 14.05.2010 20:10

Hanka 1 píše:Vypadá to, že prostě chce být s vámi. Co je špatného na tom, že pes vejde do baráku? Jak jste jí vychovávali, kolik času jí věnujete, jak si s ní hrajete, kolikrát denně chodíte na procházky? Nebo jí máte jen jako doplněk k baráku na zahradě? Já v tom, co popisuješ, vidím smutného osamělého psa, který touží po společnosti. Žádný problém ze psí strany.




Hanka ale toto vobec nemusi byt chyba majitela a nemusí to byť hneď smutný,osamelý pes.Moja suka počas harania tiež vymyšla,neposlucha je uplne ina ako obyčajne.Vtedy musim ist nanu uplne inak ako počas normalnych dní.A dalšia vec,naša nema problém byť v koterci,normalne ju dnu ani nenapadne ísť ale akonahle zacíti že ide búrka,čo ja ani netuším,zalezie dnu a nejde s nou človek pohnuť.Tiež som to zo začiatku netušila prečo ju vtedy nejdem dostať von ale teraz viem,že je to strach z búrok.Lenka možno aj tvoja suka sa niečoho bojí a treba si ju len všímať kedy a prečo to robí. :ahoj:
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod lenka.belli » Pia 14.05.2010 23:51

mirka22 - ano je to tak ako si povedala :) nasa fenka sa teraz sprava uplne inak ako ked sa nehára...už som sa snazila to spozorovat kedy sa najviac snaží dostať dnu ale zatial sa mi nepodarilo vyziistit čo by za tym mohlo byt teda lepsie povedane coho konkretne by sa mohla báť.

No určite môžem každého ubezpečiť že sa určite naša fenka necíti osamelá lebo sa jej pravidelne venujeme -chodime na prechadzky, hráme sa spolu, zdokonalujeme poslusnost, cvicime agility atd. takze sa jej plne venujeme. :smile:
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod Hanka 1 » Sob 15.05.2010 8:57

Fenka po je po čas hárání tvárnější, mazlivější, víc vyhledává společnost a tak dále. Proto bych tohle období využila k tomu, abych si upevnila a případně navázala lepší vzájemné vztahy se psem.

Napsala jsi sem svůj názor na to, jak se fence věnujete. Já ti naprosto věřím, že tohle všechno s ní děláte. Ale nejvíc záleží na tom, co si myslí ta čubina. A když se cpe za vámi a chce být s vámi, asi vám tím svůj názor říká dostatečně srozumitelně, ne?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod meridia » Sob 15.05.2010 11:53

A když se cpe za vámi a chce být s vámi, asi vám tím svůj názor říká dostatečně srozumitelně, ne?

no já nevím,bacha na takové závěry,taky by to mohl být projev Já chci a ten je velmi nežádoucí ne? :jazyk: :haha:

Fakt je,že při hárání se může i celkem normální fena chovat jak trotl,naštěstí to zase přejde :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod mirka22 » Sob 15.05.2010 12:32

Hanka 1 píše:Fenka po je po čas hárání tvárnější, mazlivější, víc vyhledává společnost a tak dále. Proto bych tohle období využila k tomu, abych si upevnila a případně navázala lepší vzájemné vztahy se psem.

Napsala jsi sem svůj názor na to, jak se fence věnujete. Já ti naprosto věřím, že tohle všechno s ní děláte. Ale nejvíc záleží na tom, co si myslí ta čubina. A když se cpe za vámi a chce být s vámi, asi vám tím svůj názor říká dostatečně srozumitelně, ne?



No tak ale toto tiež neplatí na každú fenu.Ja mám doma pravý opak.Počas hárania je úplný ignorant,vobec nieje aktívna ako inokedy,skor naopak chce svoj pokoj,kluď.
mirka22
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 604
Bydlisko: cerin pri ban.bystrici

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod lusy » Sob 15.05.2010 13:01

Hanka 1 píše:Fenka po je po čas hárání tvárnější, mazlivější, víc vyhledává společnost a tak dále. Proto bych tohle období využila k tomu, abych si upevnila a případně navázala lepší vzájemné vztahy se psem.

Napsala jsi sem svůj názor na to, jak se fence věnujete. Já ti naprosto věřím, že tohle všechno s ní děláte. Ale nejvíc záleží na tom, co si myslí ta čubina. A když se cpe za vámi a chce být s vámi, asi vám tím svůj názor říká dostatečně srozumitelně, ne?

ked mam psa nauceneho byvat vonku, preco by som ho mala prave v tomto obdobi pustat tam kam nesmie? aby sa naucil, ze ked chce dosiahne svoje? tak to je fakt rada.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod Hanka 1 » Sob 15.05.2010 14:34

Když si to přečteš ještě jednou, zjistíš, že nic takového neradím. :fizel:

Jde o to, že jim fenka říká, že s tím, jak žije, něco z jejího pohledu není v pořádku. Majitelé mají možnost to vzít v úvahu a řešit to, nebo v tom vidět její provinění a neřešit to. Je na nich, co si vyberou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod meridia » Sob 15.05.2010 19:37

Jde o to, že jim fenka říká, že s tím, jak žije, něco z jejího pohledu není v pořádku

Jde o to,že já osobně si netroufnu udělat takový závěr od počítače,aniž bych fenku okem zahlédla :ha: ,ale ty jsi zřejmě velká odbornice,takže je ti vše hned jasné.Zadavatelka píše,že má fena ted 1 rok a koupili jí v 7 měsících(jestli teda dobře čtu),to ja akorát tak doba,aby pes začal vystrkovat růžky :jazyk: Dále píše,že začla být časem neposlušná
No ked teda neskôr začala byt neposlušná začalo to tým že mna nechcela pustiť von na ulicu z bránky teda ked som vychadzala von pchala sa mi tam a okamzite chcela ist von na ulicu somnou. Snažila som sa jej to vysvetlit, odnaučiť ju to no nič nepomáhalo. Toto robí do teraz no už je to menej intenzívne už sa to stane len obcas...

Takže je docela klidně možné,že je má prostě na háku :joint:
Ty máš patrně největší problém s tím,že si někdo dovolí mít psa venku,to je u tebe zřejmě hrdelní zločin,kdo nechce mít zabahněného psa či háravou čubu v posteli by vůbec psa mít neměl! :joint:
Akorát mi teda nesedí,že za 5 měsíců hárala už dvakrát :nwm: ,no ale možné to asi je.. :otaznik:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod lenka.belli » Sob 15.05.2010 22:15

no tak som sa prišla ozvať ako pokračujeme :) a musím povedať že som prekvapená lebo našu fenku to už prešlo :no: už vôbec nechce ísť do vnutra! :smile: som naozaj rada že sa umúdrila ale to bude tým že sa už prestala hárať už je uplne v pohode a je taka aka bola pred tým :) takze prípad je vyriešený :yes:
Všetkým sa chcem však podakovať za rady a urcite ich niekedy v buducnosti využijem!
Takže ešte raz Dakujem :ahoj:
lenka.belli
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 16

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod kikamax » Štv 20.05.2010 9:22

ale, ale, neútočte tu hneď na seba (vid meridia? na hanku1). Ved je známe, že keď fena hára, je citlivejšia, maznavejšia, takže skôr chcela byť v blízkosti ludí. A možno ju vtedy aj chytia skôr materinské pudy, a svoje šteniatka (tak si to možno myslela), by chcela mať radšej v dome, ako vonku.
kikamax
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod meridia » Štv 20.05.2010 10:17

Offtopic: Jsem nevěděla,že jiný názor je útočení,tak já nejsem tak jasnozřivá jako někdo,tak mi to odpust :joint:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: neposlušnosť počas hárania! bez dovolenia ide do vnútra....

Poslaťod Wickyy & Classy » Štv 20.05.2010 21:16

teda, taj a neviem akosi sa mi to nezdá. Tiež mi nejde do hlavy, že tá fenka má 1 rok a už dohárala druhýkrát??? :oo:
Taktiež plne súhlasím s Hankou, mi to tu príde, že sa tu rozprávate o psovi ako o vychcanej beštii, čo sa chce len dostať dnu za neznámych okolností :pac: . Ja si myslím, že je to viac ako normálne, pes je spoločenský tvor, a celkovo s vymykaním na dvore, bez súhlasu psa mi príde...hmmm... neviem ako to napísať. Pozorovať psa je jedna vec, a pochopiť a akceptovať druhá. Nehovorím, že mu treba vyhovieť zakaždým, ale ľudský prístup?
Keby ste sa vžili do jej situácie: máte krámy a nie vždy sa cítite najlepšie. Najradšej by ste si sadli za telku s horúcou čokoládou a zabalili ste sa do deky. No a Belli? ako to asi vníma??? aj keby to bolo "len" kvôli spoločnosti, čo je na tom zlé, veď je to živý tvor!!!
A aj to, že ju máte len krátko, a pravda je, že teraz ide do puberty, teda asi už aj je...
meridia: teda, neviem odkiaľ si prišla na to, že ich má možno na háku???
za to, že chce ísť von ?(kvôli tomu, že sa hára a chce ísť medzi psov alebo že chce naozaj vypadnúť a nebyť stále na tom istom mieste).
Neviem do akej mieri sa jej Lenka venuješ, ale asi jej to nestačí. Je to mladý pes, ku všetkému temperamentný, potrebuje zamestnať a veľa socializácie. Ja si myslím, že Belli to chce a pochybujem, že ti to robí len keď sa hára.
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik