Vonku stále kňučí :(

Sem píšte vaše rady a nápady.

Vonku stále kňučí :(

Poslaťod pkristina123 » Ned 21.03.2010 8:19

Dobrý deň, mám psíka yorkshira má 2 mesiace aj týždeň, psíka som si bola zobrať od maminy ako mal mesiac a pol. Veterinár mi pred týždňom povedal, že už môže ísť von. Veľmi sme sa tešili, že sa konečne naučí cikať vonku, pretože vnútri na noviny mu to veľmi nešlo. Lenže hneď ako sme ho zobrali von, začal kňučať, plakať a nepohla som s nim. Teraz si už na dvore a pred domom zvykol. Tam sa naháňa, jaší....len ako ho zoberieme na prechádzku, tak kňučí :plac: neviem prečo... ideme s nim vždy pomáli, často aj zastavíme aby si mohol oňuchať čo chcel alebo odbehnúť kam chce, psíka vôbec nebijeme, pretože sa veľmi rýchlo naučil na "fuj" čo mu stačí povedať, zima mu byť nemôže, pretože má svetríky.....
Doma je úplne iný, behá, blázni sa, je hravý.. dokonca aj ako som písala aj na dvore.... cudzích ľudí sa nebojí, je priateľský, za každým hneď uteká sa skamarátiť. Von s nim chodíme často, tak 5-6x za deň a 1-2x z toho sa snažíme ísť prejsť aspoň po ulici :plac:
Prosím kto by mi vedel poradiť, budem veľmi vďačná :smile:
pkristina123
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4

Re: Vonku stále kňučí :(

Poslaťod Kikz » Ned 21.03.2010 11:46

Tuto temu si skor mohla hodit do sekcie Vychova a vycvik, aj ked, mam pocit ze uz sa tu nieco podobne rozoberalo, skus popozerat tam :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Vonku stále kňučí :(

Poslaťod VikThor » Ned 21.03.2010 16:49

No s tým si ako nemusíš veľmi robiť starosti. Je ešte mladý, všetko je preňho nové. U nás to bolo tiež tak, ak som išiel von tak sa každú chvíľu zaprel a nedalo sa s ním ani pohnúť. Samozrejme aj kňučal. Niekedy to bolo až také hrozné, že sme boli len 5 metrov od dvora a tak kňučal a sa zapieral, že sme sa radšej vrátili. Toto obdobie trvá krátko. Do 3 mesiacoch by sa to malo spraviť samo od seba. V skratke netreba nič siliť, je mladý, keď nechce netreba ho nútiť. Základne pravidlo, je neťahať ho nasilu, takže najlepšie je ukázať mu, že to je zábava, nalákať ho na hračky, pamlsky. Najlepšie by bolo aspoň zo začiatku, keď nie je zvyknutý na prechádzky, začínať s krátkymi prechádzkami, niekde v kľudnejšom prostredí, niekde na lúke aby si zvykol na vodítko a že sa ide na prechádzku a že bude zábava. A až postupne začleniť aj nejaké tie rušivé elementy ako množstvo ľudí, áut, zvierat... Každopádne to nie je nič také vážne aby to vyžadovalo nejaký iný zvláštny prístup. Pokiaľ má len 2 mesiace je fakt ešte mladý. Do 3 mesiacoch by to už ale malo byť v poriadku.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Vonku stále kňučí :(

Poslaťod Zanka » Štv 29.04.2010 14:50

Ahojte viete mi poradit? Mama si 3 mesacne stena a stale cura v byte. Darmo s nou chodime von pride domov a zase cura aj 4 krat. Uz som zufala takto to dalej nejde stale z handrou za nou chodit.
Je to o nervy. Keby nechodila von pochopim ale ved aj 4krat do dna s nou ideme a na dlhe prechacky. Nerozumiem tomu. Poradte mi prosim :plac:
Zanka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Vonku stále kňučí :(

Poslaťod Mackie » Štv 29.04.2010 14:57

ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vonku stále kňučí :(

Poslaťod Sima-dog » Pon 06.12.2010 20:41

On si zvykne je este mlady (maly) aeste je vsetko prenho nove ale on si zvykne :yes: :jop:
*Nechoď tam kde vidíš svetlo, ale tam, odkiaľ počuješ štekať psov.*
*Pes je to jediné na svete, čo teba miluje viac než seba!*

Obrázok
Sima-dog
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 46
Bydlisko: Bučany


Späť na Výchova a výcvik