Je celý domýlený...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Je celý domýlený...

Poslaťod Macush » Str 10.03.2010 18:25

Ahojte, ako prvé som začala psíka učiť základné povely ako sadni,lahni,ku mne .. Teraz som ho napríklad naučila povel mŕtvy a keď mu dám povel lahni hneď spraví mŕtveho, alebo mu ani nemusím nič povedať, vidí že niečo preňho mám tak hneď je "mrtvy" . Aj som ho učila že je to zle, a nedávala som mu odmenu ale on to stále robí .. Neviete mi poradiť ako ho to odnaučiť ? :ua:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Kikz » Str 10.03.2010 18:28

Byť trpezlivá, dôsledná a zakaždým ho opraviť :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod AlicaGGG » Str 10.03.2010 18:52

mne to havina tiez robila - dala som jej lahni a hned sa zvalila, ale ako pisala cori: vzdy ju oprav, ale nenadavaj jej za to (fuj ale mozes pouzit, ci?) a uvidis ze za par dni to pochopi :jop:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Amaguk » Str 10.03.2010 19:14

ani fuj nie :no:
proste ju treba napravit a hotovo
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Macush » Str 10.03.2010 19:29

dobre, ďakujem za radu :no:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Mackie » Str 10.03.2010 21:29

a netreba podlahnut nutkaniu "joj ty tutko, aky zlaty" a dat mu odmenu, ak spravi nieco ine, co mu povies :no: (ako moji rodicia :ua: )
jeden moj pes tak zacal pri veceri cvicit "zostavu" k nohe, lahni, sadni, labka a druhy pes teraz sada a hned dviha labku.. takze musim zacat odznova a upevnit kazdy jeden cvik individualne
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod kikula22 » Str 10.03.2010 22:12

Nám sa to stáva hlavne pri učení blbostí. Klikám , klikám a raz sa mi podarí že zle kliknem alebo sa len trošku pousmejem ked spraví niečo iné , a už robí to druhé a nie a nie ho naviesť znovu na to prvé. :lol:

Dufam že chapete lebo ja po sebe ani nie :heh:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Brona » Uto 16.03.2010 12:19

Najlepsie podla mojho nazoru ked ho opravis manualne (rukami do spravnej polohy). Pes nevie co od neho chces, najzrozumitelnejsie mu to vysvetlis ked mu to nazorne ukazes ako ma byt (tak nam vravela trenerka a vskutku to funguje) :no:
Len rozmyslam preco sa myli. Lebo ked psa naucis napr. co je SADNI a co LAHNI a obe ovlada, tak nema problem ist z polohy do polohy aj viackrat za sebou bez toho aby si to zamienal. Nemoze byt ze nerozumie co od neho chces? Mozno si ho tym MRTVY zmiatla. Pochopil rozdiel medzi LAHNI a MRTVY? Asi by som si teraz od tej mrtvolky dala pokoj a zopakovala si zakladne povely a ine riesila az ked sa utvrdi a bude si isty. Co myslite?
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod AlicaGGG » Uto 16.03.2010 12:44

Brona:
Nemoze byt ze nerozumie co od neho chces? Mozno si ho tym MRTVY zmiatla. Pochopil rozdiel medzi LAHNI a MRTVY?


moze byt, ale ked bude trpezliva a bude to precvicovat tak pes rychlo pochopi ze po lahni nejde hned mrtvolka...
lebo na povel ked je uz nauceny by som sa nevykaslavala...chce to uz len docvicit :jop:
macush: aj ked naj. by asi bolo robit tak, ze da mu lahni (ked spravi mrtvolku tak ho opravis), potom par inych povelov a potom bez LAHNI mu das mrtvolku spravit...cize napr. bude sediet a das mu mrtvolku
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod korra » Uto 16.03.2010 13:37

heh..toto sa stavalo aj nam pri cviceni s klikrom...teraz uz az tak casto nie..ale zo zaciatku...bolo velmi tazke pre pesula sa sustredit...proste sa tak tesil, ze rychlo vystriedal vsetko co uz vedel + pripojil nejake novoty len aby maskrtu dostal :pac: za tie novoty som ani klikat nestihala :aaa: ale potom to preslo nejako same od seba...tiez som napravala...a neodmenovala pokial nespravil naozaj to co mal. Trpezlivost ruze prinasa...i ked niekedy je to o buuduu :no:
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Mackie » Uto 16.03.2010 14:36

Brona z vlastnej skusenosti to vidim tak ako pise Korra - pes je tak zamerany na odmenu, ze spravi vsetko naraz, za co tu odmenu dostaval, a hadam sa len trafi :pac:
resp. ovladame sadni, ideme na lahni, odmenu dostane, az ked lahne, tak pes po par dnoch rovno lahal :pac: to iste sadni/labka
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Macush » Uto 16.03.2010 19:52

:jupi: Konečne to pochopil a už sa našťastie nemýli .. Ale chybu som možno urobila aj v tom že som ho to rýchlo učila. On to čo od neho chcem rýchlo pochopí a keď sa naučil lahni tak som ho na druhý den začala učit mŕtvy tak aj v tom bol možno problém :ach: . čo už s ním hlavne že to už vie :lol:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: Je celý domýlený...

Poslaťod Kikz » Uto 16.03.2010 19:59

Suhlasim s Mackie, inac ja som mavala tiez podobny problem - s tym sadni lahni ako ona dala priklad... ale trosku opacne, ucila som ho rychlejsie sadni a lahni - dala som ho sadnut, nasledne lahnut, nasledovala pochvala pri ktorej pes automaticky uz vstaval aby sa naciahol za pamlskom.. potom uz len zaca automaticky co lahol naspet sadat.. riesila som tak, ze som vzala kliker a klikala- pri sadni, odmena, pri lahni, odmena a nechala som ho v lahu, az kym som mu nedala dalsi povel.

Toto, co tebe psik robi- mrtvy vs. lahni som zas zazila pri mrtvy vs. preval alebo preval dopravej strany a preval do lavej.. ze jednoducho sekol a pri preval bud ostal visiet na chrbte s labami vo vzduchu /mrtvy/ alebo naopak pri prevaleni doprava sa zacal prevalovat raz na jednu raz na druhu stranu ze som ani nestihala reagovat...
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava


Späť na Výchova a výcvik