čo je lepšie?

Sem píšte vaše rady a nápady.

čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Ned 07.02.2010 17:16

Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť od Vás skúsených. U svokry sme mali psíka, bol to kríženec NO. jedna pani ho ako malinkého našla zrazeného a tak sme ho zobrali k svokre na dvor. Lenže psík vyrástol / myslím vyškovo/ a svokra prestala zvládať jeho veľkosť aj výchovu. A keďže my byvame v bytovke tak sme sa rozhodli s ťažkým srdcom nájsť mu nový domov.Našťastie podarilo sa nám ho podarovať človeku ktorý má rád psov a býva v tej istej dedine . odvtedy ubehli dva týždne a ja som ho dnes išla pozrieť. Neviem či som dobre urobila lebo keď ma zbadal skoro sa pretlačil cez plot. a keď som odchádzala tak skuvíňal. Srdce mi to trhalo aj som si poplakala. A ja teraz neviem či to bol dobrý nápad resp. či je to dobrý nápad chodiť ho navštevovať. čo myslíte? čo bude pre neho lepšie? Ja som hlavne nechcela aby si myslel že sme sa ho zbavili, chcela som aby videl že som na neho nezabudla a ak by ten pán súhlasil rada by som ho chodila navštevovať aj naďalej.A myslím že aj svokra by rada za ním zašla. Ale otázka je - čo je lepšie pre neho?
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Bee House » Ned 07.02.2010 19:03

je to velmi subjektivne...ale ak je to tak ako si ja myslim,tak pes je ako dieta. Podla mna by ste teraz nemali za nim chodit dlhsi cas. Vytrhli ste ho zo zabehaneho kolobehu a teraz ma dost prace aby si zvykol na noveho pana a na novy domov. A ked ho po tak kratkom case pridete navstivit, iba mu rozhodite to, na com pracoval novy majitel aj samotny psik... :ua: nechajte psika nejaky cas, kym si zvykne v novom domove a zacne ho povazovat naozaj za svoj domov a mozno potom pridte :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Ned 07.02.2010 20:03

ďakujem.ono to bolo totižto tak,že ja som nemala pôvodne v pláne ísť až úplne tak k domu. chcela som to len z dialky
" omrknúť"lenže zhodou okolností stál zrovna pri plote a tým že tá ulička je veľmi úzka tak sme prechádzali tesne popri dome. a on hneď spoznal naše auto. môj zlatý, a hneď skákal na plot. tak mi srdce nedalo proste vycúvať a odísť. no už teraz s tým nič neurobím...nechám to asi tak nejaký ten mesiac ,dva a potom skúsim.
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Bee House » Ned 07.02.2010 21:26

nechcem ho poludstovat,ale muselo to prenho byt strasne sklamanie, ked vas spoznal hned a mozno si myslel ze ste si prisli ponho... :nwm: nechala by som ho, nech sa aklimatizuje a pockala by som este dlsie ako dva mesiace :ahoj:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: čo je lepšie?

Poslaťod johny5 » Pon 08.02.2010 14:46

Ano Bee house to napisala spravne.Najblizsieho pol roka tam ani nechodte.Psik sa musi riadne adaptovat v novom prostredi a zvyknut si na novy rezim a kolobeh zivota s novym majitelom.
Chapem ze je Vam za nim smutno ale navstevami to u psika zhorsite a bude trpiet.Moze sa stat ze za tebou alebo starkou zacne utekat novemu majitelovi.To by si snad nechcela lebo ktovie ci by sa ho potom aj novy majitel radsej nezbavil.Takze aspon pol roka sa neukazujte u neho.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Pon 08.02.2010 16:35

ďakujem , je pravda že mi je za ním smutno. a stále na neho myslím. ale nechcem aby zdrhal. už chcem aby toto bol jeho posledný majiteľ.
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod lulu » Pon 08.02.2010 20:28

Bee House píše:nechcem ho poludstovat,ale muselo to prenho byt strasne sklamanie, ked vas spoznal hned a mozno si myslel ze ste si prisli ponho... :nwm: nechala by som ho, nech sa aklimatizuje a pockala by som este dlsie ako dva mesiace :ahoj:

Presne toto by som spravila aj ja :yes: Hlavne nech sa "ukľudní" v novom domove..Najprv nech si zvykne na tú zmenu,potom by som až prišla na návštevu.. :yes: Musí si zvykať na jednu veľkú zmenu a už to je dosť :smile:
*One way-my way*
lulu
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 439
Bydlisko: Dubnica nad Váhom

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Uto 09.02.2010 15:10

ďakujem, budem s as tým musieť zmieriť. ale som sa včera dozvedela že tomu novému pánovi zo začiatku utekal. Tak dúfam,že som to nezhoršila. Ale pán už má doma dvoch psíkov tak vyzerá že je celkom znalý okolo psíkov.
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Ivanka.P » Str 10.02.2010 11:37

Jednoznačne psíka nekontaktovať a neukazovať sa. Pes za vami na 99% nesmúti ak vás nevidí. Len potrebuje čas na adaptáciu. Aj ak ho uvidíš aj po pol roku, bude sa správať tak, že by šiel rád aj s vami alebo bude skučať od radosti, ale to prejde akonáhle odídete, lebo už nvý domov bude pre neho tiež istota.
Toto musíš vydržať, ja mám teraz 3táždne už dospelého psíka darovaného a kontakt s bývalým majiteľom nemá a vôbec sa netvári, že by sa trápila. Neviem aké by to bolo, keby si oživila spomienky ale nechcela by som, aby sa takto hazardovalo s psychikou psa.

Rotwičku som brala ako 8mes. a tiež sa dobre adaptovala a bývalého majitela nikdy viac nevidela. Tak je to rozhodne pre psa lepšie. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: čo je lepšie?

Poslaťod zuzka:) » Str 10.02.2010 11:49

my sme raz mali dosť dlho jednu fenočku v útulku a keď si ju vzali, tak si skoro zvykla, počúvala, aj na voľno mohla chodiť. ale vždy sme ju ráno stretávali von, tak vždy sa ku mne rozbehla pozdraviť mi. ale asi prvý krát keď ma videla, tak si spomenula na útulok a že tam jej bolo dobre a bol to v podstate jej domov, tak sa tam hneď rozbehla (to bolo v podstate hneď vedľa) našli ju tam čakať pred dverami. potom sa ešte raz stalo, že sa tam rozbehla, ale už prišla späť na privolanie :) (potom sa odsťahovala do zahraničia)
určite súhlasím s tým, že sa mu neukazujte :yes:
keď babka musela dať svojho psíka preč, brala si ho moja spolužiačka, tiež som rozmýšľala, žeby som šla až s ňou domov, aby som videla ako sa jej tam bude páčiť, ale potom mi napadlo, že keď ma tam uvidí, a potom ešte aj odchádzať, že to bude len a len horšie, že jej bude smutno, tak si ju kamoška len sama odviedla do autobusu a tiež si skoro zvykla :yes:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: čo je lepšie?

Poslaťod wasaabi » Str 10.02.2010 11:49

suhlasim s tym,aby ho minimalne pol roka nevideli... moja mama musela darovat ich psa, co sa jej brat z jedneho dna na druhy priniesol, vtedy mal tak cca 8-9 mesiacov.... lenze ona a aj jej surodenci a aj rodicia uz pracovali a nemal sa on poriadne kto starat, tak ho darovala kamaratovi, co s nim bol az na majstrovstvach... on ho vencil, mama sla na bicykli, nahodne sa takto stretli po pol roku ,zbadal mamu a skoro ju zvalil s bicykla, co sa tak tesil z nej a zaroven bola zmarena namaha noveho majitela :lol: pol rok je nic :smile:
Najlepsimi psychologmi su moji pesani a moji kocuri. :))
wasaabi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1194
Bydlisko: Nitra

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Gerda » Str 10.02.2010 19:41

Těch zkušeností už je tu tolik, že asi nebude vadit, když přihodím i svoji - taky doporučuju nekontaktovat, dokud si pořádně nezvykne na svou novou rodinu, ideální mi přijde, když se pak s pejskem na ulici potkáte, on bude přešťasten, že tě vidí, ale stejně radostně odejde se SVÝMI pány. Toto jsme řešili u pejska nalezence, kterému se podařilo najít majitele až za měsíc, co byl v depozitu, noví majitelé nabízeli setkání a "kontrolu" toho, jak se pejsek má, chvíli jsme váhali, ale nakonec se tam kamarádka jela podívat až cca po více než půl roce, pes měl velikou radost, že ji vidí, ale úplně samozřejmě a s radostí odcházel se svými pány.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Hanka 1 » Str 10.02.2010 19:55

Řekla bych, že nekontaktovat. Ten rok nemusí vůbec stačit, záleží na vazbě mezi psem a bývalým pánem. Je to ale variabilní. Znám pár lidí, kteří dokážou za hodinu odvést psa od původního majitele a pes se ani neohlédne.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Evika » Str 10.02.2010 20:26

Ak ten vztah bol medzi nimi silny, tak psikovi sa to vybavi pri stretnuti s clovekom, ktoreho dlho nevidel, a naozaj pojde skor za prvym panom.
Evika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 502

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Akami » Str 10.02.2010 20:56

Moj nazor je ze ozaj zavisi aky mali s prvym panom vztah. My sme kedysi kupili dom aj so psom /povodne ho chceli zastrelit/ a povodni majitelia si nechali cast pozemku, kam denne chodili. Pes vsak k nam tak prilipol, ze ked tam aj majitelia prisli, isiel pozdravit, ale okamzite sa vratil k nam a ked rodicia s nimi sedeli, ako nahle vstali ze idu domov aj pes vstal a isiel... No ale to bol pes dovtedy zijuci na retazi a vela vludneho zaobchadzania nezazil, len kopance a bytku :hmm:
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik