čo je lepšie?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Federika » Str 10.02.2010 21:11

Asi aj ja sa priklanam k nazoru vacsiny. Ale psik nikdy nezabudne. Moj ked ide na navsetvu ku kamaratke u ktorej byval ked odisiel od chovatela asi tyzden-dva, tak je cely besny od radosti, ked vystupime z autobusu, keby som ho pustila, tak sa trafi. A ked vidi chovatela, tak tiez vie, ze s nim kedysi mal daco spolocne. Je pravda, ze sa s kamaratkou stratavame pravidelne, ale s jej rodicmi az tak casto nie a na nich reaguje podobne. Ale myslim, ze casom bude len rad ked ho pojdes navstivit. :smile:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Štv 11.02.2010 9:13

u nás , resp. u svokry sa mal dobre. svokra ho lúbila a my tiež. my s ńou nebývame takže nás vídaval väčšinou cez víkendy, ale ja som si pre neho bola a keď bol menší tak som skoro každý deň za ním bola. a ked bol väčší a návštevy neboli také intenzívne tak aj napriek tomu mňa lúbil najviac . U mňa je to tak / a to mám overenené aj u iných psíkov čo sme mali / že pri tom prvok kontakte so psíkom sa vzájomne do seba " zalúbime"napriek tomu že psík býva u svokry. takže po prečítaní príspevkov sa prijpájam k väčšine že nenavšetvovať . Ja som si tými návšetvami chcela aj hlavne overiť že sa tam má dobe, a že sa o neho starajú. takto to budem musieť preveriť nejak inak.
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Štv 18.02.2010 11:35

Dobrý deň.Takže potvrdili sa obavy že psík bude utekať k nám ako k pôvodnému pánovi.včera sa u nás doma objavil. Mysíte že bude takto utekať zakaždým? dá sa s tým niečo robiť? znamená to že bude utekať z každého domova? alebo to znamená že mu tam nebolo dobre
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Mackie » Štv 18.02.2010 12:15

v prvom rade je u nespravneho cloveka, ked ten si ho nevie zabezpecit proti uteku
to by som sa pokusila riesit ako prve, lebo je to nezodpovedne od neho
naco si toho psa vobec bral? ako sa mu venuje?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Baarbora » Štv 18.02.2010 12:22

70% psov, ktori ostanu sami a nie su na smrt unaveni, vyuziju prilezitost na odchod z pozemku. Nevidela by som to hned znamku ako nedobrej starostlivosti, predsalen, vonku je kopa zaujimavych veci, castokrat odlakaju z domu psov najma druhe psy :nwm:
v prvom rade musi novy majitel zabezpecit pozemok proti uteku a hned v druhom, psa dotatocne zabavit, aby nebehal po dvore a nehladal kade zdrhnut.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Mackie » Štv 18.02.2010 12:27

z toho co zadavatelka napisala mi to pripada, ze v kontakte s tym majitelom ani nie su.. aj pozriet ho boli len cez plot :nwm: urcite to treba riesit hlavne s tym majitelom
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Štv 18.02.2010 12:56

nie nie sme s ním v kontakte, boli sme ho pozrieť cez plot ale potom som tam na radu Vás už nešla. Ale on vraj utekal hneď od začiatku , takže keď neboli doma alebo na noc ho zatvárali do voliéri. či mu dali už volnosť teraz a on utiekol...tak zisťujeme že čo sa stalo , snáď budem večer viac. Ja si myslím že ho nechali na dvore a neboli doma a on to zrejme využil. On má ďalších psíkov, takže nemyslím si že by sa nevedel postarať alebo že by psíkom nerozumel...
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Bee House » Štv 18.02.2010 19:35

urcite to treba s majitelom nejako vyriesit,pretoze to moze byt pre psika velmi nebezpecne :nie: podla mna je teraz najdolezitejsie,aby si novy majitel so psikom upevnoval vztah a aby s nim travil co najviac casu. Tato situacia je ako pre psika tak aj pre majitela velmi narocna,takze treba zistit ci ma majitel na psika naozaj dost casu,aby sa mu venoval.
a to ze ma aj dalsich psikov,nemusi hned znamenat,ze im aj rozumie :smile: :no: :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Pia 19.02.2010 20:10

no takže to vyzerá tak, že nový pán nám ho vrátil späť. A urobil to tak, že išiel potajomky k bráne otvoril bránu a vpustil psa dnu, ani len nezazvonil, ani neposkytol žiadny vysvetlenie.dokonca chodí z práce a do práce okolo domu a dokonca keď na neho zakričia tak sa tvári že nepočuje a uteká preč. No nechápem to že čo takého ten pes vyviedol alebo čo sa stalo že ho vrýtil. AJ keby vrátil ale mohol aspoň zabúchať a povedať že ho vracia späť a preč. Takže pokračujeme v hladaní ďalšieho domova. Krásny pes , krásny NO , krásne sa dá vycvičiť keby sa mu venoval - nechápem to
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Mackie » Pia 19.02.2010 20:29

tak ma mrzi, ze som mala pravdu
aj keby ten pes neviem co spravil, normalny clovek pride a vysvetli, nebude sa tvarit, ze on tam ani nie je :pac:
ja by som to o nom rozsirila po celom meste, nech kazdy vie, co je to za cloveka
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Bee House » Pia 19.02.2010 20:42

to mi je luto...niektori ludia sa jednoducho nevedia postavit problemom. ale snad nebude tazke najst mu dalsi domov :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: čo je lepšie?

Poslaťod Matylda » Pia 19.02.2010 20:54

nechápem to, veď keby ho ajvrátil veď by mu nikto " z nosa neodhryzol", aspoň moholpovedať že aký bol problém.
práveže už ho dlho inzerujem a nepodarilo sa mi mikoho násjť. a pritom je taký učenlivý a inteligentný pes.
Matylda
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik