Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Sem píšte vaše rady a nápady.

Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Štv 21.01.2010 16:47

neviem ci tu takato tema je,ak hej tak sa ospravedlnujem. pred cca hodinou sa mi stala taka vec. dost zle sa mi pobili 2 feny (obe krizence pitbulla, 1 ma 6 mesiacov a druha 9 rokov). akonahle sa mi ich podarilo oddelit starsia zaliezla do budy, mladsiu kedze nemala ziadne zranenia len zopar skrabancov, som zaviazala a isla prezret starsiu. ta mala jednu ranu na hlave a druhu na nohe, no nic vazne.(najviac som to schytala asi ja na ruke :ua: ) po osetreni starsej som vzala mladsiu von (starsia chodit von v zime nechce) nech su od seba. po navrate domov sa starsia fenka tesila ako obvykle. mladsia sa vsak do nej ihned zavesila. zobrala som ju prec a skusila ich dat k sebe zas po nejakom case. stale ta ista reakcia. mlada ja napnuta ako struna a hned na nu utoci.predtym ako sa pobili to taketo nebolo,vychadzali spolu celkom fajn. mate nejake radu?? nemam moznost psov mat oddelenych, jedine ak by som jedneho dala prec, co vsak nechcem. som na nervy z tohto. :plac:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Bee House » Štv 21.01.2010 17:40

nie je mi celkom jasne preco sa pobili, kedze su spolu uz dlhsie. Co sa tesne predtym,ako sa pobili? Neublizila stara mladej? Ak nie tak mi este napada, ci sa mala nesnazi stat alfa samicou v svorke... :nwm:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Pia 22.01.2010 8:11

neviem co sa stalo, ja som prisla domov, bola som vnutri ked som zvonku pocula strasny rev. mozno sa o to mala naozaj pokusa... :nwm: lenze u priatela mame 2 hovawartov, medzi nimi je priblizne rovnaky vekovy rozdiel ako medzi mojimi. a ti ked sa biju, nikdy to nevyzera takto. je tam vela kriku, ale ziadna krv, a po minutke je koniec. tieto 2 ako keby sa chceli zabit, vsade bola krv, no neviem co by saa stalo kebyze nie som doma.a mam strach ich teraz nechat same doma.starsia ma poranenu nohu, papulku ma dohryzenu a nad okom ma tiez kusanec. mladsej nie je nic,okrem 2 skrabancov ma hlave.starsia,ako som dnes rano zistila ma teraz z nej strach,skryva sa v bude a mala ju tam chodi ako keby sledovat,ze ci nespravi nejaky pohyb ktory by ju vyprovokoval k utoku alebo ako to nazvat. proste sadne si pred nu a pozoruje ju a stara zalezena v najhlbsom rohu. ked som doma tak ju privolam,do jej budy jej nedovolim ist,kazda ma vlastne miesto na spanie. lenze ako to kontrolovat ked doma nie som. :nwm: strasne sa bojim ze si navzajom ublizia alebo sa pozabijaju,ak je aj toto medzi psami mozne. u nich to vyzera ze by toho boli schopne,najma u tej mladsej. :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Pia 22.01.2010 8:15

inak je medzi nimi aj velky velkostny rozdiel,mladsia ma 20 kg a starsia nieco cez 40 kg... lenze aj ked je velka,rychlostou sa malej nevyrovna. :ua:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Sinuhet » Pia 22.01.2010 8:26

Tyzden davaj tej mladsej Litium, napriklad toto http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/lithium-carbonicum-slovakofarma-14179.html a potom jej pomaly zacni znizovat davku a sleduj jej reakciu.
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Bad » Pia 22.01.2010 9:37

Jestli jsou ti hovíci samci, tak to je obecně něco jiného. Feny se rvou na život a na smrt.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Offca » Pia 22.01.2010 9:48

Možno by bolo lepšie napísať do témy americky pitbullteriér. Sú tam ľudia, ktorí ich majú aj viac. Všeobecne je to ťažké plemeno pre svorkový život. Keď sa bijú, nie je to hašterenie o kosť, aké mávam teraz doma ja s ovčiakmi. Osobne som mala pokope psa argentínskej dogy a staffordshirského bullteriéra, nebývali pustení spolu, pre istotu. Pobili sa len párkrát, ked som ja zaspala a oni mali priestor pre svoje ješitnosti.
- Nebud pri mne tak blízko
- A čo ked budem, čo ked budem? Aha, prešiel som cez teba!
- Zabijem ťa..
- Nehovoooor :jazyk:
A bola mela, do ktorej keby som neskočila a neschytala to sama, skončilo by to ťažkými zraneniami. Takto z toho boli "len" natrhliny. A to fenám častejšie niečo leží na srdci..
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Jannka » Pia 22.01.2010 10:03

Sinuhet píše:Tyzden davaj tej mladsej Litium, napriklad toto http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/lithium-carbonicum-slovakofarma-14179.html a potom jej pomaly zacni znizovat davku a sleduj jej reakciu.


uff, ved to je antidepresivum...na predpis. bez porady s veterinarom by som sa do toho nepustala. to by som nedala ani sebe, nie to este psovi :heh: ja si myslim, ze u fenky nie je problem s nejakou dusevnou poruchou, skor tu ide o to, ze mlada by rada chcela prebrat miesto alfy....a tym,ze ma na staru navrch, sa jej vyvysilo sebavedomie a teraz si tie bitky vyslovene uziva, pretoze vie, ze vyhra.
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod skacenka » Pia 22.01.2010 10:28

Sinuhet píše:Tyzden davaj tej mladsej Litium, napriklad toto http://www.nobelplus.sk/web/humanne-lieky/detail/lithium-carbonicum-slovakofarma-14179.html a potom jej pomaly zacni znizovat davku a sleduj jej reakciu.



Ako môžeš TOTO poradiť niekomu, koho psy nepoznáš, nevieš ako to celé prebiehalo a pod... :pac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Tatiana » Pia 22.01.2010 10:47

Z mojej skusenosti ked sa mi pobili staford s pitbulkou o staru kost co niekde vynuchtili,oddelila som ich hodenim do bazena :ach: potom kontrola zraneni a vetoch fungoval s antibiotikami,asi tyzden iba pod dozorom vencenie no uz neboli ziadne naznaky bitky,musim podotknut ze v ten den boli okrem tych dvoch na dvore este jedna stafordka a pitbulka no iba stekali nepustali sa do bitky,ide tu aj o to aky je jedinec na tom so sebavedomim,taky sa rychlo oklepe a vsetko v pohode,
asi pred mesiacom si vybavovali ucty paterdalky matka s dcerou,tie su spolu stale takze otazka co sa stalo :nwm:
riadne sa porafali ,odvtedy zasa pokoj a obe v pohode,ja by som to asi riesila tym ze daj jej cas sa spamatat a hlavne chvilu ich nepustat bez dozoru ak islo iba o to kto bude alfa myslim ze to uz je jasne obom..
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod adushka » Pia 22.01.2010 10:58

tiez sme mali kamosa erdela, ktory mojho terorizoval. boli uz na seba zvyknuti. Moj bol starsi, zjavne mal navrch ale maly ako keby si potreboval dokazat, Ben to neriesil nechal sa zatlacit do kuta, nechcel sa bit a ten druhy len zazeral a vrcal a cakal kedy sa moze do neho pustit. Vzdy to bolo vtedy, ked bolo poruke zradlo, alebo fena, koli fene bol uplne zblazneny ten mladsi a do mojho sa pustal aj ked ho videl na 25m..ibaze v takomto pripade su majitelia na to aby zakrocili, ty si ich musis zoradit a dat najavo kto co a ako a hlavne prist na to, co tym ta mladsia sleduje, drzim palce.
adushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Zvolen/Piešťany

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Pia 22.01.2010 13:01

Bad píše:Jestli jsou ti hovíci samci, tak to je obecně něco jiného. Feny se rvou na život a na smrt.

ano,su to samci. asi to bude tym. :smile:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Pia 22.01.2010 13:05

Tatiana píše:Z mojej skusenosti ked sa mi pobili staford s pitbulkou o staru kost co niekde vynuchtili,oddelila som ich hodenim do bazena :ach: ..

no aj ja ked som predtym zazila mensie psie bitky riesila som to hadicou s vodou a hned sa pustili. lenze teraz v zime som taku moznost bohuzial nemala, musela som skocit medzi ne ani som nevedela ako. potom som bola este hodinu v soku.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod meridia » Pia 22.01.2010 13:10

hrivushka
kamarádka měla podobný problém,2 feny, stafordka a kříženka AB a angl. buldoka.Bohužel to dopadlo špatně,feny byly schopny spolu velmi dobře kooperovat,spát v pelechu,olizovat se,jenže pak jim "hráblo" a bylo vymalováno.Situace se během cca 2 let stále horšila...
Nevím nakolik k tomu přispěla nezkušenost kamarádky a zejména její úchylka v podobě toho,že ona nepotřebuje a nechce psům velet,zastává názor Já pán -Ty pán,výcvik neuznává a podobné bláboly,které ale stály život celkem 3 psy :hmm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Pia 22.01.2010 13:12

momentalne vzajomny kontakt velmi nevyhladavaju, nechcem ich ani do nicoho tlacit. starsia z budy vystrcila len hlavu ked som prisla domov. som ju aj volala von ale vobec nechcela,vidno ze sa boji. existuju psy ktore sa proste nehodia na chov s inym psom, lepsie sa citia sami? pretoze matka tejto mojej fenky je taka ze so psami sa tiez nehrava, nevyhladava kontakt, jej zivot sa toci okolo jej pana a lopticky alebo hocicoho co sa da aportovat. a je strasne majetnicka, ineho psa k hocicomu co je jej(aj vrchnak od flase) nepusti. moze mat mala toto spravanie vrodene ako jej matka? neda sa to este nejako skorigovat?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik