Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod Gerda » Štv 28.01.2010 16:55

Mě se teď stalo o víkendu, NO pes mi napadl fenku! Na prochajdě, jdeme si, najednou pes, sám, bez ničeho, směrem k nám, ani si nečuch a začal čubu prát. Ani ve snu by mě nenapadlo, že pes napadne fenu! Kor těsně před háráním, z ní už musí poznat, že je to zajímavá holka! Jasně že sem ho chytla za krk, za obojek, kdyby byl jen trochu vzteklej, normálně by mě festově pokousal. Měla sem kliku jak blázen, čuba taky, nebyla potrhaná, jen trošku pohmožděná, ale dobrý, žádný zranění. Jak člověk tyhle situace nezná, jedná automaticky, nezaujme správnou pozici, prostě šáhne na rváče a snaží se je odendat. Od psa sebevědomějšího/zlejšího už by to mohla bejt pořádná polízanice. Už to nikdy nechci zažít. Psa sem zpacifikovala a odvedla pryč, fakt to bla z prdele klika, že se dal a byl v podstatě hodnej. Co dělat s nasránkem opravdovým, to vůůůbec netuším. Byly bychom dorvaný obě.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod johny5 » Štv 28.01.2010 22:25

Poviem to asi takto aj ked mozno nepekne.Robte co mozete,pouzite vsetky dostupne prostriedky aby ste ochranili svojho psa pred druhym bez majitela...Hlavne nedrzte svojho tak aby sa v pripade ze cudzi pes bude dorazat zo strany ked na neho nemate dosah sa nemohol Vas branit.A nepchajte medzi nich ruky. Ono kazdy ich tam v tej chvili urcite podvedome vopcha ale druhy raz to uz zvazi ...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod zuzka:) » Štv 28.01.2010 22:42

johny5 píše:Hlavne nedrzte svojho tak aby sa v pripade ze cudzi pes bude dorazat zo strany ked na neho nemate dosah sa nemohol Vas branit.

inak ja som svojho nedržala tak, že sa brániť nemohol, ale on bol ešte také decko, že sa ani nepokúšal. ja som držla len úplne koniec vodítka a robiť mohol v podstate čokoľvek, len nie újsť.
normálne mi je smutno z toho, že som si na to teraz spomenula, aj keď to bolo fakt dávno... :ua:
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Správanie sa psov po vzájomnej bitke

Poslaťod hriva » Štv 28.01.2010 23:11

tak to som sa poucila uz ze medzi dvoch psov ktory sa chcu navzajom pozabijat sa ruky strkat nema. :vykricnik: hned mi jeden visel na ruke. :ua: no medzi mojimi psicami je to uz lepsie. zacinaju sa ignorovat, sice som chcela aby mali pekny kamaratsky vztah ale to zrejme nepojde, tak si vystacim s tymto. vzajomny kontakt nevyhladavaju. len som si vsimla ze mladsia strasne ziarli a konflikty vyvolava teraz tym, ze staru ku mne nepusti. ale to riesim razne. len starsia akosi straca chut do zivota... :ua:
inak ked sa mne par krat pobili fena so susedovym NO co k tam preliezol som to riesila hadicou alebo kyblom vody. hned boli od seba. ale to nebola ani taka vazna bitka, skor take akoze. teraz naposledy co som mala doma som vodou riesit nemohla, ved vsade sneh... keby to boli male psy je to ok. lenze zadrzte 50 kg hovado bez obojka, voditka, ked sama mam nieco cez 50 kil...tak malu pitbullku som zvdihnut mohla lenze to druha by bola hned v nej. nastastie priatel bol doma tak som mu volala a hned dosiel na pomoc.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik