nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

nevie sa hrat

Poslaťod Andula8 » Uto 12.01.2010 17:01

ako mam naucit psika hrat sa? ide o 4-rocnu fenku yorka. Chovali ju ako "chovnu" fenu a teraz sa nevie vobec hrat. Cele dni len spi. Je vobec mozne ju to este naucit? stale mi pripada taka smutna :( :nwm:
Andula8
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: nevie sa hrat

Poslaťod raky » Uto 12.01.2010 17:49

Offtopic: Chovné feny sa nehrajú :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nevie sa hrat

Poslaťod yetti » Uto 12.01.2010 18:07

Offtopic: Raky sorry, ale nerozumiem tvojmu prispevku.... :oo:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Sinuhet » Uto 12.01.2010 18:24

Offtopic: Chovne feny od mnozitelov sa nemaju co hrat, ich jedina uloha je rodit :vykricnik:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Amaguk » Uto 12.01.2010 18:26

zadavatelka sa snad pyta na nieco ine
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nevie sa hrat

Poslaťod raky » Uto 12.01.2010 18:31

Offtopic:
yetti píše:Raky sorry, ale nerozumiem tvojmu prispevku.... :oo:

Yetti - sorry - ja sa smejem, pretože som nepochopil, akú súvislosť má to, že sa psík nechce hrať s tým, že ju chovali, ako chovnú... :ua:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Amaguk » Uto 12.01.2010 18:32

no asi taku, ze zjavne bola len na vyrobu steniat a nikto sa jej nevenoval, tak je pre nu hra "pojem neznamy"
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: nevie sa hrat

Poslaťod renqa » Uto 12.01.2010 18:34

Andula8 - skús ju nejako rozptýliť, zabaviť... hračkami a tak. Možno ju to začne baviť. Ja mám tiež doma takého psíka, čo si radšej pospí ako by sa mal hrať. Možno len nie je vo forme... :no: Ani sa jej nečudujem... :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Lena » Uto 12.01.2010 18:45

môj sa tiež nevedel hrať.ale skús prítomnosť iných psíkov. náš sa tak naučil aspoň trochu. celé dni prespí, keď sme ho dávali dokopy s otcovim psom tak ho najskôr ignoroval.po pár týždňoch začal pred nim utekávať ale to bolo vidieť že sa chcel naháňať. potom postupne nevedel uhádnuť silu a vyzeralo to ako bitka a až teraz keď je sním v kontakte vidieť ako len cápe labkami, poskakuje a proste sa hrá. aj na hračky následne inak reaguje.inokedy si len vzal a kusal si ju. teraz čaká že mu ňou budeme šibrinkovať pred nosom, naučil sa skákať na nás len kvôli hračkám a pod.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: nevie sa hrat

Poslaťod raky » Uto 12.01.2010 18:51

Amaguk píše:no asi taku, ze zjavne bola len na vyrobu steniat a nikto sa jej nevenoval, tak je pre nu hra "pojem neznamy"

Máš pravdu - zle som to pochopil - toto je smutné a preto sa ospravedlňujem...
A teda ak môžem poradiť - bude to iste chvíľu trvať - kým si spravia aký taký vzťah aj keď to bude ťažké... Treba sa jej čo najviac venovať, ak má záujem o prechádzky - tak ju brať čo najviac a všade zo sebou. Držím palce, aby sa to podarilo a aby fenka mohla raz žiť plnohodnotný život... Ach bože :plac:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nevie sa hrat

Poslaťod maydanoz » Uto 12.01.2010 19:56

Andula nehra sa s tebou alebo sa nehra s inymi psami? Lebo ja mam tiez takeho psa, na hru velmi nieje..sice obcas jej sibne, ale tiez radsej spi, akoby sa mala hrat :no: Ale kazdy pes ma nejaku zalubu, nieco, co ho bavi.. Mozno ste este neobjavili to prave "orechove" :smile:
Offtopic: napr.moja civava striehne na nicnetusiacich ludi a hlavne na deti, rozbehne sa ako tornado a ked uz je uplne blizko tak spusti taky stekot, ze dotycna obet skoro pusti do gati :ha: V zlomku sekundy sa zvrtne, akoby sa nic nestalo :ach: a ide dalej :pac:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Andula8 » Uto 12.01.2010 20:45

nie, nevie sa hrat ani s inymi psami... vrci do nich alebo ich ignoruje, ani s nami a ani s hrackami... ak teda neratam trhanie papierovych kuchynskych utierok na marne kusky... zradlo si stale schovava furt sa krci alebo trasie... vsetkeho sa boji... nevieme co s nou :( co jej ten majitel robil? :hmm:
Andula8
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: nevie sa hrat

Poslaťod zeane » Uto 12.01.2010 21:25

1. hra: narob z papierových utierok gule, sadni si k nej na zem a šklbajte spolu :smile: Tým začnete spoločné aktivity. Potom si zober k tým utierkám kus handry a šklbajte tú. Nechaj si pri ruke hračku - preťahovadlo - a skús postupne zapájať.
2. hra: zober do ruky pamlsok, zavri päsť a nechaj ju aby si postupne čumákom vyrýpala mlsku z dlane. Zober kus handry (alebo aj papierovú utierku) a schovaj mlsku pod to tak, aby ťa u toho videla. Za mohutného povzbudzovania spolu "nájdite"... Postupom času vyskúšaj s pohárikom, miskou...
3. Pokrč plastovú fľašu, vhoď pár granulí a nechaj psinu, nech si vytrasie...

Nech sa bude hrať s čímkoľvek, musíš byť pri nej a povzbudzovať ju ako malé decko (Jééé! To je ale šikulka" "Jeeeesis, to sa ale pekne hráme". Hračky by mali byť stálou súčasťou prostredia aby sa dalo pri záujme o hru okamžite podnikať niečo zábavné :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Kača » Uto 12.01.2010 21:27

Áno, podobne, využila by som aspoň tú jedinú aktivitu šklbanie utierok :no:
Ako zenka popísala
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: nevie sa hrat

Poslaťod yetti » Uto 12.01.2010 22:06

raky píše:
yetti píše:Raky sorry, ale nerozumiem tvojmu prispevku.... :oo:

Yetti - sorry - ja sa smejem, pretože som nepochopil, akú súvislosť má to, že sa psík nechce hrať s tým, že ju chovali, ako chovnú... :ua:

v pohode Raky pochopil som, len som to zrovna od Teba necakal... :no:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik