nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod wer » Štv 04.11.2010 21:35

Gombicka333 píše: a to mu mam pchať napr. hračku pod nos aby nečuchal ? alebo ako :nwm:


pchat hracku pod nos urcite nie. on ju musi chciet sam. ja som myslela, proste nedovolit mu cuchat... :nwm: mala by si ho naucit, nech sa na teba sustredi, pozornost si obcas jednoducho vynutit...
alebo si ho proste niekde priviaz a ked uz nebude mat co obcmuchavat okolo seba, zacni sa hrat s hrackou...

ono sa to tazko cele vysvetluje. najlepsie je to vidiet...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Pia 05.11.2010 16:50

Dobre, pýtala som sa preto lebo keď som to skúšala ešte cca na jar keď sme boli a prázdninách u babky a išli sme von venčiť tak som ho odopla z vodítka a ponúkala mu hračku lenže on sa síce rozbehol za hračkou ale v strede cesty sa strhol a išiel si ňuchať , poprípade keď zbadal psa bežal za ním :pac: ... a proste keď som to skúšala tak to hranie bolo takeeee "krčovité" :ha: alebo ako by som to nazvala , proste musela som mu napr. povedať že prines loptičku , prines aport a on priniesol ale zasa pokračoval v čuchaní a potom zasa venoval trošičku pozornosti mne a zasa odbočil ... a ja som sa snažila mať ho čo najbližšie pri sebe takže to bolo takéé že som sa nemohla "uvolniť" a trebárs mu hádzať loptičku aj na väčšie vzdialenosti.. a práve chcem docieliť to že môžem s nim prisť do parku kde sem tam prejde aj nejaký ten pes a ja nebudem musieť hned chytať psa , alebo sa nebudem musieť vyhýbať cudzim psom , len preto aby nás "nevyrušovali" pri hre :lol:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod zeane » Pia 05.11.2010 20:52

:lol: babulky - ak pes reaguje vonku na pamlsky, vyrobte si prvú "outdoorovú" hračku zo starých ponožiek... Zabavíte dve "nepárne" ponožky (pýtajte od mamy, určite doma nejaké máte). Vložte podľa veľkosti do seba, menšia je samozrejme vnútri. Do nejakej čistej handry (stačí kúsok, len aby sa vytvorila taká "loptička" na konci) zabaľte pár pamlskov (niečo voňavé, ale polosuché až suché, u nás fungovali froliky úplne geniálne). Ponožku uzavrite uzlom. Zoberte ponožku a ešte doma dajte psovi dobre očuchať, ale nedovoľte mu doma sa s ňou hrať - to je hračka čiste na "von". Na prechádzku sa odchádza so psom a hračkou voľne v ruke tak, aby ju celú dobu mal veľmi dobre na očiach... Príjemné naťahovanie vonku :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod wer » Pia 05.11.2010 21:09

no, ked to robis takto, tak to robis cele zle...

1. nedovol mu odbiehat, ani sa venovat niecomu inemu. uz som ti to pisala, daj si ho na voditko, alebo ho rovno priviaz o nieco - strom, stlp...
2. nevnucuj sa mu. ty sa s nou hraj, akoby tam nebol. nesmies mu ju pchat pod nos - prave naopak. musis ho akoby od toho odtlacat, "bojovat" s nim o to, jedine tak vzbudis vacsi zaujem. (ked si vsimnes, psy vacsinou chcu hracku, co ma nejaky iny pes.)
3. neodhadzuj!! to je prva zakladna chyba. jednak nemas dostatocne vzbudeny zaujem, za dalsie ti ju ani nema preco nosit a este ho aj podporujes, aby od teba odbiehal.

zhrnutie - najlepsie ho priviaz niekde, lebo pochybujem, ze budes vediet pracovat zaroven s hrackou aj so psom... :no: daj si hracku na dlhsiu snurku - aby si s nou vedela hybat bez toho, ze ju budes priamo drzat. tahaj pred nim hracku tak, aby ju nedociahol. pohyby musia byt trhane, sem-tam to tak jemne potiahni pred nim - natahuj ho proste. hracka musi byt v pohybe - z jednej strany na druhu. ty sa tiez musis tvarit, ze chces tu hracku, odtlacaj ho, vysmej sa mu, ked po nej skoci a nechyti, lebo mu ujde spred papule. takto by si ho mala dost dlho natahovat. a az potom, ked vidis, ze sa snazi a ze ju uz naozaj velmi chce, dovol mu, aby si ju chytil. ale zase nie tak, ze mu ju strcis do huby, on si musi pre nu skocit a ulovit si ju ako s nou budes hybat... a potom este hra pokracuje - pretahuj sa s nim, akoby sa ju snaz ziskat - chvilu nechaj tahat jeho, nechaj sa potiahnut, potom ty zatiahni. a nechaj ho vyhrat. ked mu to chces brat, tak mu to vyber nejak nasilu - ziadne pust - to je utlmovy povel a to ho odradzas od hry. takto to cele este skus raz zopakovat. ked chces ukoncit hru tak tak, ze ho opat rozblaznis, nedas mu sancu ju chytit a vtedy hracku schovas. v tom najlepsom.
toto chce strasne vela casu. keby sa zo zaciatku nechytal, vobec nevadi. nezufaj. moze sa chytit aj na 10-ty krat. alebo si zober na pomoc nejakeho psa-aportera, toho priviaz vedla a takto sa s tym druhym hraj, svojho si vobec nevsimaj. a az po nejakych troch takychto treningoch skus prist ku svojmu a takto sa s nim pohrat.

snazila som sa to tak dost zrozumitelne :lol: popisat. ale urcite je to lepsie vidiet... mala by si tymto docielit to, ze pre psa bude hracka to naj :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Sob 06.11.2010 12:24

pochopila som :jop: veľmi ti ďakujem , dnes ideme hneď na to ! :jupi:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod denyho slniecko » Sob 06.11.2010 12:40

aa takto som ho ja naucil hrat sa s mrkvou. sa jej najprv bal a potom som zavolala kamosku, sme sa s tou mrkvou ohadzovali, valali po zemi a deny na nas kukal a potom prisiel, vzal nam mrkvu a sme ho nahanali a sme sa s nim hrali. uz ju ma rad.
ale inac on uplne prestal lietat za tanierom :oo: uplne ho ignoruje. no je pravda tanier sme uz dlho nemali (asi 3 mesiace) lebo ten posledny sa nam polamal a potom som uz v akvaristike taky nevidela a s tym platnenym co som mu teraz kupila sa nehra. uplne akoby ten tanier neexistoval. mu ho hodim tak pri zemi a on niezeby otvoril papulku a chytil ho, ale on pocka kym mu vrazi do hlavy a potom sa zlakne a zdrhne a boji sa. naviete preco? on mal taniere rad. aj ked je pravda ze le to loptovy zavislak ale aj za taniermi behal. :nwm:
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Ned 07.11.2010 16:45

No tak dnes sme boli v parku a uviazala som si ho o strom a robila to čo ste kázali , čiže hrala sa tam s paličkou hračkou a Koky si tak tam predomnou stál a pozeral dookola len nie na mňa :pac: pripadala som si ako blbec že som sa tam bláznila s paličkou ako divá a on ma ignoroval :ha: ani nechcem vedieť čo si myslel že som blázniva alebo čo :heh: ,,, no ale potom sa troška chytil a začal nahaňať paličku po zemi , ale nevydržal dlho , potom zasa čumel dookola .. potom keď bol navoľno tak som skusila zasa ťahať paličku po zemi a Koky ju začal naháňať , tentokrát vydržal dlhšie ako keď bol priviazaný , potom som ukončila hru (v najlepšom ako ste vraveli) a potom zbadal psa a už bolo po hre :ha:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod wer » Ned 07.11.2010 19:22

zo zaciatku sa snaz, aby ho nemalo co prilis rozptylovat - ako psy a pod. ale neboj, pojde to... :yes: hlavne to nevzdavaj!
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Ned 07.11.2010 20:00

ďakujem za podporu :jop: budeme skúšať ďalej :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Nebavia ho hračky

Poslaťod ajusssa » Pon 10.01.2011 9:59

Prosím Vás, mám veľmi prítulného a k detom neškodného miláčika maltezáka. Deti hosa s níém tak hrajú že chudák už pred nimi niekedyu teká sa schovať abymu dali chvilu pokoj :D
Ale ked ho necham doma sameho,..zmenii sme bydlisko tak si teraz zvyka na novy domov. Isto teraz doma steka a zavýja, no hračky ho vobec nebavia.
Kupila som mu hrkacie lopticky ma asi vsetko. Neviem ci je taky flegmatik..ale s čím h omam potešiť aby sa hral :/ potom mam pocit ze je stale smutný...
ajusssa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod Offca » Pon 10.01.2011 10:17

Pes sa sám nezahrá. Toto je skôr o problematike odlúčenia počas práce, o psovi samom doma. Nie o hračkách.
Bolo by dobré zistiť, či pes doma URČITE šteká a zavýja, alebo je to len domnienka. Netreba ho ale dopredu ľutovať :nie: O nič nejde. Psy bežne prespia celý ten čas, čo je pán v práci.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod Tchor » Pon 10.01.2011 10:33

Offca píše:Psy bežne prespia celý ten čas, čo je pán v práci.


Ale to plati jen tehdy pokud jsou splneny nektery veci
1) pes se v prostredi kde je citi zcela bezpecne.
2) pes je natolik unavenej spolecnou cinnosti smecky ze je rad kdyz si muze v nepritomnosti zbytku smecky zalest a spat.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod ajusssa » Pon 10.01.2011 12:13

Áno šteká, dnes ráno som odchádzala do práce a počkala som za dverami na schodisku, Po piatich minátach začal štekať a zavýjať. To že ho nebavia hračky to som asi tu uviedla dva problemy do jedneho. Potrebujem aby si zvykol na nový domov, nové prostredie. A bojím sa aby sa susedia nesťažovali. Lebo v tej bytovke počuť aj zhasnutie svetla o poschodie nižšie.
ajusssa
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 23

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod katkariinka » Pon 10.01.2011 12:37

Pozri si toto subforum, najdes tu vela podobnych tem a pytaj sa tam.
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Nebavia ho hračky

Poslaťod jana232 » Pon 10.01.2011 14:12

..neviem či tento príspevok môžem dať sem . .
ja mám problém,že sa sám nechce hrať,vlastne sa ani nie.Je veselý,energický,ale . . .má kopec hračiek,dobre že nie pod nosom,nie . .neprehrá sa sám.Jediná vec,s ktorou sa sám prebaví,je balón.Nie že by bol málo aktívny,to nie.Sám nám donesie loptu,alebo inú hračku,ťukne do nás ňufákom,volá nás hrať,ale sám . . . :ach: . .nie radšej si ľahne a silí sa do spánku.A pritom,vždy keď je voľný čas,sa mu niekto povenuje.Neviem,či nie je chyba aj tam . . :otaznik:
Naposledy upravil jana232 dňa Pon 10.01.2011 14:33, celkovo upravené 1
jana232
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 555
Bydlisko: Nová Baňa

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik