nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Cathie » Pon 03.05.2010 21:52

bobík píše:Mam taky isty problem s Jerrym !(Jerry je z utulku :ua: ) Nevie sa hrat ! Skusala som vsetko :ua: Neviem co mam robit... myslim ze jeho byvali majitelia sa oneho moc dobre nestarali :ua: :ua: :ua: .Boji sa vsetkeho , okrem psov :nwm: ,a ked mu hodim loptu , iba odvrati hlavu !


Presne toto som zazila u sestrinho psa, ked prisiel. Miloval ludi, bol nateseny z kazdeho psa, ale bal sa prudkych pohybov, bal sa hluku, mal strach, ked sme si nedali pozor na ton alebo jemnost zaobchadzania s nim. Chodil pomaly, opatrne. Urcite bol tyrany, ale napriek tomu ludi vzdy miloval a miluje (aj ked v ramci akehokolvek natlaku sa im neopovazi postavit ani v najmensom).
Ako prve sme zistili, ze ma rad pohyb - tak som ho lakala, aby behal za mnou. Vyzerala som ako blazon popravde.. postavila som sa meter od psa, veselo zavolala, skakala, blbla, aby na mna vyskocil, pobehla par krokov dozadu ked sa pokusil skocit, tak sa za mnou rozbehol atd.. Ako na ten strach, som popisovala akurat par dni dozadu tu - viewtopic.php?f=9&t=3004&p=451904#p451904

Hru prvykrat videl u mojej fenky, ktora je za hocijakymi hrami blazon. Chcelo to strasne vela usilia, ale ked som dostatocne dlho okolo neho skakala s hrackou, hrala sa s nou sama alebo so svojim psom a tvarila sa pri tom, ze je to strasna sranda (aj ked na mna on kaslal), postupne sa chytal. Najprv len hracky nahanal po zemi (aj to najprv len hrabol labkou, pomaly sa pohol, neskor za nimi pobehol, skakal..), ked som nimi uhla, neskor si ich bral a odnasal, teraz uz po rozblazneni poriadnom aj hracku chyti a taha sa, dokonca aportuje. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Kerhia » Uto 08.06.2010 23:01

Ja mam fenku z ulice... bola tyrana, prisla pri tom o jedno oko... ked mi ju doniesli bola strasne placha... tiez sa nevie hrat... urcitu dobu som robila co som mohla no na ziadnu hracku mi v zivote nezareagovala... teraz je aj celkom smela... nemam s nou ziaden problem... poslusna.. vsetko... ale hrat sa nevie doteraz...
Pes má jediný životný cieľ: Venovať svoje srdce!!!
Kerhia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12
Bydlisko: Spisska Nova Ves

Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.11.2010 20:19

Ahojte, môj Koky má 2 roky , doma ho hračky strašne bavia , stále mi ich nosí a šteká aby som sa s ním hrala... No vonku na prechádzke o ne vôbec nemá záujem... Ja by som chcela aby sme sa spolu mohli vyšaliť s hračkou aj vonku na lúke alebo v parku a nie len doma na dvore... :ua: ... jeho vonku zaujímajú iné veci ako čuchanie a stopovanie divych zajacov a neviem čo ... ale hračka ma unho na prechádzke 0 bodov :pac:
Existuje nejaký spôsob alebo niečo ako ho naučiť alebo nie naučiť to znie blbo , nejako ho vyhecovať ktej hračke aleboo ho nejako zaujať na tú hračku ? alebo čo mám robiť ? ... či to s tým už nič nezrobím , jednoducho ho hračky nebavia , len doma ? :nwm:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 01.11.2010 20:20

to aj my :ua: doma ho odmenujem hrackou za dobre spraveny povel ale vonku len pamlsky :pac:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.11.2010 20:21

Presne tak ... doma mu úúúplne stačí hračka ale von nanho platí len pamlsok
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Monca » Pon 01.11.2010 20:28

mne sa Essie najprv tiež nechcela hrať vonku s hračkami, iba vo vnútri....
a tak som ju do toho proste vyhecovala :lol: vzala som takú, ktorá píska, a začala som výskať od radosti, že aká je s tou s hračkou sranda, poskakovala som od radosti, pískala s ňou a nápodobne a popritom som ju stále núkala psovi :lol: (vyzerala som dosť divne ked som výskala so psov hračkou, to je mi jasné, ale tak moji susedie sú už aj tak zvyknutý na kadečo :heh: )
niekolko dní som to tak robila... a nakoniec sa Essie zapojila do hry :jupi: takže u nás takto :smile:
proste som sa snažila psovi ukázať pomocou mojej radosti, aká je tá hračka vlastne sranda :yes:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.11.2010 20:39

Aj ja som to takto par krat skušala ale ked som videla že nemá zajem tak som odložila hračku . Ale tak skúsim to ešte raz a tento krát sa nevzdám tak ľahko :lol:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod ZdenulkaM » Pon 01.11.2010 20:40

gombicka a neboji sa niekedy hraciek :ach: lebo moj maly dostal taku hracku ktora vydava zvuky zvierat akoze lopticka a tej sa boji :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Monca » Pon 01.11.2010 20:43

Gombicka333 píše:Aj ja som to takto par krat skušala ale ked som videla že nemá zajem tak som odložila hračku . Ale tak skúsim to ešte raz a tento krát sa nevzdám tak ľahko :lol:


hej, skús dlhšie skúšať :yes: ja som tiež musela u Essini dlhšie :smile: držím palce :jop:
Obrázok
Monca
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: Zvolen

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Zooey » Pon 01.11.2010 20:44

Ja len dodam, ze by som urcite hracku psovi nenukala.
Hadzala by som si ju, piskala s nou, smiala sa, skakala...ked by za mnou pes prisiel, odbehla by som sa o par metrov dalej a tam pokracovala v mojom divadielku. Nechala by som psa, aby sa trosku posnazil, kym sa s nim zacnem hrat.
Ak mu tu hracku budete cpat pod nos, bude to pre neho prilis jednoduche a lahko strati zaujem :yes:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Pon 01.11.2010 20:49

Zdeni - tak zo začiatku sa bál napr. lietajúceho taniera :pac: ale teraz je to v pohode , lebo chceli sme sa venovať frisbee ale najprv musíme kúpiť menší tanier , večšieho sa bojí , ako to nie je bojazlivosť ako z tej hračky samotnej ale bojí sa ju chytiť do papulky ked to letí :lol:
ale tvoj maličký sa možno bojí práve tých zvukov , mne v minulosti radili že ked sa psík bojí nejakého predmetu , musíš ty psovi ukázať že ten predmet mu nič nespraví , zober ho do ruky pohraj sa s ním ty najprv a tak mu proste musiš ukázať že to nič nie je :no: možno zaberie :smile:
aa Monci vďaka a aj Zooey ! vyskúšam to , potom dám vedieť čo a ako :smile:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod wer » Pon 01.11.2010 21:08

urcite sa chyti, len ho musis vediet zaujat. nedovol mu cuchat naokolo. a nesmies to vzdat hned, ked nejavi zaujem. prave naopak. chce to vela trpezlivosti. najlepsie je, ked si das jeho oblubenu hracku na dlhsiu snurku - aby to mohol lepsie lovit a ty s tym manipulovat. psa zaujimaju trhane, rychlejsie pohyby. nenechaj ho to chytit hned, aj keby sa za tym rozbehol, bude ho to viac motivovat. vyprovokuj ho s tym, pridrz si ho za obojok, odkopavaj si to pred nim, len ho nepusti k tomu - natahuj ho. a hlavne to nevzdavaj, ked nevidis pokrok hned! takuto hru opakuj kludne kratko aj viackrat za den, aj ked je to naoko bez efektu. ale ty to tiez nesmies brat lazo-plazo, musi vidiet, ze to teba bavi, ze je to ohromna sranda. pripadne si zober nejakeho psa-aportera, svojho priviaz o strom a hraj sa pred nim. to sa na neho prenesie a zvysi sa zaujem.
ono sa to celkom dost zle vysvetluje, ale ono sa niekedy daju vyprovokovat aj totalny neaporteri, co absolutne nejavia zaujem o hracky...
este dodam - hra musi koncit v najlepsom, nie az vtedy, ked zaujem totalne upadol.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Uto 02.11.2010 9:28

Ďakujem ! :yes:
Hneď dnes sa vyberieme na lúku a budeme sa hrať :smile: ... ozaj a tiež mam postupovať tak že sa s ním hrať najprv na tichších miestach a postupne na hlučnejších? alebo je to jedno ?
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Silvuch » Uto 02.11.2010 17:28

Hluk ho môže zbytočne rozptylovať, čiže lepšie začínať na tichších. :no:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Nemá záujem o hračku

Poslaťod Gombicka333 » Štv 04.11.2010 18:35

wer píše:...nedovol mu cuchat naokolo...

a to mu mam pchať napr. hračku pod nos aby nečuchal ? alebo ako :nwm:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik