nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 14.01.2010 14:43

Jo Gerda, tak to si skoro popísala môjho. Akurát on sa hračiek vyslovene nebál, ale chytil ich do úst len tak jemne, že čoo? Tváril sa akoby som mu ponúkla granát. A psi? Tak s nimi sa nehrá vôbec, ak pominiem pár výnimiek, keď si asi na 30 sekúnd s nejakým zaskáče (tak raz za mesiac).Ak je mu nejaký pes hodný pozornosti a lásky, tak je to ten, čo mu dokázal byť partnerom na love. Taký je len jeden a je to samec. Aj šteňa doma je pre neho absolútne neviditeľné. Povedala by som že feny ho budú zaujímať, ale to len v inkriminovanej časti hárania, keď si chce zasúložiť, ale žiadne také že dvorenie a bla bla. Čuchne, že čau baba a ide ďalej :smile: . On je proste taký svojský.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nevie sa hrat

Poslaťod gabrievamfim » Štv 14.01.2010 15:10

Ulfheiðr píše:Povedala by som že feny ho budú zaujímať, ale to len v inkriminovanej časti hárania, keď si chce zasúložiť, ale žiadne také že dvorenie a bla bla. Čuchne, že čau baba a ide ďalej :smile: .

Offtopic: Romantik
"...to víte, s blbejma se nebavte, někdo si vás splete..." J. Werich
gabrievamfim
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 709
Bydlisko: niekde medzi Levicami a Novými Zámkami

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Tobin » Pia 15.01.2010 11:52

Zeanka, :jupi: a dik...
Vcera sme sa zacali akoze hrat... Skryval som mu maskrty kdekade, pod utierku, pod priesvitny poklop.... z pet flase ich zatial vyberat nevie, aj ked som mu to ukazal (nizke IQ asi) Ochotne hladal, chrochtal, bavil sa. Po chvili odbehol a doniesol si drevenu cinku, hadzal som mu ju a ON NOSIL!!!! Aj o utierku sme sa pretahovali!
Wow, pojde to....
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Gerda » Pia 15.01.2010 15:21

Ulfheiðr píše:Ak je mu nejaký pes hodný pozornosti a lásky, tak je to ten, čo mu dokázal byť partnerom na love.

Já ani nevím, podle čeho si Mařka psy vybírá...vesměs jsou to velcí černí samci, ideálně NO, kteří se jí nesnaží hned očuchat, ale počkají, až ona očuchá je. A někdy to nefunguje...fakt nevim. Prostě má cca 3 takovýhle samce + 2 samice, který má opravdu ráda. Ale přesto - žádná velká hra, chviličku poběhat a nazdar. Nikdy si s nikým nelehne do pelechu, z blízkosti jiných psů odchází, klidně s nima bude celý den venku, na výletech, ideálně ale, aby se jí pokud možno nikdo nevšímal. Leda když vyzývá k lovu, to bere jakýhokoli parťáka. Dokonce je tak rozmazlená, že odmítá pít s jinýma psama z jedný misky. Je hrozná, fakt. Teď ve sněhu jí aspoň trošku baví klacky, tak běhá, dneska jí hodlám zkazit víkend a půjčuju si od kámošky na 3 dny její fenku :-)))) To se Máňa poblije :-)))
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 15.01.2010 15:32

Gerda, super som sa nasmiala :jop: To je skoro ono. Asi by si tí naši truhlíci rozumeli :heh: .
Myslím že toto hovorí za všetko. Štendo si k nemu prilahlo.
Na čele má napísané : "Och môj bože, dajte TO zo mňa dole" :help:
Obrázok
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Gerda » Pia 15.01.2010 15:54

Ulfi - tak nejenže jsou stejně pošahaní, oni sou si i podobní :-))))) To by si rozuměli, každej v jiným pokoji, aby se nemuseli hlavně dotknout :-))) Přesně tak se Mařena tvářila, když si k ní kámoška kokřice radostně přilehla na kanapi :-))))) O víkendu to nafotím, jak je Máňa nešťastná, že má doma kamarádku :-))))
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 15.01.2010 16:21

Tak prajem príjený víkend :devil: Rozmýšlam, že či oni nemôžu byť takí aj preto, že v útulku bol pes povahy samotára nútene zavretý na malom priestore s mnohými psami. A že si to takto kompenzuje,. :nwm:

Ale zas musím povedať, že máme aj dve,tri, spoločné ležiace fotky kde sa netvári ako ohnus. :yes: Tak sa to sná´d časom zlepší.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Gerda » Pia 15.01.2010 16:23

Tak změna, kamarádka volala, že odjíždějí s učením na zkoušky kamsi mimo město, takže kokřičku budu mít až příští víkend. Ach jo.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ivanka.P » Str 20.01.2010 19:28

Ulfheiðr píše:Gerda, super som sa nasmiala :jop: To je skoro ono. Asi by si tí naši truhlíci rozumeli :heh: .
Myslím že toto hovorí za všetko. Štendo si k nemu prilahlo.
Na čele má napísané : "Och môj bože, dajte TO zo mňa dole" :help:
Obrázok


:haha: :haha: :haha: moja ani okom nemrkne ale odíde z miesta. Moja Rita už tiež nejaké hry nevyhladáva.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: nevie sa hrat

Poslaťod zeane » Štv 21.01.2010 23:37

Tobin píše:Zeanka, :jupi: a dik...
Vcera sme sa zacali akoze hrat... Skryval som mu maskrty kdekade, pod utierku, pod priesvitny poklop.... z pet flase ich zatial vyberat nevie, aj ked som mu to ukazal (nizke IQ asi) Ochotne hladal, chrochtal, bavil sa. Po chvili odbehol a doniesol si drevenu cinku, hadzal som mu ju a ON NOSIL!!!! Aj o utierku sme sa pretahovali!
Wow, pojde to....


:jupi: Ja som tušila, že to pôjde :smile: Pet fľaša mu môže byť nesympatická, pretože sa chová ako hrkálka a mám dojem že Tobin hluky nepríliš rád. :dancing: Alebo sa len nechce hrať sám - fľaška je totiž taký psí solitaire... Tak už len vytrvať a tešiť sa na chvíľu kedy prinesie samovoľne činku s výzvou ku hre, alebo priľahne s výrazom "pohrali sme sa, oddýchnime si spoločne"... "Pamlskové" hry sú dobré - za každý pokus je totiž odmena a tak je pes vytrvalý :yes: Ja som takto naučila šedulicu chytať pamlsky v lufte - najprv sa vždy zľakla a taraz jej máloktorý spadne... :heh:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: nevie sa hrat

Poslaťod bobík » Štv 08.04.2010 17:41

Mam taky isty problem s Jerrym !(Jerry je z utulku :ua: ) Nevie sa hrat ! Skusala som vsetko :ua: Neviem co mam robit... myslim ze jeho byvali majitelia sa oneho moc dobre nestarali :ua: :ua: :ua: .Boji sa vsetkeho , okrem psov :nwm: ,a ked mu hodim loptu , iba odvrati hlavu !
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Hanka 1 » Štv 08.04.2010 18:47

Bude dobře, když najdeš něco, co ho zaujme - bude třeba ochotný si to jen očuchat, ale bude ho to zajímat - a budeš si s tím hrát ty sama. Třeba si pohazovat u televize tím míčkem, nebo ti točit uzlem, prostě je to super hračka, tebe to baví a jemu nic nevnucuješ. Pak hračku někde necháš a on se o ní začne určitě zajímat, bude do ní strkat packama, očuchávat, třeba jí i kousek poponese. Časem mu jí nabídneš, aby s zapojil do tvojí hry, prostě postupně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nevie sa hrat

Poslaťod bobík » Štv 08.04.2010 19:12

Hanka 1 píše:Bude dobře, když najdeš něco, co ho zaujme - bude třeba ochotný si to jen očuchat, ale bude ho to zajímat - a budeš si s tím hrát ty sama. Třeba si pohazovat u televize tím míčkem, nebo ti točit uzlem, prostě je to super hračka, tebe to baví a jemu nic nevnucuješ. Pak hračku někde necháš a on se o ní začne určitě zajímat, bude do ní strkat packama, očuchávat, třeba jí i kousek poponese. Časem mu jí nabídneš, aby s zapojil do tvojí hry, prostě postupně.

Dakujem za radu ! :poklona: :poklona: :jop: Urcite vyskusam ! :yes:
:)
bobík
Šteniatko
 
Príspevky: 69

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ivanka.P » Sob 10.04.2010 16:28

Nie každý psík má rád hry tipu behať za loptami alebo nonstop sa márovať a naháňať so psami.
Hlavne psíci, ktorí nikdy k takejto hre neboli nabádaní nemajú takú potrebu.

Moja rotvička sa hrá s loptičkou tak, že ju max 3x prinesie ako aport, potom sa niekde schová a rozkúše ju na prvočinitele :pac: . Teraz k nej pribudla fenka YT - mimochodom tá, kvôli ktorej bola táto téma založená a tiež sa nehrá. zaprvé už má skoro 5 rokov a za druhé to proste nepozná. Nijako to neriešim. Teší sa z iných vecí. Napr milujú západ slnka a opalovanie :joint:
Obrázok
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Matúš Klement » Pon 03.05.2010 20:07

Ivanka.P naša rtw robila presne to isté proste sa bláznila a ked som jej dal loptičku par krat aportovala a potom sa vyvalila a loptičku dohrýzla :lol: :lol: ale už je chudáčik v psom nebi :plac:
Matúš Klement
Okoloidúci
 
Príspevky: 17

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik