nevie sa hrat

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nevie sa hrat

Poslaťod yetti » Uto 12.01.2010 23:12

Sinuhet píše:Chovne feny od mnozitelov sa nemaju co hrat, ich jedina uloha je rodit :vykricnik:

... a toto mas od kial? alebo mas chovnu fenu od mnozitela?... :joint: :joint: :joint: , lebo nic ine ma nenapada... nic rozumnejsie.... a take nieco ako porucha osobnosti daneho jedinca v dosledku prostredia v ktorom vyrastal? Nedostatok pozornosti so strany chovatela... atd... skusme priustit aj nieco take, lebo produkcia steniat od tiez chvatelov, teda mnozitelov, mi uz pomaly ale isto lezie krkom.... :joint: :joint: :joint:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Nisus » Uto 12.01.2010 23:35

Offtopic: yetti myslim, ze beres vsetko moc vazne :joint: Podla mna to Sinuhet myslel ironicky :no:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Andula8 » Uto 12.01.2010 23:37

zeane píše:1. hra: narob z papierových utierok gule, sadni si k nej na zem a šklbajte spolu :smile: Tým začnete spoločné aktivity. Potom si zober k tým utierkám kus handry a šklbajte tú. Nechaj si pri ruke hračku - preťahovadlo - a skús postupne zapájať.
2. hra: zober do ruky pamlsok, zavri päsť a nechaj ju aby si postupne čumákom vyrýpala mlsku z dlane. Zober kus handry (alebo aj papierovú utierku) a schovaj mlsku pod to tak, aby ťa u toho videla. Za mohutného povzbudzovania spolu "nájdite"... Postupom času vyskúšaj s pohárikom, miskou...
3. Pokrč plastovú fľašu, vhoď pár granulí a nechaj psinu, nech si vytrasie...

dikes dikes presne taketo nieco som potrebovala... hned zajtra vyskusame!!
Andula8
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: nevie sa hrat

Poslaťod yetti » Str 13.01.2010 7:45

Offtopic:
Nisus píše:yetti myslim, ze beres vsetko moc vazne :joint: Podla mna to Sinuhet myslel ironicky :no:

... osobne si myslim, ze autor temy ma vazny problem so zvieratkom, a niektori diskutujuci miesto odpovede, ktora aspon ciastocne vyriesi problem, si tu trusia ironicke poznamky.. toto si myslim ze nie je to o co nam ide.. :nie: pokial nemam niekomu pomoct, tak nevypisujem blbosti a nesnazim sa zasahovat do diskusie kde nepomozem... :ahoj:
Modrá je dobrá.... ale len u ND...
http://www.fatradog.sk

Obrázok
yetti
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 583
Bydlisko: okr. Martin, Turiec

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Sinuhet » Str 13.01.2010 9:41

Offtopic: yetti
Andula8 píše:Chovali ju ako "chovnu" fenu

Tak podla mna ma problem hlavne autor, ja naozaj neviem ako sa chova chovna fena, podla mna sa kazdy pes chova rovnako ci je chovny alebo nie. Ak ju majitel kupoval s tym ze ju chovali chovne (nerozumiem ako) tak nech sa necuduje ze sa chova inak ako sa ocakava :no:

P.S. Kde v tejto teme si vstupil s riesenim ako je u teba dobrym zvykom, tiez si prispel len s tym rozdielom ze nie ironickou poznamkou na autora ale vylial si si zlost na mna. Ja s tym ale problem nemam :ahoj:
Sinuhet
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 191

Re: nevie sa hrat

Poslaťod raky » Str 13.01.2010 10:00

Myslím, že zbytočne sa budeme dohadovať... Ja som to zle pochopil, čo som napísal pravdepodobne už len pre to, že čítať ,,chovná fena,, ma dvíha zo stoličky a stúpa adrenalín. Ak naozaj fenka bola zavretá možno dva - krát dva metre a rodila po každom háraní - je nožné, že už sa ani do kopy nedá - chce to skúsiť, ale treba sa pripraviť na pomalé napredovanie... Ak ich tam bolo podobných 10 - tak - okrem toho, že im dávali jesť a možno čistili - tak naozaj minimálny kontakt s majiteľom. Sinuhet vystihol, že zadávateľ to mohol čakať, napadá ma, že chcel fenke pomôcť - to sú dohady... Tiež sme v novembri brali z útulku psa hovíka do rodiny a nechcite vedieť, čo všetko tomu psovi na začiatku vadilo - bál sa aj hrebeňa. Naštastie má len asi 8.mesiacov - takže to je ešte štena a dá sa to napraviť. Niektoré veci už asi s neho nedostaneme - napr. reakciu na palicu, ktorú iste nemá z hry...
Andule držím palce a Zeanka jej radila dobre - niektoré veci čo jej robili sa nikdy nedozvie a reakcia na niečo ju môže prekvapiť ešte aj o pár rokov... A čo takým množiteľom spraviť??? :plac:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Bad » Str 13.01.2010 11:04

Máme v rodině dnes už 13-ti letého havaňáka a ten si prostě nikdy hrát nechtěl. Je normální, komunikativní, mazel a já jsem nikdy neviděla důvod, když si hrát nechce tak proč mu něco nutit. Spokojený život má i tak. Tím chci říct jenom to, že jsou i přirození psi nehravci a nevidím v tom tragédii(netvrdím, že je to zrovna tahle fenečka). Jako tragédii bych viděla, kdyby někdo psa do hry nutil. Ukaž a ukazuj jí, že HRA existuje a že to může být zábava, ať už s jinými psy nebo sama či s jinými lidmi, ona si to přebere.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Tobin » Str 13.01.2010 13:35

Jezisimisi, super tema. Aj ja potrebujem radu.
Tob sa odjakziva len veeeeeelmi malo hral, a aj to nemal nikdy rovnake zabavky... Obcas ho nieco zaujalo, ale druhy krat to uz nefungovalo. Malokedy som ho dokazal k nejakej hre motivovat. So psami sa hraval a hrava rad.
No a najhorsie je posledny polrok - predtym sme boli spolu 24 hod. denne a chodili sme na dlhe vychadzky. Lenze mam teraz taku robotu, ze rano, navecer a vecer vyvencime (zakazdym tak pol-tristvte hodky) a som cely den prec, akurat pri spani sme spolu, ale ved chuda psica aj tak cely den spi. Nabytok neokusava, papuce netrha, ale o hracky zaujem nema. No a vlastne cely den sa nudi. Strasne!!!
No a zacina sa spravat divne - nebyval to nikdy nejak extra pritulny pes, ale teraz uz ostentativne na mna prdi, vsetkych vita s vyskakovanim a vrtenim ocasom - ked sa po 10 hodinach vratim ja, bud formalne zavrti chvostom, ale este radsej sa "tesi" z mojho prichodu tak, ze mlati ocasom do gaucu, vyvali sa na chrbat a caka, ze sa s nim zvitam ja. :plac:
V tych kratkych chvilach, ked sme spolu, vyskusam ten 'recept' od Zeanky - a asi budem musiet byt hooooooooooooodne trpezlivy...
Rozmyslam, ci k Tobovi nezoberiem este jedneho psika (sterilizovanu fenecku), mozno sa vo dvojici lahsie zabavia. Co myslite, mohlo by to fungovat? Alebo teda, co by ste poradili?
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: nevie sa hrat

Poslaťod jakut » Str 13.01.2010 13:42

Tobin
ja môžem iba za seba :lol: podľa mňa fenočka je super nápad. Moja Myška bola na tom podobne, teda nie že by sa vobec nehrala, ale nikdy veľky zaujem o hračky nemala. Ked som sa s nou aj chcela hrat, tak vzdy ju to zaujalo na 5 minut a konec. Jedine co ju neprestalo bavit, su tie servitky. Ale s so Saškou a Megi sa dokaže nahanať a hrať cele dni.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: nevie sa hrat

Poslaťod usagi » Str 13.01.2010 14:00

aj ja si myslim,ze druhy psik je super napad :yes: tob bude mat spolocnost a ty kludne svedomie,ze maju o zabavu postarane :no:
ja sa druheho peska neviem dockat,aj ked presne z opacneho dovovodu...moj by sa hral od rana do vecera a tak chcem pre neho spravneho partaka,s ktorym sa budu moct okusovat,nahanat a tahat o hracky cely den :ha:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ulfheiðr » Str 13.01.2010 14:42

Andulka, nepíšeš ako dlho ju máte. Ak krátko, tak možno stále spí preto, že proste potrebuje konečne oddychovať. :no:
Ano, existujú psi nehravci (sama mám takých najradšej, neznášam keď po mne nejaký pes v kuse hádže hračky a niečo chce), ale podľa ďalej popísaného už mám skôr ten dojem, že to že sa nehrá, je ten najmenší problém :no: .
Máš psa, uzlík nervov, uzavretého do seba a to treba zmeniť. Postupne ju zamestnávaj drobnými úlohami, za ktoré ju buseš chváliť a chváliť. Ale nepreháňaj to, aby si ju nepreťažila mentálne. Jedna dve veci denne. Ak ale niečo spraví sama od seba, tak zase chváliť (či už to je to že sa nehá polhladiť, vezme si niečo od vás, nezavrčí na psa, o niečo prejaví záujem...). Proste chváliť furt a za každú vec. Ale chváliť primerane, aby sa nestalo, že nakoniec tá pochvala bude pre ňu strašiak. Jedno tiché slovné pochválenie bohate stačí. Žiadne jasanie, obíjmanie, ani nič také excitované.
Tak jej ukážeš, že niečo dokáže, že jej existencia má zmysel. Toto je prvoradé. Tie hry by som vôbec neriešila, pokiaľ ona sama nezačne. Skúsiť môžeš, zeane to popísala super, ale neklaď to na prvé miesto toho, čo spolu musíte dosiahnuť. Ak to príde tak ano, ak nie, tak nie.
V prvom rade sa sústreď na to, aby si ju presvedčila že niečo dokáže, že sa nemusí krčiť, že sa nemusí báť o jedlo (degraduj jeho hodnotu a daj jej ho veľa, nech ho má stále k dispozícií), že je super, že vy ste super. :yes:
Doteraz trávila život vo veľmi "jednoduchom" svete 4 stien nejakého kotiaceho chlievu, a dvoch misiek na jedlo a vodu. To bolo asi všetko. Musí mať teraz taký pocit, ako keby teba uniesli mimozemšťania. Všetko čo si doteraz poznala neexistuje, všetko je nové, ničomu nerozumieš. Tak sa cíti aj tvoja fenka.
Vravím, netuším ako dlho ju máte, ale môže trvať aj rok, kým si úplne zvykne a začne zahadzovať za hlavu svoju minulosť.
Držím palce.
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 13.01.2010 14:46, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nevie sa hrat

Poslaťod AlicaGGG » Str 13.01.2010 14:46

moja sa tiez moc nevie hrat - s hrackami celkom hej, ale ani to neni poriadne hranie a so psami VOBEC :pac:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: nevie sa hrat

Poslaťod jakut » Str 13.01.2010 14:47

"Musí mať teraz pocit taký, ako keby teba uniesli mimozemšťania. Všetko čo si doteraz poznala neexistuje, všetko je nové, ničomu nerozumieš. Tak sa cíti aj tvoja fenka."

Ulf, to je veľmi výstižné prirovnanie :jop: :jop:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Ulfheiðr » Str 13.01.2010 15:12

Offtopic: Tá myšlienka nieje to z mojej hlavy, aby nedošlo k omylu. :smile: Prečítala som ju v jednej úžasnej knižke (M. Sullyvan - Nepřekonatelný Greyhound), o ktorej si myslím, že by si niektoré časti mal prečítať každý kto adopruje psa z nejakých divných podmienok.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: nevie sa hrat

Poslaťod Gerda » Str 13.01.2010 16:20

Moje čuba je taky nehrací, když sem si jí brala z útulku, míčků a hraček se bála, nechtěla to vzít vůbec do huby. Ze psů si vybrala asi tak dva až tři oblíbence a občas se s nimi trošku proběhne, ale jinak o společnost psů a o jejich hry vůbec nestojí. S hračkama už je to lepší, se mnou si hraje, i s kámošema se přetahuje, ale sama od sebe si s hračkou hrát nezačne a s druhým psem už vůbec ne. A možnosti má - psích kámošů skvěle vychovaných máme dost.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik