Chôdza pri nohe

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod raky » Pia 13.08.2010 22:42

kellee píše:Hanka chcem sa ti podakovat, ta metoda ktoru si mi poradila zabrala celkom dobre, pesik sa mi lepsi a je to omnoho lepsie ide mi blizsie k nohe a netaha tak som to velmi vdacna

prosím tak daj vedieť - nechce sa mi hladať... :no:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod kellee » Sob 14.08.2010 7:34

raky, je to od strany 50 ale skratene Hanka mi napisala toto
Ptala jsem se proto, že s pamlsky nebo s balonkem je možné psa navádět, ale musí se vědět, jak na to. Potřebuješ si vyzkoušet, jak držet ruku, aby to fungovalo. Tím, jak držíš ruku s pamlskem, navádíš pejska do správné polohy. Podle tvého popisu bych volila ruku dole, drženou tak, aby vlastně psa brzdila ve správné poloze. Pamlsek schovaný v ruce a dáš ho jen tehdy, když jde správně. Tou rukou ho můžeš dobře zbrzdit. Pak bych volila vodítko držené v pravé ruce a vedené za tvým tělem tak, abys mohla pravačkou korigovat (vodítko vedené s prominutím za tvým zadkem ti umožní cuknutí, které bude brzdit, povede dozadu) a levačkou upravovat polohu, případně odměňovat.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod lusy » Ned 15.08.2010 20:07

Hanka 1 píše: Podle tvého popisu bych volila ruku dole, drženou tak, aby vlastně psa brzdila ve správné poloze. Pamlsek schovaný v ruce a dáš ho jen tehdy, když jde správně. Tou rukou ho můžeš dobře zbrzdit. Pak bych volila vodítko držené v pravé ruce a vedené za tvým tělem tak, abys mohla pravačkou korigovat (vodítko vedené s prominutím za tvým zadkem ti umožní cuknutí, které bude brzdit, povede dozadu) a levačkou upravovat polohu, případně odměňovat.

to skor vyzera akoby to napisal nejaky vycvikar. hanka snad si sa nezacala venovat sportovej kynologii. a dokonca uz odporucas aj cukanie psom. :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Ned 15.08.2010 20:35

Nedoporučuju cukání psem, naštěstí se Kellee sportovní kynologii nevěnuje, tak to pochopila a aplikovala tak, jak to bylo míněno. Sportovní kynologii jsem dělala nějakou chvíli, ale už je to dost dlouho, nevyhovuje mi její dnešní podoba.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Ned 15.08.2010 21:40

myslim, ze prave kellee sa chce niecomu takemu venovat, aj to pisala... ked sa to tebe nepaci, to neznamena, ze druhemu sa tiez nebude. pchas ostatnych do svojej sablony..?

a co sa tyka toho postupu. dobre vies, sama sa tym casto ohanas, ze to po nete popisat nejde. a hlavne, nechcem napisat nieco, co by niekto iny zle pochopil. ale v skratke ti poviem, ze to nie je o hladovani. je to o natahovani, drazdeni, provokovani, vybojovani si...
a neviem, kde som povedala, ze sa neda inak motivovat... :nwm: ja som len povedala, ze to nie je na vrchol (alebo to povedal niekto iny a ja som len prisvedcila). bavime sa o sportovej kynologii, aby bolo jasne...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod kellee » Pon 16.08.2010 5:39

vysvetlite mi niekto pojem sportova kynologia.

Sa mi paci ako sa tu vsetci navazate jeden do druheho, :nie:
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Pon 16.08.2010 7:12

Mně taky ne, ale co naděláš, když to někoho baví. Omlouvám se za OT.

Zbytek SZ.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Silvuch » Pon 16.08.2010 9:04

Problém je v tom, že moje čuba prostě z vysoka kašle na pamlsky a hračky, od malinka, je to anorektička, kteřá žere v úterý a v srpnu. Bez nadsázky - žere tak dvakrát třikrát do týdne a to jsem ráda, že vůbec něco sežrala. Nevím, jak takového psa naučit žravosti. Opravdu nevím. Po její dobrovolné hladovce, kdy má v misce maso s přílohou nebo celé kuře nebo kilo hovězího a odešla od toho, misku jsem odebrala - ti reagovala od mala na jakýkoli pamlsek od piškotu po krůtí prsa nebo hovězí svíčkovou tím, že ti řekla, kam si to můžeš strčit - jak takového psa naučíš žravosti? Místo jízlivých poznámek napiš, jak bys s takovým psem pracovala. Opravdu moc by mě to zajímalo. Protože z toho, co píšeš, mám dojem, že pokud pes nežere pamlsky nebo není magor do balonku a hraček, nedá se motivovat. Já vím, že dá, ale moc by mě zajímalo, jak bys s takovým psem pracovala. Prosím konkrétně. Díky.


k tomuto.. Tiez som mala fenu presne podla tvojho popisu.. Nezravu, neaportovaciu. Zvysoka kaslala na pamlsky, na hracky, na kura, zrala takisto dva-tri krat do tyzdna, zasadne iba v noci (chyba c. 1 - v stenacom veku vzdy plna miska). Bola som rada, ze nieco zozrala, niekedy som jej musela pomahat.. Som klacala na zemi pri jej miske a tvarila sa, ze jem jej granule a strasne mi chutia :joint: ... Robievala som vselijake hry, schovavala granule po granuli v izbe a davala ich hladat.. A neviem kedy co sa v nej prelomilo, na starobu zacala byt strasne pazrava.. Zozrala vsetko, zobrala od cudzich ludi :oo: a motivacia vonku? syrecek, kusok kuracieho masa.. ale maly kusok, ktory nedostala len tak bez namahy.. Pripadne sme chodili na stopy (to ju bavilo najviac).. Nevyhoda psov z utulku, uz maju vzite svoje navyky, ktore sa tazko a pomaly odstranuju.. Namotivovat sa da aj macka. Doma sme mali leniveho kocurika a prisla kamoska, co sa s nim hrala na macku a mys a kocur čarovným prútikom zbesnel a dychcal s vyplazenym jazykom ako pes.

pes je tiez vo svojej podstate šelma.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod raky » Pon 16.08.2010 9:41

kellee píše:vysvetlite mi niekto pojem sportova kynologia.

šport pre psíka so skúšobným poriadkom, cieľom je mať ovládateľného psa a v dnešnej dobe sa vačšinou už robí len na korisť, radosť a hru... Sú psíci - ktorí môžu robiť napr canisku, ale aj obrániť v prípade potreby svojho majiteľa...
Okrem toho, že je top pre psíka zaujímavé - tak mu to zamestná aj mozog /napr.stopy/ nehovoriac o únave a potom doma napr, nestvára zbytočné lumpárny...
Iná časť kynológie je už služobná kynológia - kde sa psík pripravuje inak, aby mohol byť užitočný napr. vo vaznici.. Bez tej špeciálnej prípravy by tam totiž pes nemal žiadnu šancu...

Hanka - čo Ti konkrétne nevyhovuje na športovej kynológii?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod wer » Pon 16.08.2010 9:48

Hanka 1 píše:Mně taky ne, ale co naděláš, když to někoho baví. Omlouvám se za OT.

Zbytek SZ.


jasne, hanka, urob zo seba obet. hlavne, ze ty si s tym zacala. :pac:

a pre kellee, lebo myslim, ze sportovu kynologiu hanka vysvetli tak, len aby ju zhodila a zo vsetkych, ktori to robia urobi tyranov...
sportova kynologia je akousi nadstavbou klasickeho sidliskoveho vycviku, je to pre zabavu psa a psovoda. je to o vztahu pes - clovek, musia byt na prvy pohlad zosuladena dvojica. v prvom rade je to sport. ide o sutazenie, o body, o co najlepsie prevedenie jednotlivych cvikov. ked sme v teme o chodzi, tak napriklad klasicka chodza po sidlisku by mala byt proste ucelova - pes sa ma drzat pri nohe a koniec. kdezto na sutaziach, pretekoch ta chodza musi nejak vyzerat. sidliskovu chodzu nauci kazdy, tzn ze na preteku by vsetci mali plny pocet bodov, tym padom by nebol vitaz... takze sa zvysuju naroky - pes by mal pozorne sledovat psovoda - doslova z neho nespustit oci ani na sekundu, no nemal by zavadzat, nemal by hopkat, nemal by ist sikmo, mal by byt pozorny, nazhaveny, s radostnym prejavom, bez akehokolvek naznaku strachu, podriadenosti. to je aj na diskvalifikaciu.

myslim, ze sa chces venovat obedience. aj to patri medzi sportovu kynologiu.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod meridia » Pon 16.08.2010 13:20

raky píše:Hanka - čo Ti konkrétne nevyhovuje na športovej kynológii?

možná obrany...hanka1 všude a vždy píše,že její psi obrany nikdy , nedělali a nikdy dělat nebudou.Tak ono s tou sportovkou bez obran nebude tak horké :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod kellee » Pon 16.08.2010 16:56

mozno sa chcem venovat obedience, no ja tiez nemam dobre skusenosti s kynologiou, poznam cloveka ktory kedysi aj bol dobry teraz ide iba po tom aby vyhral, a lutujem toho psa co ma, nepozna nic, zabavu ani ziadnu radost, v tych ociach mal kedysi iskru teraz ma strasne smutne oci a pes co bol pred nim toez neskoncil dobre. takze toto ma odradza nieje to o sporte o zdravom sutazeni, ale o tom kto z koho na ukor tych zvierat. nerada by som sa do niecoho takeho dostala
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Bad » Pon 16.08.2010 17:17

Kelle, to není problém sportovní kynologie jako takové ale jednoho každého z nás. Je jenom na tobě, jestli máš psa jako kamaráda a spolu se bavíte společným výcvikem, nebo jsi ambiciózní jedinec, pro kterého je pes jenom nástroj který mu má pomoct k umístění v soutěži - za každou cenu.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod raky » Pon 16.08.2010 17:36

Kelle - tak ako napísala Bad...
a ver, že keď sa dostaneš do dobrej partie - kde cvičenie je radosť pre psa a aj pre psovoda - budeš mať z toho len a len radosť a sebavedomého vychovaného psíka... :jop:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Chôdza pri nohe a neťahanie na vodítku

Poslaťod Hanka 1 » Pon 16.08.2010 17:59

meridia píše:
raky píše:Hanka - čo Ti konkrétne nevyhovuje na športovej kynológii?

možná obrany...hanka1 všude a vždy píše,že její psi obrany nikdy , nedělali a nikdy dělat nebudou.Tak ono s tou sportovkou bez obran nebude tak horké :no:



Ano, NEBUDOU. K tomu, co dělají, by jim byla ke škodě. To ale neznamená, že moji předchozí psi jí NEDĚLALI.

Ale na tom přece nezáleží, ne?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik