Panické výpady

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Panické výpady

Poslaťod usagi » Sob 12.12.2009 19:14

u nas presne toto trva uz dva dni...bol taky nekludny,nesustredeny,stale akoby na "nieco" cakal...a vcera buchli nedaleko od nas dve riaaadne streli a on dostal vyslovene hystericky zachvat :oo: kebyze nie je na voditku tak mi zdrhne v panike do tmy...ale teda to trebalo vidiet,mam uplne spalene ruky od snury bo som ho riadnu chvilu nevedela spacifikovat a ked som ho schmatla tak sa dalej metal jak zmyslov zbaveny,tak ma nic ine nenapadlo,len ho strcit pod kabat a potom sa skludnil.chvilu som sa snim tak prechadzala a ked som mala pocit ze je to ok tak som ho zlozila na zem,nahodil smer domov,kazdemu psovi sa vyhol a sem tam hodil na mna taky ustrachany pohlad,ale docupital v pohode...teraz sme doma a tiez strelil za domom pirat tak zaliezol pod skrinu a odtial vykuka... :ach:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Panické výpady

Poslaťod Erája » Sob 12.12.2009 19:17

zaliezol pod skrinu a odtial vykuka...

Tak jí zpod tý skříně vytáhni, nenehcej jí v tom se topit, ne?
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Panické výpady

Poslaťod usagi » Sob 12.12.2009 19:28

jasne ze ho nenechavam utapat sa v depke.praveze som tuto sit.vyuzila na "riesenie" situacie...problem je vtom ze toto sa riesit da,ale ak nastane obdobna sit.ako vcera tak :nwm: on vtedy proste nevnimal-cista panika...pritom mame taky povel "neboj sa"to ked sa ocitneme v novej sit.a vidim ze zostal napäty tak proste uplne normalnym tonom poviem povel a on ide uplne v pohode a dalej neriesi.ale vcera proste nevnimal,skludnil sa az pod vetrovkou-ak by mal nie 3kg ale 30 tak si neviem predstavit co by som robila :ua:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 19:34

Nebránim sa ani faktu, že sa Honey bojí strelby, delobuchov a pod.
Za predpokladu, že panika pramení z toho,myslíte, že by pomohla konfrontácia s týmito zvukmi? Napríklad spôsobom, že jej budem najprv doma a potom aj vonku púšťať nejaké nahrávky?
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 12.12.2009 19:47

meridia píše:skacenka
jen to pouze a jedině dohad..ale trošku podobně,byt v daleko menší míře reagovala moje čuba zhruba v tom věku před háráním..něco jako PMS :lol: .Ale jak říkám,nedosahovalo to vůbec tohoro stavu,u ní to bylo tak,že se "najednou lekala" věcí ,které jindy míjela bez povšimnutí ,prostě se chovala jako dostihová kobyla :ha: Časem ale toto chování zmizlo,jak říkám,je to jen nápad.Taky se někdy feny mění po hárání,s tím teda zkušenost nemám,ale třeba někdo napíše víc..


Skacenka:
Vím, že jsi psala, že nemá hárat. Ale, znám taky fenu No, která neměla taky nikdy problém. A najednou , když jí bylo necelé 2 roky se začala právě v době hárání takhle přesně chovat.
Třeba to může být nějaký hormonální.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 20:02

Ijsbéérka:
ja neviem, ako možné je všetko, aj to, že hárať znova začne :nwm: Ale nemá žiadne príznaky :nwm: Ona máva vždy pred háraním dosť opuchnuté vonk. pohl. orgány, začne jej výtok a pod. Teraz nič :nwm: No neviem, uvidíme, či začne...ale skôr si myslím, že nie :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod meraja » Sob 12.12.2009 20:03

Skacenka púšťať nahrávky je niečo iné ako keď jej za zadkom buchne pirát alebo aj niečo horšie.Tým nemyslím,že jej máš doma pirátov hádzať pod nohy,najlepšie je chodiť von vtedy keď tie petardy nie sú,ale v tomto období asi nemožné.No nevem či si na tieto rachoty zvykne lebo sú psy,ktoré si na toto nezvyknú nech robíš čokoľvek.
Na fóre je jedna téma kde sa píše o týchto delobuchoch konkrétne tu viewtopic.php?f=16&t=4023
Naposledy upravil meraja dňa Sob 12.12.2009 20:06, celkovo upravené 1
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 20:05

meraja píše:Skacenka púšťať nahrávky je niečo iné ako keď jej za zadkom buchne pirát alebo aj niečo horšie.Na fóre je jedna téma kde sa píše o týchto delobuchoch


Nevieš náhodou ako sa tá téma volá?
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod meraja » Sob 12.12.2009 20:07

skačenka hore som svoju odpoveď troška doplnila :no:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 20:17

Meraja ale tam sú len príspevky ako psy prežili Silvestra, žiadny konkrétny postup tam nie je :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 12.12.2009 20:22

Skacenka:
No jak to popisuješ, tak si myslím, že špatnou zkušenost nemá. jenom se jí to v hlavě nějak jinak honí než jindy. A opravdu to můžou být nějaké zběsilé hormony.
Majitel uvedené feny NO taky nechápal co se to děje. Jednou přišel a pustil jí z kotce a fena se chovala ustrašeně, chtěla někam utýct, schovávala se, taky se najednou lekala úplně no prostě chvílemi úplně bez sebevědomí. Nejdříve si myslel, že tam někdo vlezl a fena má špatnou zkušennost. A pak to právě vysledoval, že změna jejího chování nastává, když má hárat, pak v době hárání a i v době po hárání. Je z toho neštastný, ale prostě hormony pracují. Fena je jinak výborná obranářka i když to s tématem nemá nic společného. Ale právě v tohle období by jí figurant i vyhnal.
Naposledy upravil Ijsbéérka dňa Sob 12.12.2009 20:24, celkovo upravené 1
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Panické výpady

Poslaťod meraja » Sob 12.12.2009 20:23

Ale je
No mala by si ho na to pomaly zacat zvykat. Prvy krok je ze TY budes v pohode ked on sa zlakne. Nakup si piraty, sup na dake odlahlejsie miesto (kde nebudes nikoho stresovat) este s niekym. Ten niekto bude hadzat piraty daleko od vas a postupne budes skracovat vzdialenost. Ale nie je to zalezitost jedneho dna, treba to trenovat dlhsie a hlavne bez chlacholenia...ber to aj ty ako uplne normalnu vec, u mna sa osvedcilo dat psovi povel ktory urcite splni aby som ho mohla pochvalit. Postupne tych povelov a aktivit pridavat viac a viac-ved sa nic nedeje tak sa budeme spravat normalne :smile:
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Panické výpady

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 12.12.2009 20:26

skacenka píše:Nebránim sa ani faktu, že sa Honey bojí strelby, delobuchov a pod.
Za predpokladu, že panika pramení z toho,myslíte, že by pomohla konfrontácia s týmito zvukmi? Napríklad spôsobom, že jej budem najprv doma a potom aj vonku púšťať nejaké nahrávky?


A ty jsi si všimla, že při střelbě je neklidná a nebo se někde v tu chvíli střílelo?
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 20:32

Ijsbéérka píše:
skacenka píše:Nebránim sa ani faktu, že sa Honey bojí strelby, delobuchov a pod.
Za predpokladu, že panika pramení z toho,myslíte, že by pomohla konfrontácia s týmito zvukmi? Napríklad spôsobom, že jej budem najprv doma a potom aj vonku púšťať nejaké nahrávky?


A ty jsi si všimla, že při střelbě je neklidná a nebo se někde v tu chvíli střílelo?



Čo sa týka strelby a rachotu, ono je to takto :
Od štenca sa nebála strelby, ohňostorja, delobuchov, ničoho...Aj na Silvestra pozerala v pohodke z okna, nič sa nedialo, žiadna panika...Keď vonku niečo rachlo, neriešila....Asi pre troma mesiacmi sme boli na jednej akcii košického útulku, a westernové divadlo pri jednej scénke začalo strielať...Vopred nás na to upozornili, ale ja som tomu neprikladala vážnosť vzhľadom na to, že fena pred tým na nič nereagovala, bola som v totálnej pohode...Zrejme strach ostatných psov a následná ako to nazvať "davová psychóza" asi spôsobili, že sa vtedy aj ona po chvíľke začala stresovať a chcela ujsť, tak som sa s ňou vtedy šla prejsť, ukludnila sa a bolo to ok...Od vtedy opäť žiadna reakcia...Až teraz sa začali tieto výpady, môže to s tým súvisieť a aj nemusí....Ja som ani pri jednom terajšom výpade nezaznamenala rachot, delobuch, nič...Nedeje sa to ani tak, že na jednom mieste, raz je to doma, raz v parku, raz v meste.... :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod meraja » Ned 20.12.2009 9:11

Včera mal Oskar panický výpad.Bracho mal naštartovanú motorku,to bol v pohode,napchával sa žrádlom.Ale keď ju potom schoval do garáže Oskar začal vetriť,niečo začuchal a potom hluchý slepý sa rozbehol schovať do garáže.Ani von sme ho nemohli dostať.Čoho sa asi bál?Veď tie motorové výpary necítil prvý krát
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik