Panické výpady

Sem píšte vaše rady a nápady.

Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 11:16

Obraciam sa na vás s prosbou o pomoc. Ide o Honey, 1,5 roka starú fenku plemena sharpei. Donedávna vyrovnaná sučka, nebojácna, so zvládnutým privolaním a ostatnými povelmi...Posledný týždeň sa začala chovať čudne, najmä vonku máva doslova panické výpady, stiahne chvost, celá sa roztrasie, a najradšej by zdrhla...Nereaguje na oslovenie, na žiadny povel, nepričuchne k pamlsku...proste nič, "hluchá,slepá" len sa dostať niekam preč...Nezaznamenala som žiadnu zlú skúsenosť s niečím, ktorá by sa jej prihodila, nezaútočil na ňu žiadny pes...
Príklad z pred pár dní, kedy to začalo: priateľ bol s Honey aj Hartom v parku a snáď po 10ich minútach sa Honey zrazu zvrtla a začala zdrhať, bola na voľno, lebo doteraz s ňou nebol žiadny problém...Nereagovala na privolanie...Zdrhla z parku, bežala cez cestu a priateľ ju lapol až pri UVL(kto je z Ke, tak vie). Odvtedy máva aj na obyčajnej "cik" prechádzke okolo blokov takéto výpady, včera sa mi dokonca ani nevyčúrala, len chodila so stiahnutým chvostom a rozklepanými nohami...
Včera : Bola som za Ankou v infostánku v meste a Honey bola so mnou. Vietor strhol stojan a ten spadol vedľa nej. A znova, dole chvost, trasla sa len zdrhnúť..Pred tým na takéto veci nereagovala, práveže sa ešte zaujímala čo sa deje, bol to zlatý zvedavý psík..Z mesta sme šli k Anke a od nej som šla autobusom..Opäť pre nás bežná vec, chodíme MHD bežne, no dnes sa Honey v autobuse tvárila akoby som ju mlátila, spustený chvost, hlava dole a klepala sa...
Príklad z dneška: pred desiatou sme sa vybrali na cvičák, Honey si pobehala so psíkmi, krásne poslúchala pri cvičení a zrazu zase...Dole chvost, roztriasla sa a na nič nereagovala, len zdrhnúť a zdrhnúť..Snažila odviesť jej pozornosť, ale absolútne nevnímala mňa ani okolie...Tak sme šli teda domov, cesta domov vyzerala hrozne, Honey sa ťahala jak zmyslov zbavená, bála som sa, že rupne vodítko, nakoľko nosím na ňu úplne tenučké, pretože sme nikdy takýto problém nemali...
Najhoršie je, že ja absolútne netuším čo je spúšťačom tejto reakcie...

Offtopic: Ospravedlňujem sa ak je tu už niečo takéto, no ja som nenašla nič, kam by to pasovalo :angel:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod Simonka Simuska » Sob 12.12.2009 12:12

mas ju s utulku?? chodievaj na to miesto casto a este kolko ju mate?? :angel: neboj vyrieši sa
Simonka Simuska
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 12:16

Simonka Simuska píše:mas ju s utulku?? chodievaj na to miesto casto a este kolko ju mate?? :angel: neboj vyrieši sa


Nie nie je z útulku, a keby si si môj príspevok prečítala poriadne tak vieš, že sa nejedná o jedno miesto...
Ja potrebujem skutočnú radu nie "neboj, vyrieši sa" :ach:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod Simonka Simuska » Sob 12.12.2009 12:20

to sa stava mojej kamaratke. s takym problemom som sa nestretla ale skus ist k veterinarovi :ach: keby som bola na tvojom mieste tak by som robila to iste
Simonka Simuska
Okoloidúci
 
Príspevky: 15

Re: Panické výpady

Poslaťod Basha » Sob 12.12.2009 12:27

To ze je niekto veterinar a ma pred menom MVDr este neznamena, ze sa rozumie psom :no:
"život se nepočítá na množství nádechů a výdechů, ale na chvíle, které berou dech!"
Basha
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2063
Bydlisko: Bratislava

Re: Panické výpady

Poslaťod meraja » Sob 12.12.2009 12:36

Presne tak,veterinár zi s takýmto niečim neporadí.Nestala sa jej nejaká zlá príhoda vonku?
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Panické výpady

Poslaťod meridia » Sob 12.12.2009 12:43

skacenka
jen to pouze a jedině dohad..ale trošku podobně,byt v daleko menší míře reagovala moje čuba zhruba v tom věku před háráním..něco jako PMS :lol: .Ale jak říkám,nedosahovalo to vůbec tohoro stavu,u ní to bylo tak,že se "najednou lekala" věcí ,které jindy míjela bez povšimnutí ,prostě se chovala jako dostihová kobyla :ha: Časem ale toto chování zmizlo,jak říkám,je to jen nápad.Taky se někdy feny mění po hárání,s tím teda zkušenost nemám,ale třeba někdo napíše víc..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Panické výpady

Poslaťod bibika » Sob 12.12.2009 12:44

skacenka, ja nechcem nič privolávať, ale nemôže mať nejakú mozgovú poruchu? :nwm:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 12:45

Ja a ani priateľ sme žiadnu negatívnu skúsenosť s "niečím" nepostrehli...Akurát som volala s mamou a tá mi pripomenula, že aj keď sme boli minulý týždeň v Nr, tak mala takýto výpad doma, v byte...Vtedy asi polhodiny stála v kúte so stiahnutým chvostom :ua: Proste absolútne netuším, čo bolo spúšťačom, a ani ma nevie napadnúť nič čo ním mohlo byť, pretože ona sa fakt doteraz nebála snáď ničoho :nwm:
Dnes som po ceste domov mala normálne slzy v očiach, z toho, že som nechápala, že práve môj pes robí niečo takéto...Takú ju vôbec nepoznám :plac:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 12:49

meridia píše:skacenka
jen to pouze a jedině dohad..ale trošku podobně,byt v daleko menší míře reagovala moje čuba zhruba v tom věku před háráním..něco jako PMS :lol: .Ale jak říkám,nedosahovalo to vůbec tohoro stavu,u ní to bylo tak,že se "najednou lekala" věcí ,které jindy míjela bez povšimnutí ,prostě se chovala jako dostihová kobyla :ha: Časem ale toto chování zmizlo,jak říkám,je to jen nápad.Taky se někdy feny mění po hárání,s tím teda zkušenost nemám,ale třeba někdo napíše víc..


Hárala už dvakrát, naposledy september/október...Hárania sme zvládli viac menej v pohode, jediný problém s ktorým sme sa potýkali bol myslím klasický a to prílišné dvorenie psov :pac: Takže hárať by ešte nemala :ach: Po druhom háraní sa jej trošku skľudnila povaha, prestala byť už besným štencom, ale stále má rada hry so psami aj s nami....

bibika píše:skacenka, ja nechcem nič privolávať, ale nemôže mať nejakú mozgovú poruchu? :nwm:


Bibi, určite ju vezmem na vyšetrenie :yes:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod bibika » Sob 12.12.2009 13:08

pretože mne to takto príde ako nejaká porucha keď takéto výpadky má aj z ničoho nič doma bez príčiny :ua:
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Panické výpady

Poslaťod obsidian » Sob 12.12.2009 13:13

Nemoze sa jednat o reakciu na strelbu? Zacina obdobie strielania petard... Nieco podobne sa stalo kamosovmu psovi na hrebenovke NT. Na stvrty den cesty, po obede, chcel zrazu zdrhat a zdrhat (spravanie sa otocilo o 180 stupnov behom chvilky). Bol velmi nepokojny, ako na ihlach. Neskor sme zistili, ze pocul z dialky zvuky bliziacej sa burky, ktore clovek nepostrehne (burka smerovala k nam a aj nas nakoniec zastihla na kopci).
Rebelova homepage: http://www.obsidian.sk
obsidian
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1626
Bydlisko: Košice

Re: Panické výpady

Poslaťod Erája » Sob 12.12.2009 13:48

Jo přesně, taky mě napadli rachejtle a dělobuchy. To že je neslyšíte vy, neznamená, že je neslyší ona :no: A pokud doteď neměla reakci, neznamená, že jí nemůže mít teď. Pokud s ejedná o panický strach a útěk, netipovala bych to na neurologický problém tipu epilepsie apod. Každopádně nepouštějte jí z vodítka, mějte jí vždy na špagátě a provaz v ruce - stopovačku. Ono je vesměs v základu jedno, čeho se bojí, pročti si tu téma zaměřující se na strach a zvýšní sebevědomí a jednejte podle rad - neřešit, vysmívat se, nelitovat!, ....
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Panické výpady

Poslaťod skacenka » Sob 12.12.2009 15:32

Čo sa týka strachu, mám všetko preštudované a psa nelutujem...Ona je sebavedomá dosť, o tom potom, so sebadôverou problém nemá :ach: Len sa zrazu zvrtne o 180 a začne panikáriť...A ja neviem prečo :hmm:
Určite ju z vodítka teraz nepúšťam, stále chodíme von tak ako pretým a snažíme sa nijak ju neutešovať a pod.
Uvidíme ako postúpime, ak sa to nebude lepšiť, určite pôjde na vyšetrenie...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Panické výpady

Poslaťod AlicaGGG » Sob 12.12.2009 15:56

skacenka: tiez sa priklanam k tym delobuchom...pred 2 romi to bella tiez robievala v takuto dobu - ideme ideme a zrazu sa zvrtla a tahala ma domov...len raz som pocula taky slby vybuch delubuchu, zasa to spravila tak mi to uz bolo jasne :no: uz si na to nastastie aspon trosicku zvykla - apson uz nesalie na prechadzke
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik