Ostnáč

Pravidlá fóra
Táto časť fóra je "vo výstavbe". Témy sem budú presunuté zo starého subfóra Výchova a výcvik. Bude to trvať nejaký čas, preto si prosím pred založením novej témy najprv pozrite, či už neexistuje v starej časti.

Zoznam tém vo fóre nájdete >> TU <<

Re: Ostnáč

Poslaťod Haleth » Štv 28.03.2013 13:36

Bad píše:Neznám jediného NO, BOM vlastně i dobrmana a další, kteří by se v rámci sportovní kynologie obešli (teda ne ti psi ale jejich psovodi) bez ostnáče.

Ak toto sú jediné podmienky, nech sa páči, zoznám sa s Lykou :smile: Ale áno, priznávam, že hocikoho, koho som stretla "z fachu" mi radil jej dať ostnáč. Nikdy ho na sebe nemala a nikdy ani nebude mať.

edit: Viki, ten článok sa týka iba FCI, čiže, pokiaľ sa nemýlim, SVV sa to netýka :prd:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Štv 28.03.2013 13:52

Haleth píše:ten článok sa týka iba FCI, čiže, pokiaľ sa nemýlim, SVV sa to netýka

Copak SKJ nemá vůbec nic společného s FCI? :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ostnáč

Poslaťod Vikiki22 » Štv 28.03.2013 13:59

Ono je to z FCI, ale keďže aj SKJ, aj ZŠK - SR, aj kluby sú členmi, tak to bude platiť na všetkých. A v SVV predsa nemáš dané, ako cvič psa. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ostnáč

Poslaťod Haleth » Štv 28.03.2013 14:04

No tak sa mýlim :smile:
Vikiki22 píše:A v SVV predsa nemáš dané, ako cvič psa. :no:

Nie, to teda nemáš. Ale v tom článku sa píše o zákaze pretekania, takže už vieš, ako som to myslela? :no:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Štv 28.03.2013 14:06

to se nám to na soutěžích vylidní, zvlášť, když sankce sahají do chovu...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ostnáč

Poslaťod Vikiki22 » Štv 28.03.2013 14:12

Ak to schvália, tak sa bude musieť prepracovať aj poriadok SVV. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Ostnáč

Poslaťod kives » Štv 28.03.2013 14:17

Vikiki, prečo?
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Ostnáč

Poslaťod Bára » Štv 28.03.2013 15:53

:rip: Neviem, či to treba riešiť zrovna takto striktne...
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Ostnáč

Poslaťod Nyssa » Pia 29.03.2013 10:11

vikiki, prečo sa bude musieť prepracovať poriadok, to ma vážne zaujíma? :lol:

no fajn, takže začne udávanie, šmírovanie :prd: super, všetci budú trénovať len pozitívnymi metódami, Desenský a spol aspoň budú mať robotu.... a o chvíľu tu budeme mať aj zo psov "americké deti", ktoré sú tiež len výsledkom pozitívnej výchovy :rip:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Ostnáč

Poslaťod raky » Pia 29.03.2013 10:39

súhlas s Nyssou - len doplním smiešne - choré?
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Ostnáč

Poslaťod Bad » Pia 29.03.2013 11:18

No jo děti, ale ono nejde jenom o ostnáč či EO, ale vše negativní, takže budu muset na plastiku, aby někdo nenabyl dojmu, že se na psa mračím :aaa: (ještě že nejsem žádný preťekár ....)
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Ostnáč

Poslaťod Elis » Pia 29.03.2013 11:28

Nyssa píše:všetci budú trénovať len pozitívnymi metódami, Desenský a spol aspoň budú mať robotu


uprimne - jestli vsichni zacnou trenovat "ciste pozitivne" -tak za me -chudaci psi:-(
ale Desensky teda pouze pozitivni fakt neni:-)

nicmene - nejak nevim, jak se k tomu clanku postavit.
Jak snadno jsou dostupne tyhle vycvikove prostredky - to mi vadi, v te masovosti vidim problem.
ze nekdo tohle navesi na krk zavodnimu psovi - kolik je takovych psu v porovnani se zbytkem sveta?

ale laicka verejnost nezakoupi EO protoze to odkoukala od mistra IPO a chce o bod lepsi poslusnost.
ta to koupi bez sebemensi znalosti jako skutecny donucovaci prostredek - lze to koupit snadneji nez housku:-((
a tenhle "ukaz" teda zakazani pri vycviku na zavody fakt nevyresilo..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Ostnáč

Poslaťod jokejana » Pia 29.03.2013 11:28

Nyssa píše:no fajn, takže začne udávanie, šmírovanie :prd:

suhlasim s Nyssou... celkom ma zaujima original, kde sa bude o tom hovorit. Neviem si dost dobre predstavit ako sa to bude rozlisovat, kedy dana situacia nastala, ci nejde len o vyriadovanie si uctov ci nesympatii medzi sebou, ci dane video alebo fotka nebola spravena v minulosti a upravena do pritomnosti (aj ked aj to by sa dalo preverit) a podobne... naviac ma celkom zaujima kto budu ti spickovi treneri, ktori budu rozsirovat pozitivnu motivaciu a trening :pac: A najma co pod tymto terminom pozitivni motivace navrhovatelia myslia... nie je totiz pozitivna motivacia ako pozitivna motivacia :no: Mna osobne skor "trapi", kedze sa jedna o zakazane! pomocky, preco aj babka z vedlajsej zahrady ktora :prd: rozumie ako ma s ostnacom ci EO zachadzat, je schopna behom 5 minut na svojho psa kupit, nasadit a pouzivat tuto pomocku ... pomaly tieto pomocky kupite lahsie ako cokolvek ine :ua:

Nyssa píše:a o chvíľu tu budeme mať aj zo psov "americké deti", ktoré sú tiež len výsledkom pozitívnej výchovy :rip:

preto hovorim nie je pozitivna vychova ako pozitivna vychova... poznam ludi, ktori spravne pouzivaju metodu pozitivneho posilovania na svojich psov a nechcene to prenasaju aj na svoje deti a deticky posluchaju :joint: Pozitivka totiz nie je o tom, ze tomu psovi dovolite skakat vam po hlave a robit si co chce ako si mnohi myslia, ale to uz je tema uplne o inom... kazdopadne som strasne zvedava ako toto dopadne :pac: :pac:
jokejana
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 801

Re: Ostnáč

Poslaťod Haleth » Pia 29.03.2013 12:18

Toto je niečo ako so zákonom o sprísnenom držaní psov. Na jednej strane je v niečom správny. Ale kto by rozsúdil, kto môže a nemôže? Ja nie som úplne proti ostnáčom a EO. ALE! kto určí, kto ho smie používať a kto nie? Kto je kynológ a kto je "kynológ"? Ja by som napr. mnohým "skúseným výcvikárom" ten ostnáč aj EO zakázala.
A úprimne, tých ostnáčov aj EO je viac medzi nešportovou populáciou. Ja ich vidím všade. Každý druhý doberman ho má. A je jedno, či je na výstave, či je to len miláčik alebo športovkár...
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Ostnáč

Poslaťod kives » Pia 29.03.2013 13:17

no, ešte taká maličkosť: kto bude maťzákaz? psovod alebo pes? lebo to mi nie je jasné.

keď vidim vonku ako niekto vyvesí psa bez mihnutia oka na vychádzke (na ostnáči) alebo používa EO ako morzeovku, vtedy je mi na blitie a na to toto nariadenie nebude mať dosah :ua: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchovné a výcvikové metódy a pomôcky