Zoškrabavanie brizolitu

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod ZdenulkaM » Sob 20.11.2010 10:40

no ked ju zbijete to urcite pochopi :ach:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod tanicka2010 » Sob 20.11.2010 10:46

dakuje :lol:
Naposledy upravil tanicka2010 dňa Ned 21.11.2010 13:43, celkovo upravené 1
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod tanicka2010 » Ned 21.11.2010 13:43

joj ked mojho psika capnem za to nepomoze to neviem stale nam skrabe na tie dvere nevieme co mame robit :ua:
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod Hanka 1 » Pon 22.11.2010 7:38

tanicka2010 píše:ano to aj robim ale ona nic mi ju toska zbijeme a potom vojdeme do domu a ona stale stale skrabe na dvere a zese su spinave..........joj som s toho smutna


Nenapadlo vás někdy, že je venku smutná a že chce být s vámi, mít společnost a nějakou zábavu? Na co jste si pořizovali pejska, když nemůže být s vámi? Jestli je ještě malá, jak píšeš, je to teda asi štěně. Zavřela bys dítě někde, kde je zima, kde se nudí a možná i bojí a je tam samo a bila ho za to, že se domáhá společnosti? Asi ne, že? Proč to teda chceš dělat pejskovi??? Chce to zapojit trošku citu pro psa a selského rozumu, pejskovi se věnovat, unavit ho, hrát si s ním, a pak mu dát krmení, teplé místo na spaní a naučit ho tam být. Vzít si pejska z útulku je dobrá věc, ale zavřít ho na dvoře a divit se, že ušpiní dveře? Chce jí to naučit na tom dvoře být.

Na bití psa zapomeň, to je ubohost lidská a lidské selhání. Jestli tvoji rodiče takhle ke psovi přistupují, bylo by asi lepší jí sehnat jiné majitele.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod tanicka2010 » Pon 22.11.2010 14:02

ahoj Hanka 1 vies nas psik je skrizeny labrador a labradory miluju rodinu a ludi ,a u nasho psika je to iste .Ja si myslim ze sa mu venujem ja ho aj cvicim a on chce asi viac ja naozaj ked mam volny cas utekam k nemu dokonca rano sobotu a v nedelu stavam o 6.potom mu dam jest potom ideme na prechadzku a potom je chvilku sam asi hodinku .Ale na dvore sa citi bespecne a ma velky vybeh.Neviem potom zasa idem k nemu hrame sa obcas ideme aj na dlhsiu prechadzku napr. na taky kopec .Vies ja neviem co este ak mu je stale smutno je mi to luto,čo myslis mam sa mu venovat este viac ako to co som ti napisala ja neviem ja ho tak milujem a chcem mu len to dobre a nechcem aby sa ma bal ale sa citil sam a opusteny
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod starr » Pon 22.11.2010 14:37

Ja tieto porovnávania psov s deťmi moc nemusím a celkovo pripisovanie niektorých ľudských vlastností zvieratám. Keď sme už ale pri tom, tak tak isto, ako si zvykne decko, že musí byť samé doma, že musí ísť do škôlky alebo neviem kam, a že nemôžu byť rodičia s ním stále, lebo sa to ani pri najlepšej vôli v reálnom živote nedá, tak si časom zvykne aj pes. Ja by som mu skúšala spríjemniť ten pobyt vonku, napr. by som mu tam poschovávala niekde po záhrade žuvacie kosti alebo sušené uši či hračky, nech si hľadá, snorí a žuje, aspoň by mu to zabilo dlhú chvíľu a časom si podľa mňa zvykne. Tiež môžeš použiť také hračky, ktoré sa napr. naplnia granulami a pes ich musí pilne z nich dostať von. Prípadne vyčleniť psovi taký priestor, ktorý nie je pri stene domu, aby nemohol hrýzť ten brizolit? To už neviem, ako ste na tom priestorovo a finančne, ale keď ho trochu unavíš, dostane nejaké vecičky na zabavenie sa a hlavne si zvykne, že byť sám je normálna vec, tak to potom bude podľa mňa o.k..
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod Hanka 1 » Pon 22.11.2010 14:44

Je dobře, že se mu věnuješ, určitě tě má rád a ocení to. Není to ale jen o cvičení nebo o hrách. Je třeba ho učit, vést, ukazovat mu, co je dobře a co ne. Pejsek se naučí skoro všechno, ale ne sám, potřebuje k tomu to vedení. Uč jí samostatnosti, zvedej jí sebevědomí, uč jí, aby se uměla zabavit sama, aby si uměla hrát.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod tanicka2010 » Pon 22.11.2010 19:15

ahojte dakujem ze mi davate rady
staar vies nasa fenka vlastne ani neobhyza ten brizolit to nie ale skrabe nam na dvere a otvara si to je nas velky problem,inak zuvacie kosticky ma s tymi sa aj pohra pekne,len troska kuse a to je dalsi problem :ua: uz sa to lepsi ale stale dufam ze sa jej este ostria zubky. :smile:
Hanka 1 dakujem ze si myslis ze ma ma korinka rada hram esa spolu a snazim sa jej co najviac venovat
Dakujem baby :smile:
tanicka2010
Nováčik
 
Príspevky: 34

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod Bad » Uto 23.11.2010 13:31

starr píše:Keď sme už ale pri tom, tak tak isto, ako si zvykne decko, že musí byť samé doma, že musí ísť do škôlky alebo neviem kam, a že nemôžu byť rodičia s ním stále, lebo sa to ani pri najlepšej vôli v reálnom živote nedá, tak si časom zvykne aj pes.

V tom je jedn podstatný rozdíl - dítě je sice samo, ale , řečeno po psím, v místě pobytu smečky. Zatímco pes nejen, že je na dvoře sám, ale i MIMO místo pobytu smečky. V tom je podstatný rozdíl.
Jinak samozřejmě že si pes časem zvykne na cokoliv.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Zoškrabavanie brizolitu

Poslaťod starr » Uto 23.11.2010 14:12

Nie úplne súhlasím :). To je úplne individuálne. Sú psy, ktoré majú problém zvyknúť si byť samé aj vo vnútri pobytu svorky, napr. byť sám v byte alebo izbe a iným zasa vôbec nevadí byť samým na dvore, to sa nedá tak úplne zovšeobecniť.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik