Pes sám v aute

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Pes sám v aute

Poslaťod johny5 » Ned 08.11.2009 22:18

Ja si psi ucim spavat v prepravkach v aute koli pretekom a vydrzia tam spat v pohode aj 3-4 dni.Proste zamakaju si vybehaju sa a unavia a sup spat do prepravky.Vedia ze je to ich flek kde ich nikto neotravuje a nerusi.Je to len a len o zvyku.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Pes sám v aute

Poslaťod Erája » Pon 09.11.2009 12:37

Přesně, pokud není vedro a z auta se nestala pec, nevím, proč by v něm pes nemohl čekat, spát... to že má možnost vybití energie je samozřejmostí
Erája
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 423

Re: Pes sám v aute

Poslaťod Ivanka.P » Uto 10.11.2009 10:06

waki píše: vy nechavate psov v aute na volno alebo v boxoch? museli ste to trenovat alebo to prislo samo? dik.


Ano, bežne keď vybehnem do obchodu alebo hocičo iné tak aj dve hodiny tam v klude vydrží. Ale samozrejme sme začínali s krátkymi intervalmi. Najprv bola nervózna a pochodovala po kufri a oblizovala celé zadné sklo :ach:
Ale ako pochopila, že vždy prídeme, tak si v pohode lahla a spala. Ak je velmi vybehaná, tak sme sa raz aj na návšteve zastavili a spala tam vyše hodiny :lol: Každopádne keď pet box máš, tak ju tam dávaj možno bude aj spokojnejšia a hlavne nič nezničí :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Pes sám v aute

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 10.11.2009 10:10

Pokial je na box navyknutá z domu, tak ho daj do auta. Pokial nie, box jej stres nevyrieši. Takže navykni si doma na box, a ten používaj v aute. Neskôr ti bude vynikajúca pomôcka na dovolenkách a podobne. Keď bude v boxe pokojná, časom keď budeš odchádzať z auta jej ho nemusíš zatvárať a ona sa bue môcť vydať z bezpečného úkrytu na obhliadku auta a kedykolvek sa do úkrytu vrátiť.
Podla toho čo píšeš, tak je v tom aute v slušnom strese, tak ako píšem, vytvor jej tam azyl.
Fakt je inak zaujímavé, že častokrát čítam a počúvam, že si psy navykli na auto skôr ako na dom (samota). Aj u nás to tak bolo. Možno je to tým, že z auta majú výhlad a prehlad, čo sa okolo deje, ale v dome sú zavretí a netušia kam sme šli.
V každom prípade je to zaujímavé a dobre využitelné.
Predpokladám, že každý vie, v akom počasí a teplotách môže pes ostať v aute. :yes:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes sám v aute

Poslaťod Tchor » Uto 10.11.2009 12:09

Muj nazor je ze pes volne v aute (ale i v nepripevnenem boxu) je v lepsim pripade vazne ohrozeni toho psa v horsim pokus o sebevrazdu.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Pes sám v aute

Poslaťod waki » Uto 10.11.2009 12:51

joj ste zlati, ze ste sa so mnou podelili o skusenosti :smile:
zaznamenali sme mensi uspech, po dlllhej prechadzke som ju musela nechat asi na 15min v aute, tak som ju dala do prazdneho kufra - iba jej deka a zatmavene skla. napodiv ked som sa vratila tak nasa herecka tuho spala... :jupi: v kazdom pripade asi skusim ju nechavat na este kratsie intervaly, ako bolo spomenute...
inak co sa tyka prevozov, je zvyknuta spat na deke pri nohach spolujazdca (aj ked tam spolujazdec nie je), vzdy celu cestu prespi. viem, ze to nie je najbezpecnejsie, ale mne to v konecnom dosledku pride bezpecnejsie, ako ked mi beha v kufri, pripadne tam skuci a ja sa neviem sustredit na jazdu... btw, ako upevnujete petbox aby sa pri zabrzdeni nehybal. neviem si to predstavit, ked nemam inu batozinu, tak mi v kufri alebo na sedackach musi v kazdej zakrute lietat...
a este k tej veci s kradnutim psov - prispevok od energitc - ja si myslim ze je sakra rozdiel ci nechas psa v zamknutom aute alebo priviazaneho pred obchodom :nie: - to by som nikdy neurobila, radsej by som zostala hladna :ach:
waki
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Limbach

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik