Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Silwuska » Uto 18.05.2010 7:44

Erája píše:
....asi tak ze pominu-li odlozeni v sede,vstoje,lehu...

No já tohle považuju za něco, co by měl umět každý pes :hi: za nic vyjímečnýho, pokud psa jenom nevenčim na flexině.


Ja som sa k tejto teme dostala az teraz, ale ...
Predstav si ze ani jedneho s mojich psov nevencim len na flexine, vyborne ovladaju zakladnu poslusnot, pravidelne chodime na cvicak, aj ked je to pre nas skor relax ako nejake sportove vyzitie, kedze starsi pes uz ma 9 rokov a s mladym 3 rocnym sa venujeme skor agility a dogdancingu...ovlada kvantum prvkov s toho aj toho (aj ten starsi), su plne provozny v beznom zivote, vedia sa krasne vencit na ulici bez toho aby mi obiehali alebo neposluchli privolacku, su plne socializovany, bez akychkolvek strachovych reakcii, starsi absolutne neagresivny, mladsi troska nervak...ale ide mi o to, ze vsetko, vsetko co vedia sme si ich ucili sami, hlavne koli tej "provoznosti" v beznom zivote, alebo koli ich zabave, ale teda delit odlozenie na vsede, v stoje a v lehu mi nepride ako nieco co by mal ovladat kazdy pes...naco preboha? :nwm: aky je rozdiel ci ho pred obchodom odlozim v sede, alebo v lehu?? :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Bee House » Uto 18.05.2010 18:57

Silwuska píše:
Ja som sa k tejto teme dostala az teraz, ale ...
Predstav si ze ani jedneho s mojich psov nevencim len na flexine, vyborne ovladaju zakladnu poslusnot, pravidelne chodime na cvicak, aj ked je to pre nas skor relax ako nejake sportove vyzitie, kedze starsi pes uz ma 9 rokov a s mladym 3 rocnym sa venujeme skor agility a dogdancingu...ovlada kvantum prvkov s toho aj toho (aj ten starsi), su plne provozny v beznom zivote, vedia sa krasne vencit na ulici bez toho aby mi obiehali alebo neposluchli privolacku, su plne socializovany, bez akychkolvek strachovych reakcii, starsi absolutne neagresivny, mladsi troska nervak...ale ide mi o to, ze vsetko, vsetko co vedia sme si ich ucili sami, hlavne koli tej "provoznosti" v beznom zivote, alebo koli ich zabave, ale teda delit odlozenie na vsede, v stoje a v lehu mi nepride ako nieco co by mal ovladat kazdy pes...naco preboha? :nwm: aky je rozdiel ci ho pred obchodom odlozim v sede, alebo v lehu?? :ach:


ja tomu tiez nerozumiem. Ja so psom zatial neplanujem ziadne skusky, takze je mi v podstate jedno ci sedi, lezi, alebo skace na mieste. Ide mi len o to ostatie na mieste. Neviem, ci som jedina, ale pride mi to uplne zbytocne :nwm:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod ivanQo96 » Štv 21.10.2010 16:39

pls dasa Yorkshíra naučiť poslušnosť ako u NO? :lol: :lol:
ivanQo96
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 210
Bydlisko: Zvolen

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Tchor » Štv 21.10.2010 17:00

Da...

Znal jsem krysarika ktery umel poslusnost a stopy dle ZVV3.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Bad » Pia 22.10.2010 6:18

Bee House píše:takze je mi v podstate jedno ci sedi, lezi, alebo skace na mieste. Ide mi len o to ostatie na mieste.

Ty polohy nejsou jedno třeba vzhledem k jiným psům - i polohami psi mezi sebou komunikují - takže (podle jiných chytrých lidí, ale fakt to funguje) když se míjíme s velkým samcem, nebo i menším napruženým (mám hovíka, takže velkého psa), tak svého psa posadím (prý je to uklidňující signál = nechci tě napadnout) a střetnutí proběhne v klidu, ten druhý pes ani nevyjede. Když se chce seznámit nějaký malý nerváček, tak jde Bady do lehu, malý se zklidní a může se v pohodě seznamovat.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Bee House » Pia 22.10.2010 7:14

ja som to myslela trosku inac :smile: ak chcem aby mala zostala na mieste, ak sa musim na chvilu vzdialit, alebo aby neotravovala, tak dam povel zostan. A to pre nu znamena zotrvat na jednom mieste az do zrusenia povelu. A je uplne fuk, ci bude stat alebo sediet alebo robit stojky :aaa: , kym ostane na tom jednom mieste. Cize nerozlisujeme povel zostan v lahu, sede aj stoji :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Bad » Pia 22.10.2010 7:35

Bee House píše:ja som to myslela trosku inac

já vím že jsem trošku mimo mísu, ale ony ty polohy působí nejen na ty druhé psy ale i na toho našeho. A nikdy nevíš, kdo další se tam nachomejtne. Ono i na lidi působí ležící pes lépe než stojící.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Poslušnosť - prístup a skúsenosti

Poslaťod Lindchen » Pia 22.10.2010 10:10

Ja len malú poznámočku, čo sa týka odloženia v ľahu, sede a stoji. Nepríde mi, že by to bolo vyslovene nevyhnutné, hoci teda Aris to ovláda, ale akosi si ani neviem spomenúť (mimo cvičenia), kedy som to takto v bežnom žvote cielene rozlišovala :nwm: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik