Polročné šteňa nepočúva

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod JanoS11 » Štv 24.09.2009 22:24

Amaguk asi som to zle napísal, takze skusim ozrejmit.
Ucis stena napríklad povel sadni. Ucis ho to vtedy ked sa na teba pes sustredi. Neucis to vtedy ked na teba pozor nedava ale trebars cumi na nieco iné. Mozno to bol blby príklad s tou mhd-čkou tak si tam daj miesto nej privolavacku. Ked ju pes neovlada tak ho to predsa nepojdem ucit vtedy ked vidim ze je nesustredeny, bez nálady a chuti spolupracovat. Pokial pes ovlada povel sadni alebo ku mne je mi jedno ci ma naladu alebo nie proste musi prist alebo sadnut. Ale ked vidim ze pes nema náladu a trebars dneska o mna vôbec nejaví zaujem obmedzim povely na minum. Davam povel iba v nevyhnutnej situácii.
Myslim ze je to normal vec nie nejaky extrém :yes:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Amaguk » Štv 24.09.2009 22:39

Ale ked vidim ze pes nema náladu a trebars dneska o mna vôbec nejaví zaujem obmedzim povely na minum. Davam povel iba v nevyhnutnej situácii.

Uprimne, taketo slova od majitela BOC mi pridu dost zvlastne :no:

Ono, je uplne samozrejme, ze nedavam povel vtedy, ked viem, ze ma pes neposluchne a ze si to splnenie povelu nemam ako vynutit.
Ale !- keby som mala postupovat podla tvojho principu, tak moj pes doteraz neovlada snad nic, lebo takeho ignoranta, ako mam ja ma na tomto fore asi malokto, a to mi mozes verit :ha: Najma v stenacom veku bolo jeho stredne meno Noro - od slova ignorant. :pac:
Preto sa mi zda, ze proste prilis podliehas naladam svojho psa.
Isteze je potrebne vystihnut tu spravnu chvilu, ked sa psovi chce, ked nie je ani prilis unaveny ani prilis rozjaseny ci nesustredeny, netlacit zbytocne ani to neprehanat, ale moja skusenost je , ze niekedy treba toho psa do tej spravnej spolupracujucej nalady aj naviest a dostat - ja napr. keby som sa nesnazila psa cielene a systematicky "natiahnut" na seba aj napriek jeho oprsknutym naladam, tak sme stale niekde na zaciatku v obdobi na panicku kaslacom a chrbtom sa jej otacajucom :heh:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod lusy » Štv 24.09.2009 23:17

JanoS11 píše: Mozno to bol blby príklad s tou mhd-čkou tak si tam daj miesto nej privolavacku. Ked ju pes neovlada tak ho to predsa nepojdem ucit vtedy ked vidim ze je nesustredeny, bez nálady a chuti spolupracovat.

ja ti neviem, ale pokial idem nieco psa ucit, tak ho to ucim najprv doma. a nemyslim, si, ze by mal byt doma pes proste len tak nesustredeny a bez nalady. a ak by aj bol, tak treba (ako pisala amaguk) ho na seba trosku natiahnut a ides. samozrejme je nieco ine ked je pes unaveny.
tiez si myslim, ze je celkom zabavne pre psa ovladat aj v stenacom veku rozne povely aj ked na 100% neovlada privolanie.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod JanoS11 » Štv 24.09.2009 23:58

ja napr. keby som sa nesnazila psa cielene a systematicky "natiahnut" na seba aj napriek jeho oprsknutym naladam, tak sme stale niekde na zaciatku v obdobi na panicku kaslacom a chrbtom sa jej otacajucom :heh:

Ja sa ho na seba snazim natiahnut ale ked vidim ze to proste nejde tak netlacim na pilu :yes:

Preto sa mi zda, ze proste prilis podliehas naladam svojho psa.

Podlieham, to mas pravdu, raz do mesiaca nie kazdy den :yes:

ze je celkom zabavne pre psa ovladat aj v stenacom veku rozne povely aj ked na 100% neovlada privolanie.

je to pre neho zábava, nehovorim ze nie, ale ked viem ze mi psik spolahlivo na povel sada ale neda sa privolat, tak vacsiu pozornost venujem nacviku privolania a trebars to sadanie uz len popri tom precvicim. :smile:
JanoS11
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 236
Bydlisko: Bardejov

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Cathie » Pia 25.09.2009 2:35

Amaguk píše:
Ale ked vidim ze pes nema náladu a trebars dneska o mna vôbec nejaví zaujem obmedzim povely na minum. Davam povel iba v nevyhnutnej situácii.

Uprimne, taketo slova od majitela BOC mi pridu dost zvlastne :no:


Mne ani nie. Totiz vsetko to zalezi aj od uhla pohladu. Pre mna je nechut k praci uz to, ked mi Story spravi veselo 3-4 cviky a zacne pozerat inam, stratia sa obvykle okamzite reakcie a "sialeny vyraz" pri predvadzani :lol: Pretoze som zvyknuta na to, ze nema problem udrzat pozornost aj polhodinu a bavi ju to cely cas.
Tiez vtedy dam pauzu a davam povely iba minimalne :smile:

Ale inak scasti suhlasim aj s tebou aj s Janom. Ja v blbostickach na seba fenu natahujem a ked to nejde, tak to nejde, necham to, ale v zakladnych a dolezitych poveloch si vyzadujem plnu pozornost :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Amaguk » Pia 25.09.2009 9:30

Cathie, isteze to zavisi od uhla pohladu. Preto pisem, ze pri BOC mi pride fakt zvlastne toto pocuvat, lebo imho, ludia, co maju BOC nemaju predstavu o tom, co je to ignoracia :no: Ono, vsetko je relativne :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Cathie » Pia 25.09.2009 10:06

Amaguk píše:Cathie, isteze to zavisi od uhla pohladu. Preto pisem, ze pri BOC mi pride fakt zvlastne toto pocuvat, lebo imho, ludia, co maju BOC nemaju predstavu o tom, co je to ignoracia :no: Ono, vsetko je relativne :no:

Ja som si tu predstavu spravila z toho, ked iny clovek drzi aport, Story nahodi pastiersky postoj, zafixuje aport ocami a ja mozem byt aj na meter od nej a nula bodov, ani sa po mne nepozrie :haha: Ale to je extrem situacia, ziaden bezny ignorantsky postoj, takze.. pravdu mas. A prave preto mam BOC :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod meridia » Pia 25.09.2009 10:07

Amaguk píše:: Najma v stenacom veku bolo jeho stredne meno Noro - od slova ignorant. :pac:
:

:haha:
Já teda jako majitelka též pracovního plemene bych s tebou souhlasila v tom,že jednak není časté,aby toto plemeno nechtělo imrvére něco dělat a jednak mám zkušenost,že svým projevem můžu psa velmi snadno "strhnout" k nadšení.Osvědčilo se mi ho prostě rozblbnout,dávat povely jakoby nadšeným hlasem a pochvaly též, začnu tím,co ho baví nejvíc,prostě tu akčnost na něj lze v mém případě velmi snadno přenést i když je zrovna z nějakých důvodů ne zcela naladěn a soustředěn.Nemluvím o tom,že mu třeba nemusí být dobře,nějaké zdrav. problémy či tak!
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod petacuckova » Pia 25.09.2009 20:51

Tak dnes som kúpila stopovačku.... Išli sme večer na lúku, zapla psa a nepohla sa ani na krok. Pozerala na to vodítko, vystrašene a nepohla sa kým som ju neodopla...
petacuckova
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Lena » Pia 25.09.2009 20:55

a keď s ňou ideš na miesto kde ju púšťaš je na vodítku alebo bez?ak na vodítku tak proste choď rovno so stopovačkou, a hadž jej aportíky aby robila aj nejaké kroky navyše-veľmi rýchlo si na to zvykne.

Offtopic: my keď sme dali prvý krát stopovačku tak sa išiel po :kak: od strachu že čo mu to behá pod riťou a neskôr už ani nevedel že ju má....
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod petacuckova » Pia 25.09.2009 21:11

Ja som tú stopovačku pustila na zem... Asi som ju mala držať v ruke, čo ? Ja som to myslela tak, že nech behá a keď ju privolám tak ju za ňu potiahnem.
petacuckova
Okoloidúci
 
Príspevky: 16

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Cathie » Pia 25.09.2009 23:08

So stopovackou sa da robit aj jednym aj druhym sposobom - teda drzat ju v ruke aj ju mat hodenu na zemi a chytit iba vtedy, ked potrebujes.
Ak sa pes boji, skusila by som ho najprv nechat doma behat s voditkom, potom ist na stopovacke rovno von a drzat ju v ruke, postupne predlzovat, aby sa najprv vliekla po zemi iba trochu, potom viac a nakoniec ju nechat na zemi uplne. Pomedzi to kracat, psa zabavat a hrat sa, spravat sa prirodzene :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Polročné šteňa nepočúva

Poslaťod Hanka 1 » Sob 26.09.2009 6:48

Záleží na tvém postřehu, schopnosti číst psa a zkušenosti. Pokud jsi schopná reagovat tak, abys stopku včas chytila, nemusíš jí držet. Stopka neslouží k vyškubávání nebo trestání psa, máš štěníka, slouží jako navigační prostředek, kterým mu vysvětlíš, co chceš a který ti slouží jako jištění na psa.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik