zneuživa moju dobrotu...

Sem píšte vaše rady a nápady.

zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Gombicka333 » Sob 19.09.2009 16:16

Ako iste viete mám kríženca kavaliera a kokra...mala som s nim taky problem ze bol bojazlivy a mnoho ludi mi poradilo co mam robit aby sa prestal bat...robila som to a aj to pomohlo ! uz sa takmer nicoho neboji ...steka na okoloiducich a podobne...a problem nastal nedavno ked som na nom spozorovala ze si zacal az moc dovolovat a to takym sposobom ze ma prestal pocuvat , lebo si vsimol ze aj ked nepride na zavolanie nedostane bytku a ani ho nevyhresim ani nic...ja som ho netrestala vobec preto aby sa prestal bat a on si nato zvykol a prestal pocuvat...jednoducho ma zacal ignorovat...predtym stacilo zvriesknut ze nie alebo ku mne alebo fuj ... a teraz uz ani nato nereaguje....neviem ci si teraz vynahradza obdobie puberty alebo co ? :pac:
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Hanka 1 » Sob 19.09.2009 17:52

Tak ti nevím......, zneužívá mojí dobrotu...X ....ví, že když příjde, nedostane bitku???? Přestala jsem ho trestat, protože je bázlivý.....??? Kde je ta dobrota, prosím tě, já tam žádnou nevidím. Opravdu ne.

On nezneužívá tvoji dobrotu, on využívá chyb, které děláš. Je k ničemu ho tresta, křičet na něj povely nebo Fuj nebo cokoli jiného. Je důležité být v pohodě a klidu, povely dávat jen jednou, s jejich splněním mu napovědět pro něj příjemným způsobem, pokud je nezná, nebo si je vynutit, pokud je zná. Na závěr je vždy pochvala - je přece po tvém, pejsek tě poslechl, buď s dopomocí nebo bez ní, ale poslechl. Tak za co bys ho chtěla trestat?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod renqa » Sob 19.09.2009 18:01

No neviem či je to najlepšie riešenie trestať ho keď nepríde. On proste MUSÍ prísť. A pokiaľ neposlúcha maj ho vždy na vodítku alebo na stopovačke. Tým si zaistíš, že vždy príde. Proste keď bude niekde ďalej a ty povieš: "Ku mne" a on neposlúchne, pritiahneš si ho, pochváliš, odmeníš. On musí pochopiť, že keď príde na privolanie čaká ho za to veeeeľká pochvala a odmena. Nie je dobré ho trestať! :nie: Nemyslím si, že bude dobre keď sa ťa bude psík báť.

A Hanka - vie že nedostane bitku aj keď NEpríde... :smile:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod BinLadin » Sob 19.09.2009 18:10

Hanka 1 píše:Tak ti nevím......, zneužívá mojí dobrotu...X ....ví, že když příjde, nedostane bitku???? Přestala jsem ho trestat, protože je bázlivý.....??? Kde je ta dobrota, prosím tě, já tam žádnou nevidím. Opravdu ne.

On nezneužívá tvoji dobrotu, on využívá chyb, které děláš. Je k ničemu ho tresta, křičet na něj povely nebo Fuj nebo cokoli jiného. Je důležité být v pohodě a klidu, povely dávat jen jednou, s jejich splněním mu napovědět pro něj příjemným způsobem, pokud je nezná, nebo si je vynutit, pokud je zná. Na závěr je vždy pochvala - je přece po tvém, pejsek tě poslechl, buď s dopomocí nebo bez ní, ale poslechl. Tak za co bys ho chtěla trestat?

Souhlasim s Hankou,problem je spis na Tve strane voditka...pokud nevis co mas delat a neznas zaklady jak psa zvladnout jinak to ani dopadnout nemuze.Ke vsemu mas dost solidni zmatek vtom jak naucit psa privolani,pak jsi pro psanecitelna a bude si delat jak chce protoze mu to svym pristupem umoznis..
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Hanka 1 » Sob 19.09.2009 18:18

I když nepříjde, není to jeho chyba, tak proč ho bít? Proč vůbec psa kdykoli bít za cokoli? To už psovodovi došli lepší argumenty?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod energitc » Sob 19.09.2009 20:07

skus sa poradit s reou, ona je na to odbornik..na psie povahy...ako sa na nu nakontaktovat tak to ti tu poradia viaceri ale je aj tu na dogfore...tusim rhea..?neviem, cathie co ma story a aj tobin ti poradia...
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Hanka 1 » Sob 19.09.2009 20:16

Tohle není o povaze psa, ale o srozumitelnosti toho, co se po něm chce. Problém není u obojku, ale na druhém´konci vodítka. Je to o klidu, srozumitelnosti, důslednosti a citu pro psa.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Nataly » Sob 19.09.2009 21:06

Gombicka333 píše:uz sa takmer nicoho neboji ...steka na okoloiducich a podobne


Si si istá? Psy štekajú väčšinou preto, že SA BOJA...
Čím viac ľudí poznám, tým mám radšej svojho psa. Kto však má rád psy, nie je zlý človek.
Nataly
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Poprad

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Nataly » Sob 19.09.2009 21:19

Gombicka333 píše:...a problem nastal nedavno ked som na nom spozorovala ze si zacal az moc dovolovat a to takym sposobom ze ma prestal pocuvat , lebo si vsimol ze aj ked nepride na zavolanie nedostane bytku a ani ho nevyhresim ani nic...ja som ho netrestala vobec preto aby sa prestal bat a on si nato zvykol a prestal pocuvat...jednoducho ma zacal ignorovat...predtym stacilo zvriesknut ze nie alebo ku mne alebo fuj ... a teraz uz ani nato nereaguje....neviem ci si teraz vynahradza obdobie puberty alebo co ? :pac:


Tak v prvom rade: že psíka nebiješ, som rada a ber to ako samozrejmosť!
Že ho netrestáš, aby sa prestal báť, si urobila dobre a ak si ho predtým trestala a on Ťa počúval, určite nie preto, že by chcel alebo z nejakého rešpektu, ale preto, že sa Ťa bál :ach:

Keď nereaguje, skús ho hlavne pozitívne motivovať a ukázať mu, čo chceš :no:

A čo sa týka privolania, pozri si stránku http://www.psycholog-psu.com/privolani.html :yes:
Naposledy upravil Nataly dňa Ned 20.09.2009 11:06, celkovo upravené 1
Čím viac ľudí poznám, tým mám radšej svojho psa. Kto však má rád psy, nie je zlý človek.
Nataly
Okoloidúci
 
Príspevky: 23
Bydlisko: Poprad

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod energitc » Sob 19.09.2009 23:11

rhea vie poradit co sa tyka komunikacie so psom a tak, poradit nielen psovi ale aj cloveku, lebo niekde medzi nimi to nefunguje a treba hladat pricinu preco. vyhladaj reu.fakt.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.09.2009 7:57

S tím souhlasím. Jen tady bude opravdu radit člověku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod renqa » Ned 20.09.2009 8:04

Hanka 1 píše:I když nepříjde, není to jeho chyba, tak proč ho bít? Proč vůbec psa kdykoli bít za cokoli? To už psovodovi došli lepší argumenty?


Súhlasím. :yes: Veď som to aj napísala.
Tu:
No neviem či je to najlepšie riešenie trestať ho keď nepríde.
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Lena » Ned 20.09.2009 10:49

tak teraz píšem len a len svoj názor. je to názor utvorený na presne rovnakej skúsenosti ako píše zadávateľka. tak hlavne si myslím že tieto veci veľa ľudí preháňa-sú aj horšie prípady a situácie ako je táto a nemyslím že by to hneď mal riešiť niekto iný. Presne toto isté sme mali my. Itar sa bál, čiže prvé čo sme ho učili bolo ZVYKAŤ SI NA NÁS a to tak že sme ho učili privolávačku na pamlsky. až potom sa mohlo pracovať na jeho povahe (s čím samozrejme neprestaneme nikdy). Avšak keď vedel aj pekne privolačku a robili sme aj pokroky v bojazlivosti, tak prišlo obdobie keď si z nás začala robiť "PRČU" do slova a do písmena. Proste pri zavolaní prišiel bližšie, lahol alebo stiahol len prednp časť tela ako keď sa chce hrať a zrazu sa rozbehol širinou marinou čo najďalej a čo najrýchlejšie ako sa len dalo. alebo niečo ako ku mne, sadni, fuj bolo maximálne tabu-jednoducho oslepol, ohluchol a len sa bláznil....

Nijak zvlášť som to neriešila i keď ma to trápilo. Neviem či som robila niečo výnimočné. Len sme proste fungovali ďalej, úplne klude a v pohode ALE na stopovačke ktorú som stále mala istenú a stačilo skutočne iba pár krát aby pochopil že i keď sme už kamaráti a našli sme najschodnejšiu cestu k sebe tak dobrota odtiaľ potiaľ a keď od neho niečo vyžadujem tak je to pre jeho dobro....postupne som to robila tak že som stopovačku nechala voľne na zemi a ak náhodou prišlo k nežiadúcej činnosti tak som rýchlo pristúpila alebo prichytila....a teraz samozrejme znovu tak ako pred týmto obdobím je konečne na voľno. už ani neviem kde som si dala stopovačku a keď sme vonku tak proste vie že nech sa deje čokoľvek, musí poslúchať aby sa mu nič nestalo. teda ak hovorím o bežnom venčení.....

Ja by som z toho nerobila takú vedu. úplne bežne s ním jednaj len s tým že ak mu aj chceš dať povel tak maj zaistené že aj splní, pretože zbytočne budeš naňho kričať a on ťa bude ignorovať, tým si on utvrdí že proste ten povel nemusí poslúchnuť a hotovo....

Snáď som nenapísala nič za čo by vedeli niektorí chytiť za slovíčko,alebo rozoberať od rána do večera. myslím že pointa je jasná....nebrať si to moc k srdcu,riešiť s kľudom... :ahoj:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.09.2009 11:06

Lena, to je velmi krásny príspevok :yes: :poklona:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: zneuživa moju dobrotu...

Poslaťod Gombicka333 » Ned 20.09.2009 18:29

Ano ďakujem Lena ! skusim postupovat tak ako si písala :jop:
Ostatní ďakujem tiež za príspevky !
Obrázok
Naučte se psa vidět takového, jakým ho chcete mít. On se takovým stane. Rudolf Desenský
Gombicka333
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 614
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik