je cely bez seba ked zbada psa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 05.04.2010 11:49

Offtopic: Tera a to vám nechodia z Hornej Stredy vlaky, rsp. osobáky? Lebo viem, že zastávka tam je. Koľko má tvoj psík rokov, poprípade mesiacov?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod tera » Uto 06.04.2010 7:45

Offtopic: chodia vlaky :no: osobáčiky...ale je ich veľmi málo...pozerala som to :ua: v nedeľu je to kritické :hmm:
a Toby má 2,5 odhadom :no:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Macush » Sob 01.05.2010 11:17

Tak s niečim takýmto mám problém aj ja akurát možno ešte vačší.
Bobino keď zbadá z diaľky psa už sa teší a uteká za ním, má strašnú radosť a až prehnanú. Stalo sa to včera doobeda.
Boli sme vonku a hral sa zo psíkom a z ničoho nič dostal epileptický záchvat, nikdy v živote ho ešte nemal. Hneď sme išli k vetovi ale povedal že to ešte nemusí znamenať epilepsia, že predpokladá že to bolo len z nadmerného vzrušenie a radosti, že už by sa to opakovať nemuselo ale môže, podla toho aký tip epilepsie má. Já dúfam že to epilepsia neni a bolo to naozaj od toho vzrušenia, ale teraz sa strašne bojím ho aj púšťať k psom pretože on je jak odtrhnutý z reťaze keď zbadá psa. Nič nepomáha proste on za tým psom musí ísť aj keby čo... :ua: Keď s ním nejdem k psovi proste si lahne a odmieta ísť, hneď je urazený. Velmi rada by som mu dopriala nech sa vyjaší vyblázni ale ten strach je vačší.. :plac:
Macush
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 497
Bydlisko: Trnava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Hanka 1 » Ned 02.05.2010 7:32

Chtělo by to zklidnit celkovou atmosféru u toho pejska. Svým strachem ho hodně poškodíš, on potřebuje tvůj klid, jistotu a oporu. Jednej s ním klidně, ale důsledně trvej na tom, že on bude dělat to, co chceš ty, ne naopak. Co on chce nebo nechce - to není důvod, proč ty by ses tím měla řídit. Ty jsi ten, kdo určuje směr procházky a všechn ostatní. Neptej se ho na to, co chce nebo nechce. Hodně mu pomůžeš, jeho nervům, protože se nebude přetáčet. K pejskům ho klidně pust, ale dbej na to, aby nelítali tam, kde je slunce. Ber si s sebou vodu a dej mu občas líznout. Po nějaké době hru přeruš a nech ho - třeba i nuceně - odpočívat.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik