je cely bez seba ked zbada psa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Uteka za psami

Poslaťod Ivanka.P » Pia 12.02.2010 11:59

Ako náhle ho zo stopovačky odopnem tak má úplne v paži. Poslúchne len vtedy, keď po ňom zhúknem aj to nie vždy.


Neni blbý :joint: On dobre vie, že ak tú stopku má, povel si vynútiš a prišlapneš ho. Ak stopku nemá sere na teba :jazyk: Bolo by dobré, aby sa toto zadávatelkina vyžlička nenaučila a preto radím stopku kým je to ešte pojašenec a nechápe súvislosti. :no:
Rady sme dali, takže ak budeš ďalej SKÚŠAŤ privolanie tak :nwm: je to na tebe....
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Uteka za psami

Poslaťod renqa » Pia 12.02.2010 12:22

Nechápem... :nwm: Takže ho vôbec nepúšťať z tej stopovačky?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: Uteka za psami

Poslaťod Mackie » Pia 12.02.2010 12:24

ak ho nevies zachytit, ked zacne odbiehat, tak drzat v ruke, ak mas prehlad o terene okolo, staci nechat na zemi
pozri si temu o privolani, je tam popisana aj praca so stopovackou
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Uteka za psami

Poslaťod Pupatko » Pia 12.02.2010 15:26

tak diky pekne za usmernenie a opravu mojich nespravnych krokov. od zajtra ide na stopovacku....viem, ze zo zaciatku z toho bude nervozna, povraz bude brat do papulky a hrat sa s nim, ale casom ju to prestane bavit...
iste dam vediet ako postupujeme
Pupatko
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 261
Bydlisko: Bratislava

Re: Uteka za psami

Poslaťod Bee House » Sob 20.02.2010 19:42

zhodou nahod aj ja mam 8(ale skoro 9 )mesacneho sialenca,ktory ked vidi ineho psika,je uplne mimo. Je pravda,ze u nas su asi tak traja,co normalne chodia vonku na prechadzky,takze z casti chapem jej nadsenie. Ale pre mna je nemyslitelne,aby 25-kilovy pes zrazu vybehol ako tank :ha: Takze sme aj my zacali pouzivat stopovacku. Zatial sme v stadiu,kedy je velmi prekvapena,ze ked poviem povel ku mne a ona si zmysli ze nejde,tak ju ku mne aj nieco taha :yes: tak dufam ze sa nam bude darit :heh:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Lorima » Pia 02.04.2010 19:23

No tak my máme podobný problém... so psami je odmalička,denno denne sa blbla vonku so psami,doma je nonstop so psami,ale vonku keď zbadá psa...ani obraz ani zvuk. :ach: Začne ťahať jak besná,keď ju chcem niečim zaujať-nezájem,také že k nohe zrazu nepozná... neviem čo s ňou. Keď ju u nás pri dome pustím aby sa vybehala a vybláznila s nejakým psom a náhodou zbadá iného, na chvílku zmrzne, poveli si môžem odrecitovať všetky doradu,keď ju chcem chytiť utečie za tým psom.. :hmm: :nwm: Keď ideme napr. do lesa,je na stopke,ale pri dome ju na stopke mať nemôžem, lebo by sa obesila na najbližšom strome-je ich tu strašne vela :lol:
Čo s ňou?? :heh: :hi: Mimochodom teraz bude mať rok...
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Hanka 1 » Pia 02.04.2010 19:34

Jistit stopovačkou, neopakovat povely a nedávat je zbytečně. Naučit přivolání na první povel, nekompromisně naučit netahat na vodítku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Sob 03.04.2010 21:42

ja mám teraz taký problém, že Dino je úplný blázon, keď ho chcem pustiť s nejakým psíkom sa oňuchať... My sa len približujeme k nejakému psíkovi a on robí pri tom nenormálne veci... :oo: Kňučí, ťahá, mece sa na vodítku, trasie sa a správa sa ako úplný blázon... Ja ho vtedy neviem nijako zaujať ani spacifikovať... 100%-né neťahanie ešte nemá úplne zvládnuté, ale on nejak neťahá kým nezbadá psa... niekedy keď sa pozabudne, tak potiahne ale po upozornení prestane... Ale ako ho odnaučiť ťahať, keď zbadá psa to netuším. To čo on robí my viac ľudí povedalo, že také niečo ešte nevideli... a vlastne ani ja. To asi iba môj pes je úplne vymetený... :pac: No a keď už prídeme k nejakému psíkovi, tak sa ho ten pes bojí keď vidí jeho nenormálne prejavy radosti... :ua: Akože niekedy aj oprávnene lebo Dino buď začne po ňom skákať, lebo sa s ním chce hrať alebo začne do neho vrčať (netuším zatiaľ prečo má niektoré psíky rád a niektoré nie... :nwm: )... Už sa ho boja aj fenky... A zas keď ho pustím na uvolnenom vodítku, tak pribehne ku psovi ako tank a začne sa po ňom váľať celý natešený... Viem, že by asi potreboval viac socializácie, pretože on nemá veľa možností pohrať sa so psíkom, ale tu to proste veľmi nejde, nemáme nikoho známeho kto by bol ochotný nechať psíky sa pohrať alebo tak... :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Bee House » Sob 03.04.2010 22:45

ja by som ho po prejaveni takychto prehnanych chutok na stretko so psom nepustila. Pockala by som, kym by sa na tom voditku ukludnil- verim, ze po chvilke by mu doslo o co ti ide :no: a az ked by bol uplne kludny, sla by som sa s nim zvitat s psikom.
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Ned 04.04.2010 7:53

To mám tiež odskúšané... ale on s tým neprestane. Psík nám ešte aj odíde a on ešte 5 minút je úplne mimo... :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Bee House » Ned 04.04.2010 9:27

mozno by pomohlo, ak by si sa s niekim dohodla na organizovanom stretnuti. Dotycny by priviedol svojho psika( najlepsie nejakeho kludasa, ktory by mal toho tvojho v pazi :smile: ) Ty by si prisla so svojim, ale akonahle by sa zacal jasit, otocila by si ho a odviedla. Ukludnil by sa- vratili by ste sa nazad. A takto dookoloa. Az by sa mozno ( nemam to 100percentne odskusane :hi: ) stalo, ze by tvoj hafan pochopil, ze ak sa bude spravat uplne sialene, k psikovi sa nedostane :yes:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 04.04.2010 19:35

Ahojte všetci. No tak s týmto máme aj my "problém" neviem, či to nazvať zrovna problémom. Zbadá psa a nazdar. Ja to skúšam tak, že ak sa mi za ním moc ťahá, tak sa zastavím, ona si automaticky sadne a keď sa ukľudní ideme znova ďalej. Keď to urobí znova, tak to opakujem. Je to dosť únavné, ale zaberá to. Nič iné nám nezabralo. Sme so psami skoro každý deň, česť výnimkám. Ona ich proste miluje.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod tera » Ned 04.04.2010 21:11

my máme tento problém tiež, a ako sa tu spomínalo, môj Tob veľmi dobre vie, kedy má pripnutú stopovačku :yes: ...vtedy poslúcha ako hodinky, so stretávaním so psami a samotnou socializáciou, je to u nás dosť ťažké...už som veľa krát spomínala dedina :pac: von chodím len ja a kamoška, ona ma jazvečíka, ale toho môj Tob už v podste ignoruje a poslúcha (po roku!)ale neviem prečo, keď stretneme psa, tak on nie aby sa slušne oňuchal, ale hneď očucháva psie oné :hi: a ja už som zúfalá, lebo keď zavetrí psa, tak akosi ohluchne....normálne reaguje na píšťalku a privolanie, ale ak uvidí psa (behať, alebo na vodítku), presne-je v tranze, a keď mu dám k nohe, a náhodou pokračujeme tým smerom, že on toho psa má za chrbtom, je to dosť zúfalá situácia :ua: :ua: a milión krát môžeme skúšať odvolanie od hocičoho, prípadne zavolať keď čaká....ukážková privolávačka a prisadnutie
PS: na cvičák občas chodíme, ale kvôli doprave sa to nedá :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Kikz » Ned 04.04.2010 21:21

tera, my sme boli na tom istom a cori a stopovacka vs. ricky je uplne pohodicka, ako nahle by stopku nemal, tak na mieste neostane :lol:
Nazorna ukazka:

Obrázok

Offtopic: Inac kolko dochadzas ? To len tak zo zaujimavosti... ja taktiez dochadzam :ua: ale zvycajne sa vzdy nejak prisposobi cas cvicaku casu mojmu, kedy mi chodia busy :no:
Kikz
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1761
Bydlisko: Bratislava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod tera » Pon 05.04.2010 9:20

Offtopic: :smile: ďaleko to nie je (asi 10-15km) , ale je tam blbá dochádzka....v Meste je to z busu pár kilometrov, a z tej dediny je to blízko, ale tam chodia zle autobusy, a hlavne v nedeľu :ua: , buď môžem ísť o 5,30 áno a prísť tam asi tak o nejakej 7, alebo ísť o 10,30 a prídem tam asi o 12 :pac: a cvičák je od 10,30
keď tam idem, idem autom, ale to nie je možné každý víkend :ua:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik