je cely bez seba ked zbada psa

Sem píšte vaše rady a nápady.

je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Slawin » Pia 11.09.2009 14:04

niektori viete..niektori nie..a pre tych co nevedia objasnim im nasu situaciu..siriusovi v 5 mesiacoch zistili DLK a bol na operacii... dnes ma 10 mesiacov a doteraz sme museli chodit von len minimalne a davat nanho bacha,proste "klud na lozku" lebo ta jedna samu tazko hoji..dnes to vyzera konecne lepsie a zaroven sa nam objavil problem.. bezne netaha nejak extra,s tym sa vysporiadat viem...ale co je problem ze ak zabda psa,nehorazne ma k nemu taha... nechce zautocis..skor naopak..tym ze sa so psami stretaval len minimalne ako by sa ich teraz nevedel nabazit a vazne neskutocne taha,alebo ked daky ide tak si lahne,caka ho a potom hop!podme sa hrat..je to neprijemne,nemozem okolo nikoho len tak prejst.. a ja neviem co s tym... na spektrum co chodi to "bud ja alebo pes" to riesili tak ze sa dohodli s par ludmi co mali kludnych psov,nech s tym psom stoja a ten dotycny k nim isiel..ak pes zacal tahat ci vysilovat proste otocili smer a isli smerom od nich... cize sa k nemu dostal az ked bol dobry..mysite ze je to dobry sposob?ake ine napady este mate?viem ze je to "mozno" prirodzene ze je to prenho teraz vsetko nove a kazdeho sleduje pes je prenho uplna vzacnost... ale jednoducho potrebujem poradit :ua:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Pia 11.09.2009 14:15

No tak takýto istý problém aj ja. Ale ešte neviem ako to vyriešiť.... :lol:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Amaguk » Pia 11.09.2009 14:17

Imho, Sirius proste bazi po psej spolocnosti - je to pubis, chce sa zoznamovat, cast toho casu, ktory by bezne bol stravil s rovesnikmi, musel chudakto travit inac

skor by som na to sla cestou socializacie - dopriat mu co najviac kontaktov so psami, spolocne vencovacky a tak. Dopraj mu spolocnost :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Offca » Pia 11.09.2009 14:18

:ua: Primárne by som asi neriešila problém ťahania sa za psami (najať skupinku, meniť smer) ale problém nedostatku kontaktu so psmai. Skús (ako to začalo u Viktorie :lol: ) nájsť partičku ľudí s kludnými psami a s nimi sa stretávať. Izolovať ho nie je "zdravé".
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod pigie » Pia 11.09.2009 14:19

Ja suhlasim s Amaguk. On potrebuje psov a kamaratov ako sol. A hlavne v tomto obdobi. Niekedy som rada, ze Hugo siel na operaciu tak neskoro, aspon mal normalne "detstvo" a pooperacii to s nim bolo ovela jednoduchsie, kedze to bol "hotovy" pes.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Slawin » Pia 11.09.2009 14:30

to je super,ale vyskakuje dalsi problem..tu v TT takych niet..vsetko su to psy BESNI ktori skacu lietaju besnia sa a dobre viete ze toto prenho ozaj nie je...alebopsy mali ku ktorym ho nechcu pustit....potrebujem kludneho psa dospeleho co ho sice nebude ignorovat ale nebude sa snim blaznit jak sialeny :ua: medzicasom som sa dohodla so silwuskouci by bola s macom ochotna prist..kedze sice vonchodievame ale zas nie sme na tom este tak aby sme mohliist niekam mimo TT na dlhy cas...takze to skusime s mackom..ci to bude lepsie..a ak toto bude zaberat..budem len rada
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Offca » Pia 11.09.2009 14:37

Ked baby dohárajú, prišli by sme vám tiež "na pomoc". Bria je prenho akurát. Tessa sa ho asi bude báť :devil: tak by mala dať pokoj.
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Pia 11.09.2009 14:40

No tak toto je aj náš problém. U nás sú tiež taký ľudia, že keď sa aj stretneme s nejakým psom, tak nanjvýš mu dovolia aby sa oňuchali a idú preč. Niektorí sú taký že len ťahajú psa a opakujú mu: "Nesmieš!" Takže Dino tiež nemá veľa príležitostí pohrať sa so psom. Minule sa asi po niekoľkých mesiacoch hral so psom (so zlatým retríverom), ale bol pre neho moc veľký, takže Dino mal potrebu brániť sa... :ua:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod pigie » Pia 11.09.2009 14:41

Aj my mozme sa niekedy stavit, len sme teraz rozlietani :ua:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Slawin » Pia 11.09.2009 14:42

baby bola by som vam uprimne vdacna,raz za cas nech sa s niekym pohra,postupom casu by sme chodili uz aj my mimo TT :pusa: :hi: nechodime sice nanejak moc dlho...ale to uz by sme nejak zkombinovali...lebo ja som uz velmi dlho nad tym uvazovala..ale ked tu ti psi su vazne prenho nem dobri na toto obdobie :ua:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Amaguk » Pia 11.09.2009 14:48

renqa, a nemas nejake psickarske kamaratky?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Pia 11.09.2009 14:53

Noo... veď práveže nie... :ua:
Vôbec nikto mi nenapadá, kto by tu mal psa.
Tu na sídlisku majú väčšinou starší ľudia.
A jeden yorkshir je tu, ale ten sa bojí psov,
takže ho ku psom ani nepúšťajú.
Ach, ja neviem čo sú to za ľudia... :ua:
Aj teraz sme boli vonku a s veľkým štekotom
dobehol jazvečík a tetuška, že: "On nemá rád, keď sem chodia iné psy!" :pac:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Cathie » Sob 12.09.2009 1:18

Tiez suhlasim s tym, ze dopriat co najviac kontaktov, ale zase na druhej strane - nenechat sa cestou k psom povlacit.
Ja ucim netahat do voditka vseobecne, takze mi toto odpada, ale ked robim so sestrinym psom, pristupujem presne tym stylom - ideme k psovi a vyzadujem, aby tam pes prisiel MOJIM tempom, nie ze dvakrat rychlejsie a obesi sa mi do voditka.
Takze ideme, v momente, ked pride na koniec voditka, tak zastavim a ked sa skludni a povoli voditko, pokracujeme. Ak sa obesi este dva-trikrat (a teda ocividne ma moc neregistruje a nesnazi sa prist na to, preco zastavujem stale), zvycajne "pritvrdim" a v momente potiahnutia sa s nim vratim meter-dva naspat a zase skusim ist dopredu. Ak nie, naspat dozadu a skusit zas. Chce to trpezlivost, ale zatial ked som na to mala podmienky (tzn. majitel ma posluchol a nekracal mi so psom oproti pripadne proste stal a nikam sa nehybal so psom), vzdy som nakoniec psa presvedcila, ze sa to da aj pomaly. A potom som mu samozrejme ten kontakt so psom dozicila :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod renqa » Sob 12.09.2009 1:29

Cathie... :jop: Tak nejako podobne som to skúšala aj ja, len som si nebola istá či je to ten správny prístup. Teraz už viem, že asi aj áno. :yes:
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3299

Re: je cely bez seba ked zbada psa

Poslaťod Slawin » Sob 12.09.2009 10:00

cathie na ten princip bolo stavane aj hento... jasne ze aj ked mu budem dopriavat teda viac kontaktov toto budem robit lebo ako si povedala neneham sa po ceste za psom obesit :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik