Je to tvrdohlavost?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod meridia » Sob 26.09.2009 13:26

keyvan píše:
Sorry, moji psi se pro balonek mohou přetrhnout taky,ale jen když ho držím v ruce já.Pokud tentýž balonek předám do ruky někomu jinému,tak jen sledují ,kdy mi bude vrácen. Nemáš pravdu.


Mám to taky tak :jop:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod BinLadin » Sob 26.09.2009 13:39

keyvan píše:
Pokud se prerazi pro balon neni to pro vztach k tobe..ty jsi mu sumak a zajma jej balon,tebe bere jen jako moznost a zpusob jak se k nemu dostat pokud je vasnivi aporter.

Sorry, moji psi se pro balonek mohou přetrhnout taky,ale jen když ho držím v ruce já.Pokud tentýž balonek předám do ruky někomu jinému,tak jen sledují ,kdy mi bude vrácen. Nemáš pravdu.

To je ten rozdil mezi prirozenym a ziskanym...,roli hraji i nabite skusenosti.K popsane reakci muze dojit i nekdy po necitlive reakci nebo napr. prilisne neduvere psa,tech moznosti je vic...
Meridya
...mne takhle treba reaguje starsi cuba po negativi skusenosti...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod Ijsbéérka » Sob 26.09.2009 14:04

Bin:
:pac:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod keyvan » Sob 26.09.2009 14:11

To je ten rozdil mezi prirozenym a ziskanym...,roli hraji i nabite skusenosti.K popsane reakci muze dojit i nekdy po necitlive reakci nebo napr. prilisne neduvere psa,tech moznosti je vic...
Meridya
...mne takhle treba reaguje starsi cuba po negativi skusenosti...


Nějak ti nerozumím,co tím chceš a hlavně komu říct. :nie: Hlavně že to v tom mám jasno já :jupi:
Nemusím za každou cenu rozumět svému psu,ale chci,aby pes rozuměl tomu,co po něm chci.
keyvan
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 143

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod meridia » Ned 27.09.2009 17:27

BinLadin píše:.K popsane reakci muze dojit i nekdy po necitlive reakci nebo napr. prilisne neduvere psa,tech moznosti je vic...
.

Jako tim mi chceš(a keyvan) naznačit,že nemám důvěru svého psa či jsem s ním necitlivě zacházela??? :hmm: Tak jako tady hodně važ slova!Pokud neznáš nás a naše psy,tak si podobné chytré kecy příště raději odpust! Děkuji.
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod BinLadin » Ned 27.09.2009 18:10

Ne Meridia to netvrdim,pokud si to tak pochopila je mi to lito....ale duvera psa v Tebe stoji na vic jak jednom duvodu,to co jsi popsala je jeden z nich.
Pokud cvicis cos predpokladam jiste znas situace kdy ne vzdy jde vpohode..k rozhozeni psa obcas staci velmi malo,u citlivejsich jedincu staci i ta prislovecna kapka a mas problem....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod meridia » Ned 27.09.2009 18:46

Ne Meridia to netvrdim

tak to jsem ráda :smile:
.k rozhozeni psa obcas staci velmi malo,u citlivejsich jedincu staci i ta prislovecna kapka a mas problem....

jo,možné to je,jen logicky vycházím z vlastní situace...můj pes má nervy jak špagáty :joint: ,o labilním jedinci bych teda skutečně nemluvila :no:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod BinLadin » Pon 28.09.2009 8:24

Meridia
Pokud mas takoveho psa je to super,nezapon ze se vsak i vyskytuji jedinci na opacne strane stupnice.Vlastni skusenost muzes do jiste miry zobecnit,vpohode...ale mnelo bi se pritom brat v uvahu i dalsi faktory.A povaha psa jedost dulezite hledisko.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod meridia » Pon 28.09.2009 15:44

,nezapon ze se vsak i vyskytuji jedinci na opacne strane stupnice

No když mě právě přijde,že se docela dost zapomíná na ty normální vyrovnané jedince a ke každému se přistupuje jak k deprivantovi a zbytečně složitě.Tvůj příspěvek přesně zapadá to této kategorie..
K popsane reakci muze dojit i nekdy po necitlive reakci nebo napr. prilisne neduvere psa,tech moznosti je vic...

Místo aby tě napadlo,že mám vyrovnaného psa,který má se mnou bezva vztah a není zvědavý na jiné lidi,napíšeš,že to taky může být následkem necitlivého přístupu či nedostatkem důvěry :jazyk: Nebudem se dohadovat,ale nemělo by se tedy zapomínat i na ty úplně normální psy :jupi:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod BinLadin » Pon 28.09.2009 16:02

Meridia
....pokud bychom se bavili o deprivantech tak se velmi pravdepodobne budem bavit spis o vychove a pripadne resocializaci psa.Minimalne aspon ze zacatku kdy je pes ucen ze nema mit duvod pro svuj strach a fobie.Az po teto casti pokud je uspesne absolovana muzem uvazovat co dal,ale vzdy s ohledem na prozite skusenosti daneho psa.
To co popisuji souvisi stim zda ma psa sangvinika,melancholyka,flegmatika nebo cholerika a cinnosti vyssi nervove soustavy.
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod meridia » Pon 28.09.2009 17:05

Offtopic: Nevim zda to skutečně nechápeš co píšu nebo to jen děláš,v každém případě je další debata na toto téma ztráta času..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod hapci » Pon 05.10.2009 10:47

Ahojte, znova sa sem vraciam, Celsinka nam krasne rastie :lol: . Sme teraz po operacii pruhu. A mam taku otazku, ci niekoho nenapadne, ako nejako zamestnat stena s golierom. Nam akurat vypadli skoro vsetky predne zuby a rastu nove. Mala potrebuje kusat, ale s golierom je to problem, lebo si napriklad kost nevie prichytit sama labkou - nedociahne. Aj s hrackami je problem, vsetko jej uteka a je potom z toho nervozna. Aj jej to pridrziavame, ale cely den sa to neda. Nemate niekto tip na hracku alebo kusatko. Celsea ma strasne vela energie, lebo na prechadzky chodime iba velmi malo a vsetko na kratkom voditku. Postupne to budeme zvysovat, ale o vybehani sa nemoze byt ani rec. Ale malu uz evidentne nic neboli. Nemate nejaky napad na vhodnu aktivitu, ktora by ju trosku aj unavila? Dik
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod Hanka 1 » Pon 05.10.2009 11:45

Sundala bych ten límec. Jestli si to nelíže nebo nekouše, dávala bych jí ho pro jistotu jen na noc. Když měla čubina jako štěníková úraz, dali jsme jí na noc límec, aby si nevyndala stehy. Přišla během několika minut na to, jak límec zlikvidovat o roh skříně, museli jsme jí hlídat i v noci.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod Cathie » Pon 05.10.2009 11:55

Hapci vo chvilach, ked je pri vas a mozete ju strazit, tiez by som ten limec zlozila. Hlavne ak sa nepokusa nejak casto a zurivo dostat sa k stehom. Je ale potom dobre ju mat na dosah pripadne jej dat lahke voditko doma, aby ste mohli kedykolvek zasiahnut. Ja som takto mala fenku na chate cez leto (aj ked teda nemala stehy, ale otvorenu zapalenu ranu) a bolo to sice chvilami o nervy, ale stale lepsie ako keby mala ten limec..

Ked nemoze behat, odporucam zlozit golier a ucit blbosticky. Podanie labky, prelozenie labky cez nos, vylozenie oboch labiek na ruku a schovanie hlavy medzi ne, slalom pomedzi nohy, rozoznavanie niekolkych hraciek a ich prinasanie, zatvaranie dvierok skrinky/zasuvky, vyhladavanie skrytych pamlskov.. da sa vymysliet strasne vela veci, ktore nie su fyzicky narocne a zamestnaju steniatku hlavu. Ja mam doma na taketo pripady kliker a cvicime s nim :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Je to tvrdohlavost?

Poslaťod hapci » Pon 05.10.2009 12:55

No vyborne, fakt by ste zlozili golier 3 a pol mesacnemu stenatu? Dospelemu psovi v pohode. Ovciacka po operacii golier mala iba chvilu - netrvalo ani dve minuty a mala ho dole. Ale mala 8 rokov bola kludna a nedovolila si robit nieco co mala zakazane. To je nieco ine. Celsea je este malicka. A uz som tu niekde pisala, ze skusa donekonecna. Cize raz zakazem, prestane, po chvili skusa zase. Proste nam taketo oducanie trva dlhsie. A v tomto pripade si netrufnem ustrazit ju. Nejde len o vykusanie stehov, ale aj o to, aby si do rany nezaniesla infekciu. To olizanie tazko ustriehnem. Navyse by to pri sundani golieru bolo same fuj a nesmies. Uz len pre toto jej ho dole nedam. A v neposlednom rade, ak by zistila, ze sa to da dat aj dole, tak by pri znovunasadeni robila taky cirkus, ze by si najskor nejako ublizila (nemali by sme robit ziadne prudke pohyby, natahovat sa, skakat...). Aspon kym je rana este cerstva, tak golier musi zostat.

Nechapem to trosku, to ked by sa niekto opytal, mam nohu v sadre, potrebujem radu ako sa obliekat, tak mu tiez napisete, daj si dole sadru? a ustriehni si, aby si mal nohu rovno? Ja viem, ze ten golier je nepohodlny, ale ved ma svoj ucel, inak by ju s tym nikto netrapil. Aj ta sadra je nepohodlna, zle sa s nou spi...atd. To ale neznamena, ze problem s obliekanim sa ma riesit tym, ze dame sadru dole. Praveze, chcem nejako ulahcit to obdobie s golierom a vymysliet nieco, pri com golier neprekaza, alebo je dokonca fajn. Aby si to Celsea nespajala s tym, ze fuj hnusny golier, obmedzuje ma, ale aby ho zobrala tak, ze proste ho mat musi a zabava moze byt aj s nim.
S voditkom volne pustenym je trosku problem. Kym za neho zatiahnem musim sa presvedcit ci netaha cez brucho, alebo ci ju tym zatiahnutim nestocim do nejakej nevhodnej polohy. Tym padom ako prostriedok na rychlu reakcu uplne straca vyznam.

Jasne, ze sa ju snazim zamestnavat ucenim roznych nenarocnych povelov. Ale ona este nezvlada to, co napisala Cathy. Podari sa dat packu, ale nad ostatnym som sa musela iba usmiat. A navyse v tomto veku je doba ucenia iba zlomkom celkoveho casu. Normalne sa hrava tak, ze obzuzlava hracky, hlada pamlsky alebo hracky pod dekou, schovavacky, aportiky, zacali sme stopicky (to teraz nemozeme). Proste nie cisto ucenie nejakych novych veci ale hra na rozvijanie kadecoho ineho. Take nieco vas nenapadne?
Celsea - cierna fenka hovawarta.
Lessie - fenka NO - najdusik
http://www.celsealessie.estranky.sk
hapci
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 274
Bydlisko: Bratislava - Cierna Voda

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik