Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Sem píšte vaše rady a nápady.

Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Zornička » Uto 25.08.2009 13:27

Dlho som vahala ci napisat. Do utulku kam chodime sa dostal psik. V minulosti bol tyrany, ale nastastie sa nasla pani, ktora sa ho ujala. Lenze ta pred nedavnom zomrela. A tu sa zacina pribeh Bonza. Bonzo je starsi psik /odhaduje 7rokov, mozno aj viac/. Po smrti majitelky ho jej rodina dala do utulku. Psik je u nas priblizne 2 tyzdne. Zerie malo. Je nekontaktny, a kazdy pokus o zblizenie je odvrateny vrcanim. Popripade sa schova do budy a nechce z nej vyjst.
Ako pracovat s takymto psikom, aby sme ho viac nestresovali ?? Ved zrat musi a nemoze byt vacne zavrety v koterci...
Dakujem :poklona:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Sana » Uto 25.08.2009 13:45

no závisi od okolnosti. ak ma cas zavolaj desenskemu a on ti urcite rad poradi inac tak klasicky
laska, trpezlivost, ale aj pevne hranice aby nepresiel do agresivity...je tu na to vela tem
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Zornička » Uto 25.08.2009 13:53

Sana

dakujem :poklona: . Nemohla som ani za svet spomenut na toho pana z Ciech. Zistim cislo, popripade mu napisem mail. :jop: Este sa skusim preklikat k tym temam /mam chvilku cas, ked syncek spinka/ aaaa uz nespinka :ach:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod jenna » Uto 25.08.2009 14:04

kukni www.psycholog-psu.com :no: teda keď sa bude dať...najlepšie je mu asi zavolať, ako aj sám uvádza na e-mail ti nemusí odpovedať vtedy keď to potrebuješ
Obrázok
Pes štěká, protože zpívat neumí.(ukrajinské přísloví)
Pes, to je cnosť, ktorá sa stala zvieraťom, pretože sa nemohla vteliť do človeka.(Victor Hugo)
jenna
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 361
Bydlisko: BANSKÁ BYSTRICA

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Zornička » Uto 25.08.2009 14:13

Drobec opat zaspal. Cislo uz mam :jop: . Este popozeram ci tam nerozoberali nieco podobne.
Tak drzte palce, nech sa hafik da do poriadku :smile:
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Hanka 1 » Str 26.08.2009 17:29

Takového pejska nemůžeš nechat zavřeného v kotci a nechat se odehnat vrčením. Jestli máš možnost, najděte mu psí kamarádku, kontaktní a hodnou čubinku, která je vítací a kontaktní na lidi. Seznamte je na neutrálním prostředí a dejte je spolu do kotce. Berte ho ven na procházky, hlavně tam, kde jsou zajímavé věci pro psy, nějaké čuchání, u řeky kachny nebo prostě něco, co ho zaujme. Dejte mu pevný široký obojek a na něm mu pořád nechávejte vodítko, i v kotci. Nemanipulute s ním přímo, ale pomocí toho vodítka. Ze začátku to bude muset být spíš donucení, ale chvalte ho i na to, že spolupracuje s vaší dopomocí. Nedívejte se mu do obličeje, když ho k sobě voláte, stůjte ramenem, pokud mu věříte, že nevyletí, sedněte si na bobek ramenem k němu. Všechny nové věci, obojek, vodítko, mu nechávejte očuchat. Jestli je to nutné, dejte mu košík.
Nemůže být zalezlý v boudě a nekomunikovat, upadl by do deprese a mohlo by ho to stát i život. Držím palce.

Číslo na R. Desenského je 608623144 a volejte mu ve všední den mezi 9. a 10. hodinou.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Zornička » Štv 27.08.2009 8:47

So psikom to pokracuje velmi dobre. Detom co chodia do utulku som povedala, nech na neho nekricia, a nech k nemu nechodi nikto kto sa ho boji. Je tam jedno dievca co ma k nemu doveru. Vcera sa dokonca nechal vytiahnut na prechadzku.
S tou suckou - neviem. Vrci a steka na vsetko - ci je to fenka, stena alebo kombinacia oboch. Na kosik a retiazku a voditko bol agresivny. Vsetky veci az na kosik som mu nechala v koterci. Nech sa s nimi zoznami.
Obojok ma zhodou okolnosti siroky, a aj mu ho nechame a nebudeme ho teda ucit na retiazky /retaze nemusi vobec, mam pocit, ze ho predtym na nejakej asi drzali/.
Ten kosik by bol fajn, hlavne kvoli bezpecnosti, ale obavam sa, ze si ho nebude chciet dobrovolne nasadit.
Zornička
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 483

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Hanka 1 » Štv 27.08.2009 12:13

Řetízkový obojek nepoužívám vůbec, na takovéhoto pejska je absolutně nevhodný už z principu.

Je to o hodinách prosezených u něj v kotcim, o povídání, procházce, později o společných činnostech. Přeju trpělivost, trvá to měsíce.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Ako pomoct zlomenemu psikovi ???

Poslaťod Sana » Štv 27.08.2009 12:42

neviem preco nemozem niektore prispevky citovat, ale budiz.
citacia hankin prispevok
moj prispevok :jop: :jop: :jop: velky suhlas
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin


Späť na Výchova a výcvik