Switch to full style
Sem píšte vaše rady a nápady.
Odoslať odpoveď

nechuť k učeniu nových vecí

Sob 22.08.2009 20:46

Ahojte...mám taký menší problém mám 3 ročného psíka ktorý vie základné povely ktoré sa naučil za šteniatka a od vtedy ako keby sa zasekol a nechce sa učiť nové povely...chcem aby to učenie bolo pre neho hrou ale on si len ľahne a pozerá čo chcem...doma mi to neurobí vôbec a vonku ho zaujímajú iné veci ako dobroty ...neviete mi poradiť čo mám vyskúšať aby som ho nejako zaujala alebo nemáte aj vy takéto skúsenosti so svojim psíkov?...základné povely ako sadni ľahni zostaň ku mne ovláda ale chcem ho naučiť niečo zaujímavé ako daj labku a iné ale on jednoducho nemá záujem :ua:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Ned 23.08.2009 10:57

podla mojho skromneho nazoru :hi: - neni to nechuť k učeniu.. len musíš zistiť čo na neho platí.. je len malo psov, ktorí budu robiť jak na baterky len pre panove pekné oči.. potrebuje motiváciu - či už hračku, alebo pamlsok, niečo čo má rád - to už ty musíš vediet... takisto uplne nove veci ho neuč vonku - je to príliš rušive prostredie.. to treba robiť v klude, aby sa mohol sustredit len na teba, až neskor možeš pridavať rušive podnety.. a skus vystihnuť čas, ked je čulý, aktívny, nenuť ho ked sa mu nechce, je ospalý a pod... skusenejší napíšu viac :smile:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Ned 23.08.2009 11:26

lara lenže to je tak že doma v byte prespí skoro aj 24 hod denne...on je taká povaha že doma jednoducho spí a vonku behá skáče a je živý preto som sa pýtala či nebude lepšie ho to učiť vonku lebo doma keď si sadnem že idem ho niečo naučiť a pekne ho nalákam či na hračky a začnem sa sním hrať trošku aby ožil tak sa potom nesústredí na nič iné len aby hračku dostal naspäť a ja môžem hovoriť do vetra...a zase na maškrtu nereaguje vôbec to si radšej počká kým mu ju dám ako keby mal niečo urobiť...viem že možno je chyba aj v mojom učení ale málo kedy je taký čas keď sa mu niečo chce...ale najviac zbožňuje fľaše takže nejak ho nalákať na tú fľašu?...ale tiež len čaká kým mu ju dám keď chcem od neho štekaj a popros a tie základné tak vie pekne všetko spraviť ale nové veci sa mu nechce...nestrácam hlavu a verím že sa naučí ale keď neviem ako na to :nwm: :ua:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Ned 23.08.2009 11:36

Neviem akým štýlom ho to učíš, ale z tvojho písania mi to príde tak, že hovoríš psovi "daj labku" dokola a čakáš kedy to konečne spraví. To, že sa sústredí na hračku je len a len dobre, teraz je už len na tebe, či mu dokážeš zrozumiteľne vysvetliť čo od neho chceš :no:
Neviem aké konkrétne povely ho chceš naučiť, ale mám taký pocit, že to budú skôr dogdancingové prvky, tak si skús preštudovať o tom témy, tam sú myslím aj napísané nejaké postupy ako psa naučiť také blbinky :ahoj:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Ned 23.08.2009 12:46

podla mna to az tak nevadi ze chce len tu hracku...ked ho chces cosi naucit ukaz mu to, pochval ho a daj mu hracku... potom mu ju zober, zasa mu ukaz povel a daj mu hracku... mal by to pochopit :jop:
moje stendo je zasa strasne na jedlo a tiez sa mi zdalo ze ma vobec nevnimna a len caka, kedy jej dam odmenu, ale na druhy den som bola prekvapena ked som jej povedala PACKU a ona mi ju podala bez pomoci...sice to tak nevyzera ale vnima ma tak podla mna aj tvoj hafan vnima co mu hovoris (samozrejme - ako pisala Bara, musis mu ukazat co od neho chces a pomahat mu az kym to nepochopi) aj ked mu to moze trvat dlhsie :no:

Offtopic: a co ho chces naucit?

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Uto 25.08.2009 5:45

martinka, ak ti môžem poradiť: mám belgičanku ktorá doma väčšinu času prespí a vonku je to doslova ďábel. Akýkoľvek môj pokus bol u nej odmietnutý. Doslova nechuť niečo robiť. Proste nemala záujem sa niečo učiť. A tak som začala používať kliker. Odvtedy chodí za mnou ako prísavka, nechce nič iné iba učiť sa nové cviky. Odvtedy sme sa naučili strááášne veľa, s klikrom ju naučím čokoľvek. Preto by to možno pomohlo aj tebe. :no:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Uto 25.08.2009 8:09

presne tak ako písali baby- si si istá že mu to zrozumitelne vysvetlíš, čo od neho chceš? on na to sám nepríde...

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Štv 27.08.2009 8:42

ďakujem všetkým idem čítať tému kliker a aj o dogdancingu...môžte :lock: :lock: :lock:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Pia 11.09.2009 8:44

A co má rád?
Někdo bude cvičit za piškotku, za míček, za hru...a všichni do jednoho bývají nakažliví z radosti psovoda... :smile:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Pon 12.10.2009 20:28

:lol: No my mame bohuzial tiez take obdobia. A nenazvala by som ich pretazenostou psa. Panicka zo seba robi saska a :plac: psa nie a nie dokopat, aby trosku zrychlil krok. On sice vsetko vie a vsetko urobi, ale ta laxnost :pac: Nezaberhoaju ani klikre, ani hracky, ani postroje a ohlavky a ked ho panicka pechuje tak sa tak nasrdi, ze si ho musi odniest domov na rukach, pac sam nepojde, (to je este ten lepsi pripad) a popripade sa zatne a nezere, kym neskonci na kapackach. Zialbohu poznam par takych saboterov, a verte tomu, nieje to o motivacii :no: Niektore psiky to maju zial v hlave blbo poskladane. Ano popvacsinou su to gaucaci, pretoze to je kultura sama o sebe a velku chybu ma na tom nielen pristup majitela, ale jednoducho cele okolie v ktorom pes zije. Mozes sa snazit sebeviac, ale pokial si to neusporiadate doma tak, akoze pes je pes a ma sa tak spravat, tak akakolvek naprava spravania bude len docasnym riesenim a pri vsemoznej snahe nevydrzi dlhsie ako pol roka.

Ja napriklad viem, ze doma take okolie mam a nic s nim nespravim :) (nemusi to byt aj tvoj pripad)preto ked psa venci oco, zo zasady chodi s nahubkom. Aby nepozral vsetko, co je od neho co i len o hlavu vacsie. A dalej to proste neriesim. Mam na nu iste poziadavky a na tych si trvam, bez ohladu na jej gauciacke maniere, alebo ako sa xichti. A ak odmieta spolupracovat, tak ju necham tak. Proste ju odignorujem, vobec sa o nu ani neobzriem. (dokonca ani z aguca ju nevyhodim a to je vrchol) a to uz po 2 dnoch dolezie sama :) Doslova a do pismena sa navtiera neuveritelnym sposobom. Proste nezensie, ze sa jej panicka nevenuje, no. A to uz potom podava vsetko co uvidi a naucila by sa aj lietat od radosti, ze som sa jej prihovorila. Len po tom pri tych cvikoch prosim ta psa netrestaj a nezazeraj, lebo odpises sama seba. Ak vam to nejde, tak radsej necvic.

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Pon 12.10.2009 21:15

milie: :oo: ake mas prosim ta naroky na psa,ked chodi s nahubkom po vonku :oo: ???pretoze prvorada je socializacia a nie to ci ti pes donesie hracku,alebo spravy urcity cvik... :pac:
a preco radcej necvic?niektorych psov je proste tazsie motivovat,ale ak sa najde ta spravna "akcia" bude to sranda pre panicka aj hafana.a podla mna je pre kazdeho psa psychicka aj fyzicka praca dolezita :yes:

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Uto 13.10.2009 9:13

No já to pochopila tak, že pes neni zrovna "nejmilejší" a její otec s tím nic nedělá a tak ať má venku rači košík. A to necvičení jsem pochopila tak, že pokud na to nemáš vyloženě náladu, tak rači necvič nebo by si mohla něco pokazit, zvláť u takovýhoto psa.

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Uto 13.10.2009 9:46

tak ak som to zle pochopila sa ospravedlnujem :yes: vcera som bola "trochu" rozladena...

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Pia 13.11.2009 13:09

No môj psík sa tiže enhcce učiť nič nové :( povel sadni som ho anučila keď bol úplne malinký ale lahni nechce ani azsvet :( je to rpe mňa hanba že ho neviem naučiť ani taký základný povel :/ neviete poradiť?

Re: nechuť k učeniu nových vecí

Sob 14.11.2009 9:10

pri uceni novych povelov musi byt psovod uplne kludny a aj ked to pes nespravi tak ako by sme si to predstavovali,tak sa nic nedeje,ved sa predsa ucime,vsetko ma svoj cas a napr. moj pes keby na neho revem,tak sa so mnou vobec nebavi :ha: napr. povel "vstan" ,tak pri tomto poveli som mu dost dlho pomahala,teraz ho uz pekne sam spravi :yes:
s tou motivovanostou,najprv som si myslela,ze ako odmenu ma najradsej pamlsok,potom sa z toho vyklula lopticka a posledny mesiac len a len pešek :pac: :pac:
Odoslať odpoveď