Smutok alebo citove vydieranie?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 21.05.2011 21:25

Klemo: naša už ročná parsonka tiež stále kňučí, aj keď teraz menej, ale kňučí. Osobne už som si na to zvykla, aj keď sú chvíle :hmm: . Beriem to tak, že so mnou komunikuje a je to svätá pravda. Veľakrát už aj viem, čo konkrétne odo mňa chce, napr. nemá rada, keď niekde dlho nečinne stojíme, čakáme, keď sme v cudzom prostredí a nemôže sa uložiť atď.
To, že sa pes pýta na ruky nechápem ako môže niekto vydedukovať. :haha: Fakt ma to pobavilo. Podľa môjho skôr človek je ten, čo ťahá psa na ruky, sám od sebe nemá dôvod sa na ne pýtať. Ja by som psa nezobrala na ruky, len pretože to "on chce". Nerobím to, čo chce pes, robím to, čo chcem ja.

A ešte k tomu, čo sa tu rieši. Ja som tiež nejakú dobu spávala mimo spálne, v druhej izbe, jednak aby sa priateľ vyspal a aby som tam bola, keď Adri ako šteňa začala pišťať. Naj. vždy bolo, keď som ju vybrala z ohrádky, dala si ju k sebe, že keď zaspí dám ju naspäť a vždy som sa zobudila ráno aj s ňou. :lol: Inak klobúk dole pred tým nekompromisným rozhodnutím, neskutočne to odbivujem a to vážne, lebo je to ozaj pri šteniatku riadny zaberák. Silno držím palce. :jop:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod vavrena » Sob 21.05.2011 22:21

klemo13 píše:...a ešte proste v noci on sa zobudí ja spím a on kňučí stále proste ... a ked nejdem za ním tak sa tam proste vyčúra a vyserie ....

Možno sa zobudí a kňučí práve preto, lebo chce ísť von :nwm: . Ja som so šteniatkami chodila naposledy okolo 22-23:00, tesne pred tým, ako som šla spať ja, a ráno von o 5:00, zobudiť sa ešte skôr ako šteniatko, cestou z postele k dverám sa obliecť, vziať ešte preberajúce sa psíča a položiť až vonku v tráve. Skoro si zvykli na tento režim, postupne sme predlžovali čas medzi posledným a ranným venčením, fungovalo to takto s každým.

A ak kňučí kvôli každej blbosti - kvôli čomu napríklad? Nebrať psíka na ruky vôbec, ak sa niečoho bojí, svojou intonáciou a pomocou hračiek a pamlskov ho presvedčiť, že daná vec je dobrá a všetko je v poriadku. A neľutovať ho! Proste mu povedať "čo blbneš, ideme ďalej..." a nie "chudáčik malinký, tak čo by si zase chcel? Hoppá?" No nie, proste šteňúch musí pochopiť, že veci si nevykňučí, ale zároveň musí mať šteniatko všetok komfort, aby nekňučalo oprávnene - vodičku v miske, nemalo by byť hladné, malo by byť dobre vyvenčené, vybláznené vonku, nežiadať po ňom, aby chodilo dlhé kilometre po horúcom asfalte alebo v zime po osolených chodníkoch a pod.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Hanka 1 » Ned 22.05.2011 6:28

Vavrena
:jop:
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Smutok alebo citove vydieranie?

Poslaťod Bellss » Uto 24.05.2011 9:09

Včera sme si vzali 7 týždňové šteniatka k nám domov k dvom veľkým hafanom, iba dočasne kým sa im nájde domov. Prvej noci sme sa báli, či si vôbec zvyknú, lebo sú v cudzom prostredí a s novými pre nich OBROVSKÝMI psami.

klemo13 píše:...a ešte proste v noci on sa zobudí ja spím a on kňučí stále proste ... a ked nejdem za ním tak sa tam proste vyčúra a vyserie ....


Skučí, lebo potrebuje sa vyprázdniť. Je v novom dome a ešte nevie kde sa môže vyprázdniť je z toho nesvoj. Naše šteniatka tiež včera skučali a chceli ísť proste k nám na posteľ, aby cítili blízkosť, ale na posteľ sme im to nedovolili a nič sa nestalo. Ako náhle sa vyprázdnili, dostali vodičku, trošku najesť, pohladili sme ich a keď sa uložili bolo tichúčko. Môže skučať aj preto, lebo mu je smutno a nevie sa kde uložiť spať.

Ako píše vavrena, netreba psíka ľutovať. To že skučí je úplne normálne. Dáva najavo, že niečo potrebuje alebo mu niečo chýba, má strach a podobne. Nemusí sa vôbec pýtať na ruky, skôr chce byť pri tebe, cítiť blízkosť ako pri mamine. A aj keď je hladné, tak sa snaží dostať k tvoje tvári, aby ťa oblízalo. Malé vĺčatá tak robia. Oblizujú matke papuľku aby im vyvrátila potravu.
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik