čo robiť ak všetko opakuje???

Sem píšte vaše rady a nápady.

čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod ewlalia » Sob 08.08.2009 23:51

mám 12 ročného psíka a teraz som si k nemu priniesla šteniatko a to po mojom prvom psíkovi všetko opakuje...myslím, že to nie je na škodu, lebo sa od neho vela naučí, ale mám takýto problém: ten starší havo na menšieho vrčí ked mu lezie na nervy (šťuchá mu do tváre labkou alebo po nom skáče, či sa mu priblíži k jedlu-on ho proste stále provokuje a nedá mu pokoja :yes: ), to najhoršie už máme za sebou, už si celkom pekne zvykajú :yes: ..ale ked chodím malého venčiť tak on opakuje to vrčanie na iných psov, robí to zo strachu, lebo má vždy stiahnutý chvostík ale ked nejaký pes šteká tak v tedy si nanho nedovolí...a velmi by som nechcela aby bol v dospelosti taký provokatér, bola by som radšej keby sa znáša s inými psami...takže sa snažím aby bol s nimi čo najviac v kontakte ale chcem sa radšej spýtať či je to správne a či nebude mať z nich ešte vačší strach :nwm:
ObrázokObrázokObrázok
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod leuska » Ned 09.08.2009 10:53

Ewlalia,podla mna steniatko to vrcanie neopakuje po starsom psovi,je to jeho reakcia,ma proste strach :no: Ja by som v takom pripade postupovala tak,ze by som skusila zistit,kde maju tiez steniatko v podobnom veku a dohodla by som sa s majitelom,ci by sa mohli spolu hrat :smile: Alebo ked poznas na okoli psika o ktorom vies,ze by neutocil na tvoje staniatko,zoznamovat ho s nim :yes:A neskor,ked sa troska nauci,ako sa ma spravat,postupne ho ber na miesta,kde stretne roznych psov,to je pre socializaciu dolezite :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod ewlalia » Ned 09.08.2009 11:30

iné šteniatko teraz asi nikde na blízku nemajú, alebo teda neviem o nom...ale poznám jedného psíka, ktorý je strašný jašo tak by som to mohla skúsiť...môj Ťapko sa so zelenáčom príliž nechce hrať a malý to nechápe, takže stále zabrda....ja viem, že šteká zo strachu ale nemôže to byť aj tým, že to vidí u staršieho? on fakt úplne všetko po nom opakuje...ale vdaka za radu
ObrázokObrázok
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod leuska » Ned 09.08.2009 11:34

Podla mna neopakuje :no: A ak mas na okoli takeho priatelskeho psika,skuste to zo zaciatku s nim :smile: Steniatko je krasne,odkial ho mas?
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod ewlalia » Ned 09.08.2009 13:03

je nádherný, že? dostala som sa k nemu úplnou náhodou cez inzerát. strašne som túžila po nejakom havovi (ešte k Ťapkovi) a tak som si hladala hava v útulkoch alebo cez inzerát. no a raz som našla inzerát od jednej baby, že si vzali fenku a potom zistili, že čaká malé...a mali ich 8...ja som sa ozvala ked už mali posledných dvoch a tak som si vybrala Rubyho...a boli takí dobrí, že mi psíka doniesli, ešte k nemu pribalili aj tašku granuliek a dali mi k nemu aj taký milučký obojok s vodítkom a majiteľka si chce psíka dokonca prísť pozrieť ako sa má...a denne mi píše...keby sa takto každý stará o psíkov, tak by to bolo fajn :jop: ....na tejto stránke sú všetky: http://www.rexclusive.net/steniatka.html ....jaj sú chutnučké
Obrázok
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod leuska » Ned 09.08.2009 13:24

Jeeej,mamka je krizenec BF :smile: Ale netrufam si typnut,co to mala za napadnika,ked stenduliky maju taky typ srsti :ach: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod ewlalia » Pon 10.08.2009 15:44

vieš čo...hovorili, že ona by mala byť čistokrvná ale neviem :nwm: ...a vôbec netuším akého mala nápadníka, možno to netušia ani oni....inak má srsť podla mna ako malý vlčiak, ale každé šteniatko má inú, napr. môj je dlhosrstý ale mali tam aj krátkosrstých...skúsim sa jej spýtať, či nevie kto je otcom tých šteniatok ale možno ani ten nie je čistokrvný...ja som len zvedavá, čo mi vyrastie z toho môjho Rubína :haha:
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod leuska » Pon 10.08.2009 19:30

Ewlalia,matka neni urcite cistokrvna,aj ked typovo sedi,aj velkost,ale ma iny druh srsti ako BF :no: Nemyslim farbu,ale BF ma hladku kratku srst a tato fenka ju ma hrubsiu a strapatejsiu :yes: A to som aj ja zvedava,co z drobceka vyrastie :lol: Budem sledovat vase fotky :smile: :ahoj:
ObrázokObrázokObrázokObrázok
leuska
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1374
Bydlisko: humenne

Re: čo robiť ak všetko opakuje???

Poslaťod ewlalia » Uto 11.08.2009 21:16

dobre sleduj, šak budem pridávať novšie postupne..aj ked mne sa zdá, že rastie zo dna na den...a taký je hyperaktívny, že už neviem ako ho mám unaviť aspon trošku...vôbec sa mu nedajú vybiť baterky....a chudák ťapko má z neho traumu :pac: lebo mu nedá pokoja :aaa:
ObrázokObrázok
ewlalia
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15


Späť na Výchova a výcvik