Skákanie a kúsanie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod Ivanka.P » Ned 21.06.2009 22:25

mam taky trosku nejasny dojem, ze sa svojho psika trosku bojis, ale to je asi preto, ze nie ste spolu, nemas vela casu na to, aby ste sa nieco ako navzajom spoznali, "poonuchavali", a teda ho nepoznas. I ked budem asi za toto kritizovana, stena je nieco ako dieta, maly cloviecik ti kludne praskne po hlave hrackou, lebo nevie, ze to boli, nepozna svoju silu, vsetko sa to len uci, na rozdiel od dietata ma pes menej moznosti, ako vyjadrit radost, ze si prisiel, napriklad objatie....


:jop: niektoré veci sa dajú aj takto popísať. Je umenie vedieť vo výchove psa pritvrdiť ale v správny čas. Pri radosti tento čas nieje............
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod zualka » Str 24.06.2009 15:30

Ahojte, sa pripojím aj ja.

Mala som psíka, ktorý 1rok žil na farme skoro celý čas len vo voliere.
Keď som sa mu stala paničkou tak bol veľmi vytešený vždy keď ma videl a šiel zrútiť volieru a doštipcovať ma láskou. Vyriešila som to tak ako to tu už niekto napísal, naučila som ho povel sadni (už pred tým) a vždy keď som ho šla brať z voliéry dostal povel sadni, myslím vtedy keď som otvorila dvere, lebo som mu potrebovala pritačiť zadok na zem, bo pri tom vzrušení z môjho príchodu kašlal na povel. To isté som ho naučila aj pri podávaní misky z jedlom-nedostal pokiaľ nesadol (to ma šiel prevalcovať).

Offtopic: Ako prvopsíčkarka som si myslela, že je samozrejmé, že môj psík bude vedieť čo to znamená FUJ(nekládla som na to až taký dôraz). Nepoznal z môjho "naštvaného" hlasu, že to nemá-som si myslela, že to rozpozná z tónu môjho hlasu. Naučila som sa to prísne dodržiavať, že čo je raz fuj tak je to navždy fuj a myslím si, že je to tiež povel, nie trest
Dôvera! Základný pilier vzťahu s mojím psom
http://agilitywhippets.weebly.com/news.html
zualka
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Šaľa

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod aponi » Str 01.07.2009 8:56

Dostala som toto videjko,neviem,kam ho dať ,lebo je tam zo všetkého niečo,ale je veľmi a je tam vidieť ako sú dogy učenlivé,ale je to použiteľné samozrejme pre všetkých
http://www.vimevic.cz/video/DOGA/video.html
aponi
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 848
Bydlisko: Rastislavice

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod Hanka 1 » Str 01.07.2009 8:59

Já tyhle pejsky řeším tak, že otevřu kotec jen v momentě, kdy mají všechny čtyři na zemi. Pochopí to rychle. Před jídlem povel nedávám.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod miruš » Pia 03.07.2009 10:43

to bolo fakt dobré video..poučné...:)
miruš
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 99

Re: Skákanie a kúsanie

Poslaťod adina » Uto 22.09.2009 8:32

aponi píše:Dostala som toto videjko,neviem,kam ho dať ,lebo je tam zo všetkého niečo,ale je veľmi a je tam vidieť ako sú dogy učenlivé,ale je to použiteľné samozrejme pre všetkých
http://www.vimevic.cz/video/DOGA/video.html


Naozaj výborné video :jop: Veľmi poučné :yes:
Vítá-li tě dítě už ve dveřích polibkem,počítej do deseti a potom se podívej ,co je rozbité.
Nikdo neocení genialitu vašich slov více, než váš pes. Christopher Morley
Obrázok
adina
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 154
Bydlisko: Kopčany okr.Skalica

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik