Nechuť do prechádzok, pohybu

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Bee House » Uto 10.08.2010 20:42

ked sa pyta na ruky, pretoze sa boji, skratka sa k nemu zohnut a "utesit" ho dole na zemi. A ked je to o tom, ze nevladze, urobit pauzu, nechat ho oddychnut, alebo neplanovat tak dlhe prechadzky :smile:
Bee House
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1968
Bydlisko: Tatry/Bratislava

Re: Nechce chodit von

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 10.08.2010 20:50

no my sme boli tak desat minut :no: ale uz je to lepsie uz sa osmelil ..takze v poho :jop:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Sunnynko » Pia 13.08.2010 21:58

zuzka:) píše:ja síce nemá nejak extra veľa skúsenosti so šteníkmi, jedine s útilkovými, keď nejaké venčím. a často sú také, že sa zo začiatku báli chodiť či už von, alebo na vodítku. tiež často len tak zastanú a sedia. mne ale najviac pomáha to, že ich pekne zavolám a pekne pochválim. ani nie vábenie za žiadny pamlsok alebo tak, proste len za pekné slovo a moju radosť, že aký šikovný šteník a hocikedy ho povzbudzujem a teším sa z toho, že beží a tak. keby že začnem ťahať, ťahajú sa ešte viac opačným smerom a bolo by to len horšie :nwm:
proste si myslím, že by si ho nemal ťahať, ale mal by si docieliť, aby išie v podstate dobrovoľne...


Presne ako hovoris, moj hafan ma tiez niekedy chvilky kedy videme z domu prejdeme 10m a uz zastane a sadne si a nechce ist dalej, ked som ho potiahol tahal opacnym smerom, no teraz to robim tak ze idem dopredu az kym sa nenapne voditko (nie naspanovat, len nech neni na zemi) zavolam ho a on sa ku mne rozbehne, ja sa postavim a idem dalej a cestou ho chvalim...a potom uz klusa este predomnov :jop:
Sunnynko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Re: Nechce chodit von

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 13.08.2010 22:02

no ja musim maleho pochvalit :jop: pekne od zaciatku chodil,sice sa my este stale pletie pod nohy ale je dobry :no: a ked nahodou zastane polozim na zem voditko a trosku odidem a hned pribehne :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Nechce chodit von

Poslaťod Sunnynko » Sob 14.08.2010 21:13

toto iste som spravil dnes ja :D ked zastal tak som polozil voditko na zem, otocil som sa mu chrbtom a zacal som pomaly kracat prec, akonahle som spravil krok postavil sa a utekal ku mne xD
Sunnynko
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik