AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Sem píšte vaše rady a nápady.

AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Monica » Uto 02.06.2009 14:06

Ahojte :)

Chystam sa na steniatko a uz dlhsie rozmyslam ako zabezpecit byt pred jeho zubkami, a hlavne ako zabezpecit jeho ochranu. Citala som viacero veci o klietkach, neiktori tvrdia, ze je to vazenie, niekto si mysli, ze dobry sposob ako uchranit steniatko aby si neublizilo. Moj osobny nazor neviem... :( Napriklad, neviem si predstavit ako a kde bude steniatko cikat? Ja chcem labradora.. Ta klietka by musela byt asi fakt obrovska aby mal v jednom kute noviny resp. plienky na cikanie a v druhom deku.. Ako toto sklbit? Viete mi niekto poradit? Aky mate nazor a ako ste to riesili vy?

Dakujem :)
:nwm:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod calwen » Uto 02.06.2009 14:07

Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Sana » Uto 02.06.2009 14:14

Monica tvoj psik nicitel byt nemusi a tym padom to mozes vyskusat aj bez klietky poznam fakt veeela ludi kt bez klietky vychovali mileho jedinca v byte a bez vaznych akonomickych strat...
pre mna DO KLIETKY PATRI KANARIK. (myslim pobyt dlhsi ako 5-10 minut)!!!
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 02.06.2009 14:39

Ak psík bude ničiť (a je dobré že na to myslíš dopredu), je velmi pravdepodobné, že mu budeš vedieť v byte vyhradiť jednu miestnosť, napríklad predsieň, kde bude v bezpečí. Šteňa určite pár vecí okúše a obžužlá, ale nieje tak časté, že je pes vyslovený demolátor. Takže nezúfaj dopredu.
Každopádne nácvik na pobytu v klietke/pet-poxe je myslím velmi prospešný. Využiješ to pri cestovaní, na rôznych akciach a podobne. Klietka (zakrytá nejakou dekou)/pet-box bude predstavovať pre psa útočisko, či akúsi búdu, v ktorej nájde klud aj v neznámom a rušnom prostredí.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod calwen » Uto 02.06.2009 14:51

Ja len dodam k prispevku Ulfi ze ked mas vyslovene demolatora, neni bezpecna ani len ta predsien.
A teba Sana by som dopriala psa, ktory ti grca z otrhanych tapiet...by ma zaujimalo ako by si to potom riesila... :ach:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Sana » Uto 02.06.2009 14:56

calwen píše:Ja len dodam k prispevku Ulfi ze ked mas vyslovene demolatora, neni bezpecna ani len ta predsien.
A teba Sana by som dopriala psa, ktory ti grca z otrhanych tapiet...by ma zaujimalo ako by si to potom riesila... :ach:


by si mi ho dopriala? aka si ty prijemna.........
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Mackie » Uto 02.06.2009 14:57

ak nemas moznost mat stena na takom mieste, kde si nemoze ublizit, stacilo by zacat s ohradkou a neustale ho ucit, co kde ako robit moze a co nie
a nemusi to vyustit do likvidatorstva veci a nasledne pouzitia klietky ako jedineho riesenia :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod skacenka » Uto 02.06.2009 16:53

calwen píše:A teba Sana by som dopriala psa, ktory ti grca z otrhanych tapiet...by ma zaujimalo ako by si to potom riesila... :ach:


Podobne ako calwen-Honey mala tiež jednu dobu nepekné žalúdočné problémy z požierania kobercov,stien,dreva.. v čase našej neprítomnosti.. :ua: Neprajem to nikomu,ale klietka je skutočne dobré riešenie..U nás to našťastie vyriešil príchod druhého psa...
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Emily » Uto 02.06.2009 17:31

ja som za klietku... moji hafani aj ked su pusteni a uz dospeli "je to pre nich utocisko" - miesto, kde si v klude mozu oddychnut. Ked bola Xsarinka mala, vyuzivali sme klietku vnutri hlavne len pred vystavou a teraz ju ani nepotrebujeme a je stale tam, kde bola a aj tak si tam chodia vecer lahnut, vzdy zoskocia z gauca, ked uz ich nebavi cumiet na net a telku a idu tam :jop:
Ja si myslim, ze aj steniatko potrebuje svoje male miestecko... a ked to bude zrovna klietka usetrite si kopec nehod s jeho bruskom a vasimi vecami. :ahoj:
Obrázok
Emily
Junior
 
Príspevky: 452
Bydlisko: Hlohovec

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Monica » Str 03.06.2009 8:26

Myslim dopredu, lebo nemam mdobre skusenosti. Mala som Beagla a to bol pes nicitel, maximalny nicitel aky moze byt .. Roztrhal nam dve nove postele, vytrhal z nich uplne molitan, uz sme nevedeli co robit. Roztrhal vsetko co videl...
Ale neviem si predstavit to, ako ma bvykonavat steniatko potrebu ked je v klietke...
Co sa tyka tych ohradok , pozerala som to na e shopoch, len to vyzera byt take... Ked sa steniatko do toho navazi nepadne to, je to tazke ? Nieze to bude chciet preskakovat a cele to na seba zvali...

dakujem za link na podobnu temu, ja som si to citala aj pred tym len tam niesu info , ktore som potrebovala vediet..
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Sana » Str 03.06.2009 8:43

no a kolko tyzdnov mesiacov bude to stena v tej klietke kym prestane nicit :hmm: ???pytam sa lebo som to nikdy nespravila. Musi byt aj menej pohodlne ale lepsie riesenie pre psa...
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Monica » Str 03.06.2009 9:27

Ja vobec netusim... Mozno by bola lepsia ohradka.. :smile: Len zas postavirt tu ohradu do stredu izby.. neviem, asi budem dufat, ze moja buduca Nela nebude nicitel :ach:
Monica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Banská Bystrica / Zvolen

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Sana » Str 03.06.2009 9:43

Monica píše:Ja vobec netusim... Mozno by bola lepsia ohradka.. :smile: Len zas postavirt tu ohradu do stredu izby.. neviem, asi budem dufat, ze moja buduca Nela nebude nicitel :ach:

:lol: super sprava, v tej klietke to musi byt dlhodobo utrpenie urcite ked ju budes k tomu viest aby nebola unudena a nervozna tak nebude
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Mackie » Str 03.06.2009 10:12

co sa tyka vykonavania potreby, je pravdepodobne, ze do takeho polroka ti stena tych "beznych" 8 hodin nevydrzi
takze je jedno ci bude v klietke alebo nie, kazdopadne ak budes mat tu klietku vacsiu, ono si vyhradi jeden kutik na spanie a pripadne jedenie a druhy na vyprazdnovanie, vacsina psov to tak robi (pisem vacsina, ale stretla som sa aj s takymi, ktorym to bolo jedno - a take bude urcite aj steniatko zo zaciatku)

no a odpoved na povodnu otazku - ak zistis, ze z psika bude nicitel a nebudes ho vediet viest k tomu, aby nebol, holt klietka to zachrani, a k tomu uz mas nazory a skusenosti v tej spominanej teme
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: AKy mate nazor na stena v klietke? Ano, ci nie??

Poslaťod Ayisi » Štv 04.06.2009 9:16

záleží, ako to steniatko vychovala matka, ak bola matka cistotna, a stena odobrate v normalnom veku 7-8 týždňov, tak je tam menej pravdepodobne, ze si bude v klietke spiniť kade-tade...
my sme tiež začínali s klietkou, a dnes je pustena voľne po byte, ale tiež som čakala na obdobie, kedy som jej absolutne uverila, že nič nevyvedie...a je to ok zatiaľ....inak aj moja je Nela... :no:
Ayisi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64
Bydlisko: Banská Bystrica

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik