Tichý zabiják

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Cathie » Štv 23.04.2009 14:52

Shebiq&Miky píše:Pozeral mi priamo do očí, hneď sa mi to zdalo divné.

V tom pripade je asi bezpredmetne to, o com som pisala ja..
Offtopic: ale cisto keby niekto mal zaujem, takto som to myslela ja - http://cathshir.unas.cz/cihanie.jpg
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Tichý zabiják

Poslaťod naja » Sob 19.12.2009 20:59

tak v mojom pripade by som skor teme dala nazov-ludmi pokazeny pes.
Jedna sa o nasho psa Nufa, ktoreho sme pred 11 rokmi dali k starym rodicom a ich dcere, mojej tete na dedinu s tym, ze mu tam bude dobre. Stary otec vsak zomrel a nastali problemy s ujovou rodinou, ktora tam tiez byva( na jednom pozemku ziju proste 2 rodiny)-konkretne nas pes skocil do bratranca(mal asi vtedy 9 rokov-uz si nepamätam), no donho skocili vsetky psy(aj jazvecik), co tam kedy zili(domyslite si, co asi tym psom robil)-Nufo je vsak trosku vacsi ako mali predtym psov-moze mat tak okolo 30 kg- v rodine bolo potom peklo(nechcite zazit). Odvtedy ho zatvarali na zadny dvor a na prednom dvore bol len ked sme ho my tam mali(vlastne je skoro cely cas vonku sam). Po case sa vsak naucil byt agresivny, nie z vlastnej viny,a zacal zurit na ludi, ked boli v inom ako beznom obleceni, napr. oblek, kabat. Na tetu vsak niekedy zuri aj bez toho(mozno zo ziarlivosti, ze jej pes si moze chodit kade tade a moze byt pri ludoch a on nie-to si len myslim). Do nas zo zaciatku tiez nie, my sme boli vynimka, i ked raz skocil na sestru-odvtedy ho ani raz nepohladkala a ani k nemu nejde-otco sa ho tiez boji(ale neprizna to) a vlastne dlhy cas som mala pred nim respekt aj ja tym neustalim hucanim, aky je zly a bla bla bla a ze si mam davat pozor, bo ma pohryzie. Tohto roku pohryzol uja, ale je dost pravdepodobne, ze ho udrel, takze beriem to s rezervou. No ked som sa zacala starat o vlastneho psa a trosku som si rozsirila vedomosti o psoch, o ich psychike, vychove-tak som zistila, ze chyba nie je v nom, len v jeho nenormalnom okoli. A chcem ho nejak dat znovu do poriadku, ale zial nemam cas a tie moje vychovne momenty sa obmedzuju v lepsom pripade 1-2 do tyzdna, v horsom raz za 2-3 tyzdne(ked mam pred skuskovym a skuskove-vtedy som cele dni nad knihami, co je aj teraz). Dokonca som sa pokusala presvedcit rodicov, aby sme ho skusili nejakemu rozumnemu cloveku darovat, ale ako vzdy tie moje sproste a detinske napady nepresli.A domov-do bytu ho nasi nevezmu-rovno mi povedali, ze mozem byt rada, ze mam Pipu(mojho dalsieho psa).Ak by sa mi nejakym zazrakom na buduci rok podarilo pozhanat podnajom(a este pred tym pracu), kde by som mohla mat psov, tak by som si ho chcela zobrat.
Takze uvitam kazde rady, ktore mi tu napisate. Niektore veci som si uz pozerala aj na Desenskeho fore aj tu na Dogfore, ale nie vzdy vsetko najdem.
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Hanka 1 » Sob 19.12.2009 23:41

Kolik je tomu pejskovi - hodně přes let?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Tichý zabiják

Poslaťod denyho slniecko » Sob 19.12.2009 23:50

minuli tyzden som isla po meste a pri poste bol priviazany taky nadherny vlciak . mam rada psy tak som sa k nemu prihovorila ze ahooj. ty si zlaty psik. on na mna pozrel, zavrtel chvostom , milo sa zatvaril, a ja som spravila krok k nemu a on z nicoho nic vyceril zubiska a uz po mne skocil, este ze tam bolo zabradlie tak sa ku mne nedostal, fuuuuuuuuuha. no potom som isla dalej a isli okolo toho psa po schodoch taki mali chlapci traja a nevsimali si ho a ja som kukala co sa stane. oni idu na schody a ten pes z nicoho nic po nich skocil. to ste mali vidiet tie sprinty. to bola sranda :haha: a potom vysiel jeho majitel a ten pes bol ako vymeneny. skakal okolo neho a tesil sa ako stena. presiel okolo mna a nic. nechapem to spravanie :nwm: asi ma strach z deti a v majitelovi citi istotu???
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Tichý zabiják

Poslaťod MisheliQ » Ned 20.12.2009 1:20

Offtopic: a čo to znamená milo sa zatváril??
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.12.2009 7:50

Je naprostá hloupost hladit si cizího uvázaného psa. To, že je uvázaný, mu znemožňuje odchod, útěk, takže tě raději od sebe odežene, než by se dal pohladit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Tichý zabiják

Poslaťod raky » Ned 20.12.2009 10:36

Hanka už som myslel že pečeš vánočné... si tu pomenej... Súhlasím s Tvojim príspevkom - nikdy nejdem k uviazanému psíkovi - už to uviazanie na kratšiu dobu spraví svoje teritórium a psík môže strážiť aj to... Taktiež tam nie je majiteľ a bez jeho súhlasu to je naozaj hra... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.12.2009 10:37

Žiju jen životem pracující vdané ženy v kombinaci s pejskařem, nic víc.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Tichý zabiják

Poslaťod raky » Ned 20.12.2009 10:40

Offtopic: tiež sa už teším na pár dní volna.... :lol:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Tichý zabiják

Poslaťod naja » Ned 20.12.2009 11:47

Hanka 1 píše:Kolik je tomu pejskovi - hodně přes let?

uz ma 11 rokov-dali sme ho tam ako stena
naja
Junior
 
Príspevky: 266
Bydlisko: Poprad, momentalne Tirol, Osterreich

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Akami » Ned 20.12.2009 12:52

Len tu k tejto teme chcem dat jeden pribeh. Na margo toho stareho psa co spominala naja.

Ked som mala 9 rokov, kupili sme dom na dedine. Este ked sme tam len boli pozret, bol tam psik, taky stary dunco, vyzeral ako mini irsky vlkodav, vzhladom aj farbou.Jeho majitelia rodicom povedali, ze psa si nevsimajte, dame ho zastrelit. Ja som vzdy akosi prirodzene milovala zvierata a teraz sa mi proste naskytla moznost mat psa. Jasne nic som o nich nevedela a teraz ked si na to spominam, mala som obrovske srastie, ze Bodrik reagoval tak ako reagoval. No proste uz v ten den som rodicom usla a hrala som sa so psom. Majitelia zhrozeni, rodicia este viac, bol to totiz pes, ktory uz pohryzol viacej ludi a specialne deti vraj nemal rad. Bol uz hodne stary, majitelia tvrdili ze uz ma cez 15 rokov, poslednych 9 rokov prezil na retazi, pricom v dome nikto nezil, chodili tam len ako kedy im to vyhovovalo, psovi davali zrat, kedy prislo. Takze zanedbany stary pes s pohnutou minulostou.
No tak kym sa vybavila cela kupa domu, to trvalo dlhsie. Mamina vsak si tam uz chodila na zahradu sadit no a ja som chodila za psom. Mala som to sice zakazane, ale zo zahrady vidiet nebolo. Moja obrovska tuzba po zvieratku dokazala nemozne a zlomila som aj rodicov ze aby nedovolili Bodrika zastrelit. A tak ked sme sa tam stahovali, psik nas uz poznal a prve bolo, ze sme ho pustili z retaze. Nikdy ziaden naznak agresivity voci nam. Len povodny majitel bol velmi prekvapeny ked asi po mesiaci prisiel na navstevu a pes na neho vrcal a nechcel ho pustit dnu. A tiez raz poriadne pohryzol zlodeja ked nam kradol kralikov. Bol to nas psik, miloval nas a pre mna bol fakt ten naj na svete. Bol to moj prvy pes, moj ucitel, kamarat, verny sprievodca. Nikdy neutekal, vonku bol nekonfliktny, nagresivny, vzdy mal trpezlivost s mojimi detskymi pokusmi nieco ho naucit.Na svoj vek ozaj plny vitality, energie mal viac nez dost. Az tesne pred smrtou sa zacal opustat a potom to islo behom par dni. Prezili sme spolu pekny kus zivota. Mna miloval najviac a ja som na nom tiez dost lipla. Bolo by toho vela co by som mohla napisat, ale nikdy by to uplne nestacilo, nevystihlo by to vsetku podstatu nasho spolocneho zivota.
Prezili sme spolu 5 peknych rokov.
Ked nam uhynul, ti co ho poznali vraveli ze mal cez 20 rokov. Najblyzsi sused tvrdil, ze ho priniesli v den ked sa jemu narodil syn, podla toho mal uz cez 21. Na psa naozaj neskutocny vek. A ja som rada ze aspon zvysok zivota mal ako tak pekny. Ked si spomeniem na jeho povest agresivneho zleho psa, ktory vraj hryzie bez priciny... neviem ci teraz ked mam vlastne neposedne deti by som si trufla zobrat takeho psa, asi by som mala strach. Ale toto je priklad ze ked sa zmeni pristup ku psovi aj pes sa moze uplne zmenit.
Mimochodom ludia ktorych pokusal sa ho bali do smrti.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Tichý zabiják

Poslaťod denyho slniecko » Ned 20.12.2009 14:31

hanka1: isla som k nemu preto lebo este ziadny uviazany pes takto nereagoval. lebo vacsina psov (vsetky okrem tohto vlciaka) sa dala pohladkat aj secko. a nemala som v plane ho hladkat alebo co len som na neho kukala a on ma chcel cvaknut. a ti chlapci ti si ho vobec nevsimali a nesli ani k nemu ale na postu a on po nich cvakol
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.12.2009 16:42

Reagují takhle většinou málo sebevědomí psi, kterým vadí, že nemají volnost pohybu, nebo psi, kteří mají pocit, že něco hlídají. Jak říkám, není dobrý nápad hladit si uvázaného psa nebo strkat ruce přes plot ke psovi. S dětmi mohl mít špatnou zkušenost. Je od majitele toho psa hloupost ho nechávat nezajištěného a bez dozoru. Možná bude pak v novinách nebo na Nově... .
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Tichý zabiják

Poslaťod Akami » Ned 20.12.2009 19:11

Hanka tak to s tebou suhlasim! Majitel by mal svojho psa perfektne poznat a urcite ak ma taketo spravanie, tak ho nenechavat takto. Ono tym nerobi len sebe zle meno, ale psickarom vseobecne. Totiz ten kto sa psov boji, nevie uvazovat ci je to len spravanie konkretneho jedinca. Pre ludi majucich srach zo psov je to len potvrdenim, ked taketo nieco vidia, ze pes je zla bestia /myslim tym kazdy pes, nie len ten konkretny/. Dalsia vec ze specialne deti nie vzdy vedia odhadnut situaciu a moze ich takyto pes nepekne poranit.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Tichý zabiják

Poslaťod denyho slniecko » Ned 20.12.2009 20:22

este som sa nikdy nestretla s takymto psom lebo k vecsine som prisla tak ze som ich zbadala z dialky a pomaly som sa priblizovala a videlaa som ze su happy. a raz som stretla aj kaukazskeho ovciaka s nahubkom a pritom bol taky rozmaznany ze pochybujem ze by dakoho ksol ale cudujem sa majitelovi ze tomu psovi ani nahubok nedal. a boli tam aj mensie deti ako ja take 5 rocne mozno
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik