úplná zmena v správaní

Sem píšte vaše rady a nápady.

úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Sob 18.04.2009 17:42

mám psa,ktorý bude mať rok. pri cvičení som bol dôsledný a naozaj sa dosť naučil,ale už asi 2 mesiace je úplne iný. od doby čo som bol 4 dni mimo domu a on bol doma s mojimi rodičmi(bezo mňa). neposlúcha, na nič nereaguje. jednoducho akoby všetko zabudol. skúšal som akoby začať znova s výcvikom no nič. vôbec žiadne výsledky a najhoršie je to, že veľmi ťahá na vodidle keď ideme po dedine. čo dovtedy nerobil. je to labrador,takže má silu a to poriadnu a naozaj sa ho nedá udržať a tak mi teraz nezostáva nič iné len ho nechávať behať len po záhrade. po poslednej vychádzke som skončil s opuchnutou rukou od vodidla ako nehorázne ťahal. a to nehovorím čo začne robiť keď vidí iného psa alebo mačku- to je už fakt jak z hororu. keď nás niekto sleduje tak sa musí neskutočne smiať aj keď mne z toho teda do smiechu nieje. všetky kvety v záhrade vyťahal, predtým si ich ani nevšímal.teda voňal ich,ale nie že by ich išiel ničiť.
ak mi niekto bude vedieť pomôcť, alebo teda aspoň poradiť budem veľmi vďačný. :poklona:
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod usagi » Sob 18.04.2009 17:46

pozri v teme puberta.mozno to bude tym :ahoj: aj mi sme mali taku krizu,ale zacina sa to lepsit :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Sob 18.04.2009 18:22

usagi píše:pozri v teme puberta.mozno to bude tym :ahoj: aj mi sme mali taku krizu,ale zacina sa to lepsit :no:

to som už pozeral, aj známi mi hovorili že to je puberta to po pravde nechcem sa na to veľmi spoliehať, pretože neskôr ak by sa ukázalo že to puberta nieje tak by som nechcel mat doma 40kilového psa so silou väčšou než mám ja a "bez výchovy" .
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Amaguk » Sob 18.04.2009 18:48

:otaznik:
ale ved aj psa v puberte treba predsa vychovat a venovat sa mu...
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Sob 18.04.2009 19:10

tak tak, prave vtedy nastava hierarchycky boj o pozicie, par mesiacov vydrzis, je to dolezite obdobie, ja som si fenku prave vtedy absolutne vyformovala
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Sob 18.04.2009 19:18

tak vám ďakujem a začínam s ním od zajtra psie kúsky robiť :D
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod luba » Sob 18.04.2009 19:21

Tiez si myslim, ze ho hadze puberta. Podla mojho nazoru zacni opat cvicit a bud dosledny, musi urobit vsetko co od neho ziadas a co predtym robil bezne. Ale bud pri cviceni hlavne trpezlivy a ziadne nasilie. A vzdy musi, to co od neho chces aj vykonat, ziadne odpustanie(ale v dobrom).
Ja som si v tomto tazkom obdobi utvrdila hromadu cvikov a skoro sme pubertu ani nepostrehli, tak nas pekne presla.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod usagi » Sob 18.04.2009 20:49

to moje odporucanie na pubertu som nemyslela tak,ze mas caakat kym to prejde :pac: aj my sme zacali od uplneho bodu 0 a je to teraz ovela tazsie ako po prvy krat.drzim palce a zelam vela pevnych nervov :no:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod johny5 » Sob 18.04.2009 21:16

Mozno je to pubertou a mozno by si sa mal opytat rodicov ci s nim nieco robili alebo nahodou ci mu nedovolili az primoc kym si bol prec.Ako pise Wer cvic od znova a bud dosledny.A co sa tyka tej chodze na voditku asi mas dobre nervy ked si si nechal spalit ruku.Pouzivas zrejme kozeny alebo plateny obojok nie stahovat vsak?
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Ned 19.04.2009 5:46

Johny by si neveril ako sa da prist k urazu so psom
mne spalila minuly rok (okolo puberty) stopovackou predlaktie, ale brutalne- spalena koza 15*10 cm :pac:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 19.04.2009 7:59

Pouzivas zrejme kozeny alebo plateny obojok nie stahovat vsak?

Len na margo. Takmer denne mám pred očami pani, ktorá nosí cca 30 kilovú pubescentku na sťahováku a aj tak si tá baba robí čo chce a kedy chce a ťahá na tom ako besná. Nieje všetko zlato čo sa blišťí. Osobne som presvedčená, že niekolko ráznych korekcií na pevnom obojku by u nich spravilo divi (a to nielen čo sa týka ťahania na voítk), namiesto toho permanentného "dojenia" a žužlania sa sťahovacieho obojka. Ale keď pani cvičitelka tak povedali...
Nechcela som tým povedať nič iné, len to čo som napísala. :ahoj:

p.s. tiež mám doma psa, čo mi pálil ruky a bol cvičený k ťahu, ale k tomu, aby boli normálne prechádzky sme ani raz nepoužili sťahovací obojok. Detto 35 kilový retriever mojej tety ťahal tak, až mal fialový jazyk. Taktiež stačil široký kožený obojok.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Sana » Ned 19.04.2009 8:21

otazka pre zadavatela, co je to za psa? myslim rasa, ci x coho
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Ned 19.04.2009 8:57

Sana píše:otazka pre zadavatela, co je to za psa? myslim rasa, ci x coho

je to labrador
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod sharky.ba » Ned 19.04.2009 9:00

Ulfheiðr píše:
Pouzivas zrejme kozeny alebo plateny obojok nie stahovat vsak?

Len na margo. Takmer denne mám pred očami pani, ktorá nosí cca 30 kilovú pubescentku na sťahováku a aj tak si tá baba robí čo chce a kedy chce a ťahá na tom ako besná. Nieje všetko zlato čo sa blišťí. Osobne som presvedčená, že niekolko ráznych korekcií na pevnom obojku by u nich spravilo divi (a to nielen čo sa týka ťahania na voítk), namiesto toho permanentného "dojenia" a žužlania sa sťahovacieho obojka. Ale keď pani cvičitelka tak povedali...
Nechcela som tým povedať nič iné, len to čo som napísala. :ahoj:

p.s. tiež mám doma psa, čo mi pálil ruky a bol cvičený k ťahu, ale k tomu, aby boli normálne prechádzky sme ani raz nepoužili sťahovací obojok. Detto 35 kilový retriever mojej tety ťahal tak, až mal fialový jazyk. Taktiež stačil široký kožený obojok.



stahovaci sme tiez nikdy nepouzili, popravde nemam to v plane len ked to bude naozaj uz potrebne. ked bol maly naucil sa s postrojom a vobec netahal,obojok nebol vobec pouzity ale teraz uz pouzivame obojok,lebo fakt na postroji si robi co chce viacej nez s obojkom.potiahnem on spomaly ale za chvilu zase taha.dam si ho uplne na kratko a on si lahne na ceste alebo sadne a dalej ani krok.
sharky.ba
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: úplná zmena v správaní

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 19.04.2009 18:18

No, ono by som to neriešila potiahnutím, ale naozaj primerane (to jest psa to nezloží na kolená, ale všimne si to) ráznym a krátkym, cuknutím tesne pred tým, než sa napne vodítko. Inak je to stále o tom, ty potiahneš psa do zadu, on teba do predu a tak ďalej. Proste sa o to vodítko preťahujete ako o lano na telesnej výchove a je to pre psa zrejme celkom sranda. To nieje môj výmysel, písali to tu už mnohí, ale je to funkčné. Len sa treba naučiť vystriehnuť ten správny moment, čo je to najpodstatnejšie. Ale toto čo som napísala nieje návod, treba si prečítať viac, myslím že hodne tu bude o tom v téme niečo ako ťahanie na vodítku. Ja som tam tiež vela písala a nechcela som pochopiť, prečo by si pes to vodítko potiahnúť nemohol.. :hi:
K tomu "štrajkovaniu" tu už tiež bolo, teda ako psa akosi rozchodiť. Len nevím, kde to je, v akej téme. :smile: snáď poradí niektorý morderátor.

Inak ako už písali ludkovia, daj si záležať na dvoch veciach a to na zmysluplnosti tvojich požiadavok na psa a dôslednosti, to jest vždy všade a rovnako sa urobí to čo práve niekto po fešákovi požaduje a to v pohode, so suverenitou a samozrejmosťou.
Ono to nemá byť o povelovej buzerácií a podriaďovaní si psa, ale len a len o sebavedomí psovoda a plnení pravidiel z oboch strán (pes-psovod). Si spomeň, keď si bol puberťák. Aké to bolo. Ak niekto niečo chcel, muselo ti to dávať zmysel a nie len tak do luftu, do pozoru, preto-lebo. To nebaví nikoho.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik