nie je zvyknuty chodiť von

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Ned 03.05.2009 18:07

problem je v tom ze sa mu na plienku podari trafit len obcas.Cize vacsinou vykonava potrebu kde ho to napadne.
Prave predchvilou vykonal potrebu na druhej strane terasy kam ma normalne zakaz vstupu (vesala som pradlo)
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod agah » Ned 03.05.2009 18:36

monikaki - tak Ti poviem, ze si to dost pokaslala! :pac: Nabuduce urobi to iste, len si da sakra pozor aby si ho pri tom nevidela, a dovera psa je tatam. Co to voditko? mas ho kam pustit na volno? Leby my ti tu vypisujeme a Ty si nejak k tomu nezaujala stanovisko :nwm:
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Ned 03.05.2009 18:49

Pravdupovediac byvame v Atenach kde je to samy beton a sme vdacny za park co mame 5 min od bytu.Neprichadza do uvahy pustit ho na volno pretoze sa tam chodia vencit aj iny psy a vedla je zasa decke ihrisko kde je vacsunou plno malych deti.Cela ta zmena nastala minuly tyzden povikendu ked sme neboli doma a o psa sa starala moja svagrina.
Ja vas ziadam len o radu,mala som aj predtym psov ale vtedy som zila este v rodinnom dome na Slovensku a pes mal do bytu zakaz vjazdu.
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod agah » Pon 04.05.2009 13:00

Nuz, mala si zvazit podmienky pred kupou psa. teraz uz nebudemem plakat nad rozliatym mliekom. Skus tak ako som popisala. Nabuduce zober zo sebou tu pospinenu plienku a poloz mu na zem na prechadzke. Hadam to nebude az taky problem ani v parku ked ho pustis, povedzme aj s voditkom na 5 metrov od seba. Musis skusat a mat trpezlivost. hlavne uz, prosim nekric nanho a nebij ho! OK?
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Pon 04.05.2009 13:47

ja som ziadala len o radu a kupu psa sme dostatocne s priatelom zvazili.
Mlatit ho tiez nemlatime len obcas dostane novinami po zadku.
Voditko mame 8 metrove zatial mu to staci no tiez by som ho radsej pustila prebehnut sa v nejakom parku ( co v 7 milionovom meste nepripada do uvahy )a aj v knihach o Beagloch pisu aby sa nepustal z voditka len ak by sme isli na polovacku co as tiez nehrozi,snad ked sa vyberieme na vidiek.
V kazdom pripade dakujem za rady.
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod Mackie » Pon 04.05.2009 14:45

no prave ten moment, ked trielil na plienku, si mal vyuzit a vziat ho zase von
mas to dobre, lebo vidis, ze pes uz potrebu ide robit, tak ten okamih vyuzit a, slusne povedane, donutit ho vyprazdnit sa vonku
pripadne vziat tu plienku von, sadnut do parku a sediet a cakat.. hoc aj cely den, ked mas na to cas
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Pon 04.05.2009 16:19

zial cez den okrem vikendu je sam doma
plienku mam brat sebou cistu alebo uz jemne oznackovanu :ach:
jednu vec neviem pochopit ze zo zaciatku mu to islo ale minuly tyzden ani raz nevykonal velku vonku.
Akoby seklo.
Mohla by som sa este spytat kolkokrat tak v priemer idu psy na velku v priebehu dna? 1-2...?
dakujem
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod agah » Uto 05.05.2009 6:16

Mlatit ho tiez nemlatime len obcas dostane novinami po zadku.

Tato veta si dost vnutorne odporuje, nemyslis? Ved ho nemusis denne prat palicou aby sa pes bal!
Plienku zober mierne znecistenu, a tak ako pise Mackie, ked vidis, ze sa nieco chysta tak plienku do jednej ruky psa do druhej a von. A tam sedis a cakas a cakas a cakas....
Mohla by som sa este spytat kolkokrat tak v priemer idu psy na velku v priebehu dna? 1-2...?

Zalezi, co zere, aky ma metabolizmus, atd. To Ty musis vediet najlepsie, najma ked ti to robi na terasu asi to nie je problem spocitat :no:
a aj v knihach o Beagloch pisu aby sa nepustal z voditka

:pac: never vsetkemu, co precitas, preboha :vykricnik: Nepoznam psa, ktory by si nechcel obcas trosku pobehat. Najma ked je to polovne plemeno potrebuje trocha volneho pohybu.
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Uto 05.05.2009 8:29

no dakujem za rady,
ja som sem nepisala aby mi niekto v zapati vynadal a zhadzoval,mala som predsa uz predtym psikov a posledneho kokra co som mala to dotiahol do 15 rokov,takze skusenosti mam len nie co sa tyka vychovy psa v byte a urcite sme si ho neobstarali aby sme ho mali ako vystavny kus nabytku.
Nemyslim si ze slovny trest pes pochopi to je uplne od veci mozno este ton hlasu a jemne capnutie na zadok este ziadnemu psovi neublizilo.
Samozrejme ze by si Oscar moc rad pobehal lenze mila/y agah ako som spominala byvame v Atenach a zial nie na Orave kde mate istotne viac moznosti.
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.05.2009 8:47

A za co ho chceš trestat???? Za to, že nechápe (=nejste schopni mu vysvětlit) co po něm chcete? To ho chceš plácat novinami za vaši chybu? To snad ne.
Pes se nevychovává tresty, ani se mu pomocí trestů nic nevysvětluje. To je jako kdyby ti někdo řekl, že bude ve škole učit děti rákoskou - to by bylo pozdvižení, co? A přitom psovi to dělá každý druhý a ještě se na psa zlobí, že je hloupý, že to nefunguje..... .
Jestli máš zkušenosti, určitě víš, že pokud se už rozhodneš trestat, mělo by to být do dvou vteřin po "provinění". Když si to spočítáš, pes udělá špatnost, ty se poohlédneš po novinách, vezmeš je do ruky, chytíš psa, napřáhneš se = už to je trest, pak uhodíš = to je druhý trest.... . Zvládneš tohle v těch dvou vteřinách? Protože jinak je to naprosto o ničem. Psovi fyzicky plácnutí novinami neublíží, ale psychicky ano - získá reakci na nápřah, bude se bát, bude se před tebou krčit, a to já považuju za ostudu psovoda.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Uto 05.05.2009 9:01

vy sa tu hrate na vsevetkov ale zatial som ani jednu normalnu radu - ktoru by som vedela ocenit nedostala.
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.05.2009 9:06

Ne, nikdo tu šalamounovy fekálie opravdu nespolkl. Jen se ti snažím napsat, že nejdřív je nutné komukoli, i psovi, vysvětlit, co je dobře a pak teprve ho trestat za to, co je špatně? Zdá se ti to nelogické??? Prosím, vysvětli mi proč.

Radu?
Bígla ani žádného jiného pejska nepouštěj na volno, dokud nebudeš mít přivolání na 99%. Postup, jak se mi povedlo to s několika psy poměrně rychle dosáhnout, jsem tady na foru už několikrát popsala. Prosím, najdi si ho.

Venčení - naučili jste ho na plínku, chválili jste ho za to, tak to prostě dělá. Jestli jste to přehnali, bude vyhledávat klídek a soukromí. Vezmi plínku, otři jí o použitou a dej jí tam, kde chceš, aby se venčil. Když vidíš, že se k tomu chystá, odnes ho na tu plínku.

Pes by se měl podle názoru mého a názoru našeho doktora, venčit (umožnit mu se vyčůrat a vykakat) nejméně 5* denně. Moji pejskové kakají většinou 2* denně.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod agah » Uto 05.05.2009 9:12

Monikaki - dostala si mnozstvo rad - len tie ktora davame my su komplikovanejsie ako zobrat noviny a tresnut mu po zadku. Zrejme preto ich nechces pocut. Hold smola. Asi to uz ostane tak, ze psik ti bude kakat na terasu, ty ho budes netrestat novinami, on Ti zase bude kakat a predpokladam, ze nakoniec Vas to omrzi a bud sa na to vypr... vy alebo sa vypr... na psika a skonci niekam inam. Takze - komu niet rady, tomu niet pomoci. Na druhej strane plne chapem - ze to tresnutie novinami po psiom zadku Ti velmi pomaha - vybit na nom svoju frustraciu, zlost a bezmocnost. Len tak dalej - skvela terapia!
Samozrejme ze by si Oscar moc rad pobehal lenze mila/y agah ako som spominala byvame v Atenach a zial nie na Orave kde mate istotne viac moznosti.
A odkialze Ty pochadzas, mila monikaki? mam pocit, ze zo Slovenska. A ja nie... Ja som sa, a svoje prve psi, odchovala v Krakove, v byte, v centre miesta. Vies, je to v PL, take mensie mesto, 2x take ako Bratislava...
Не слуга, не раб, не подвластное человеку существо.
Ваш соратник и напарник, немой собеседник и добрый ангел-хранитель – вот кто такой АЛАБАЙ. http://www.tosh-sanam.uz/
agah
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1362
Bydlisko: Orava/Krakow

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod Hanka 1 » Uto 05.05.2009 9:14

monikaki píše:vy sa tu hrate na vsevetkov ale zatial som ani jednu normalnu radu - ktoru by som vedela ocenit nedostala.



Rad tu padlo hodně, ale jiných, než byla tvoje představa.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: nie je zvyknuty chodiť von

Poslaťod monikaki » Uto 05.05.2009 9:23

kde beriete tu drzost a citujete ludi , ktorych ani nepoznate ?! whatever len sa nezadrhnite tym vasim forumom :hmm:
]
monikaki
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22
Bydlisko: Ateny-Grecko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik