Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod kikula22 » Pia 20.02.2009 18:23

Beháme, stopujeme, tancujeme, agilitíme, oblubjeme obrovské ,,paličky" , hladáme, naháňame sa a robíme blbosti :lol:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Zooey » Uto 09.06.2009 21:24

Mam jednu otazocku a hoci asi nepatri tak celkom do tejto temy, malinko s nou suvisi..
Rhea nie je ani samotar ani zdrhac, no v momente ako s nou vkrocim do lesa, samotar a objavitel sa z nej stava. Nie je to o tom, ze ked ju zavolam nepride, je to skor o tom, ze stale odbieha. Ja si ju zavolam, pride, odbehne mimo moj dohlad, znova zavolam atd atd pocas celej prechadzky.
Ja chapem, ze je mlada a je tam pre nu mnozstvo zaujimavych vzruchov, ale v buducnosti s nou planujem chodit do hor a taketo spravanie by myslim nebolo celkom ziaduce. Dost dlhu dobu som ju vodievala na stopovacke, no vysledkom bol pes tahajuci na konci snury :ua: ..taketo prechadzky su utrpenim aj pre mna aj pre nu.
Este by som mozno mala dodat, ze ked sme na luke alebo doma, obsmieta sa okolo mna a caka co vymyslim...cize si nemyslim, ze "lesny problem" je chybou zleho vzahu.
Myslite, ze to vekom prejde? ..alebo sa do da nejako skorigovat?
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 09.06.2009 22:01

Fúha, tak ja teda borderky vôbec nepoznám, ale napadá ma jeden trik. Skús často meniť smer na križovatkách, alebo aj odbáčaj z cesty a nevolaj ju. Ide o to, aby si ona sama naučila kukať ťa a tým pádom sa podstatne skráti vzdialenosť medzi vami. Nieje to ale vhodné pre každého psa (taký čo nemá orientačný zmysel by sa ti asi ozaj stratil a ozaj notorického zdrhača by toto len potešilo) a spočiatku to chce pevné nervy a bezpečný terén.
Ono ak si psa navykneš, že si ho zakaždým pripískaš, odpískaš... on sa naučí, že ťa nemusí sledovať, nemusí vedieť kde si, lebo ty sa o to všetko aj tak postaráš.

Ako vravím, je to nápad, ale nie pre každého.
S tým, že keď vravíš, že ona čaká na lúke/doma, čo vymyslíš, tak v lese nečakaj a vymýšlaj :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod lucik » Uto 09.06.2009 22:09

tiez si myslim, ze by mohlo pomoct to, co pise Ulf, pripadne este schovavat sa na prechajdach.. resp. pocas prechadzky jej zamestnavat hlavu, nech nema cas behat a znuchavat..
ja nemam tiez zdrhacku, dokonca si ma aj strazi, neodbieha daleko, ale akonahle som na poli so zverou, nemozem ani telefonovat, lebo co inokedy za mojej pozornosti neurobi, ked robim nieco ine, tak v tom momente je to asi povolene - t.j. startovanie po zajacoch, bazantoch a proste hocicom..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Zooey » Uto 09.06.2009 22:15

To schovavanie som uz skusala ale nemam pocit, ze by to na nej zanechalo nejaku stopu. Svinucha mala si vzdy pamatala, kde ma videla naposledy a potom ma uz velmi rychlo nasla. Par sekund skakala okolo mna a sup ho prec :ach:
Obrázok
Zooey
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 845
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Diandra » Pia 12.06.2009 10:55

Skvelá téma :jop: Aj mne otvorila oči
Konečnee som to pochopila. Treba psa chápať a brať ho takého aký je. Ja som tiež vždy bola sklamaná že moja nieje ako ostatné psy. Pojašená hravá šťastná že ma má. Vždy som si myslela že ona ma nemá rada, keď na mňa pri prechádzke nekukne, a keď jej pripravím večeru, len uňuchá a so znechuteným výrazom ľahne k miske a kuká. Ale ona je proste jedinečná svojou povahou. Už to nezmením ale nemá zmysel meniť to.
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Hanka 1 » Pia 12.06.2009 15:43

Rhea maly diabol píše:To schovavanie som uz skusala ale nemam pocit, ze by to na nej zanechalo nejaku stopu. Svinucha mala si vzdy pamatala, kde ma videla naposledy a potom ma uz velmi rychlo nasla. Par sekund skakala okolo mna a sup ho prec :ach:


Nepřivolávej jí, ale dej jí důvod, aby přišla. Předstírej, že jsi něco zajímavého objevila na zemi, zavazuješ si botu, něco zkoumáš, a když příjde, něco zajímavého jí ukaž (kdybys tam měla předem něco schovat) nebo něco takového. Já jsem od malinka u čubiny, která je na jednu stranu chorobné závislo, na druhou stranu od vlněného štěníka totální salámista, odměňovala samovolné příchody. Takže ona se naučila, že když příjde sama od sebe, bude hra, pomazlení nebo prostě něco zajímavého. Takže teď to vypadá tak, že si čuchá a zkoumá a občas se ke mně vydá sama, pomazlíme se, nechám si udělat při hře pár modřin na nohách a rukách, protože ona oštipuje a okusuje, a pak si jde zase po svém. Když jí chci přivolat, volám hlasem nebo posunkem, také chválním, ale trošku jinak. To první je ve stylu - jsi hodná, že ses přišla podívat, koukej, tady je sranda a můžeš kdykoli jít. To druhé je - jsi hodná, že jsi splnila povel, tady je pomazlení, poválení se třeba po zemi, ale musíš zůstat, dokud tě nepropustím.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod BinLadin » Pia 12.06.2009 16:01

Hanka 1 píše:
Rhea maly diabol píše:To schovavanie som uz skusala ale nemam pocit, ze by to na nej zanechalo nejaku stopu. Svinucha mala si vzdy pamatala, kde ma videla naposledy a potom ma uz velmi rychlo nasla. Par sekund skakala okolo mna a sup ho prec :ach:


Nepřivolávej jí, ale dej jí důvod, aby přišla. Předstírej, že jsi něco zajímavého objevila na zemi, zavazuješ si botu, něco zkoumáš, a když příjde, něco zajímavého jí ukaž (kdybys tam měla předem něco schovat) nebo něco takového. Já jsem od malinka u čubiny, která je na jednu stranu chorobné závislo, na druhou stranu od vlněného štěníka totální salámista, odměňovala samovolné příchody. Takže ona se naučila, že když příjde sama od sebe, bude hra, pomazlení nebo prostě něco zajímavého. Takže teď to vypadá tak, že si čuchá a zkoumá a občas se ke mně vydá sama, pomazlíme se, nechám si udělat při hře pár modřin na nohách a rukách, protože ona oštipuje a okusuje, a pak si jde zase po svém. Když jí chci přivolat, volám hlasem nebo posunkem, také chválním, ale trošku jinak. To první je ve stylu - jsi hodná, že ses přišla podívat, koukej, tady je sranda a můžeš kdykoli jít. To druhé je - jsi hodná, že jsi splnila povel, tady je pomazlení, poválení se třeba po zemi, ale musíš zůstat, dokud tě nepropustím.

:jop:
Presne tak..tohodle muzes dosahnout i pre hracjz o kterou ma zajem kdyz ji dokazesudelat pro ni zajimavaou
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Sana » Sob 13.06.2009 7:49

Diandra píše:Skvelá téma :jop: Aj mne otvorila oči
Konečnee som to pochopila. Treba psa chápať a brať ho takého aký je. Ja som tiež vždy bola sklamaná že moja nieje ako ostatné psy. Pojašená hravá šťastná že ma má. Vždy som si myslela že ona ma nemá rada, keď na mňa pri prechádzke nekukne, a keď jej pripravím večeru, len uňuchá a so znechuteným výrazom ľahne k miske a kuká. Ale ona je proste jedinečná svojou povahou. Už to nezmením ale nemá zmysel meniť to.


Diandra to bolo krasne, ano takto rozprava clovek kt miluje svojho psa
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Re: Pes samotár a zdrhač - došli mi nápady, help...

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 23.03.2010 2:27

Hľadala som čosi podobnééé a supeeeeeeer. Určite všetko z toho vyskúšame. Zasa začala malá vymýšľať, tak ju musím nejako zabaviť. Tak, ale zasa teriér. Jeden deň ako medík a druhý :aaa: , presne ako písala Sunny.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik