Psychopat závislý na aporte

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod wer » Str 21.01.2009 23:07

to, ze bude psovoda respektovat, sa da najlepsie urobit PROSTREDNICTVOM tej hracky. (btw, ja som nehovorila nic o tom, ze jej to ma hadzat niekto iny... ona ju musi zamestnat)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Silwuska » Štv 22.01.2009 9:23

Mne tiez nepride spravne aby IBA prostrednictvom tej hracky ovladala svojho psa...to je presne ako alkoholik, ako pisala ulfica...wer, tebe to mozno vyhovuje, ale uprimne, mna by tiez sralo keby mna pes vobec nevnimla, len nejaku blbu lopticku :nwm:

Ulfheidr...ano, viem ako strasne narocne pre toho psa to je, a s akym vypetim vsetkych sil to musi byt prevedene, a aky klud pri tom musi vyzarovat majitel...aj ked nie vzdy sa to da :ua: ako som pisala, viem co je to taketo hystercenie, ono tieto male plemena maju tu nervovu sustavu o hodne kratsiu, a preto vsetko akoby strasne "prezivaju" a neskutocne rychlo a nervozne na vsetko reaguju (jasne ze nie vsetky)...tam toho psa treba hodit do kludu, a castokrat aj troska "nasilu"...ale pozor, to stale hovorim moju osobnu skusenost, nezovseobecnujem, na kazdeho psika plati nieco ine, a maruska si musi jacka poznat najlepsie a sama vyhodnotit ci ho taketo "odpratanie" ukludni, alebo este viac vynervni...nam pomaha...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod calwen » Štv 22.01.2009 9:31

Mne pride ta lopta ako docela slusna motivacia, no kedze nevidim tak nemozem posudit ci je to este "normalne".
Ja mam podobneho psa...pre aport vsetko...ale nie v az takej miere, aspon sa tomu snazim zabranit-tiez mal obdobie ked mi pod nohy hadzal klacky aby som hadzala, toto som ignorovala :nwm:
Frajerova sucka ma tiez mmiesto mozgu aportik. A ona je teda sibnuta, hadze klacky pod nohy, pcha do ruky, dokaze aportovat az kym sa nezruti... Tu pomohlo tiez ignorovat jej pokusy-hadze sa vtedy ked chce pan, nie ona.
Ja by som jej aport uplne nevzala, iba by som odignorovala tie jej pokusy a hrala by som sa ked by to mne vyhovovalo-po cviceni.
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Silwuska » Štv 22.01.2009 9:34

Calwen posledna veta :jop: :jop:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod calwen » Štv 22.01.2009 9:39

:hi:
Podla mna to proste neni nemozne...ked som dokazala dva psy presvedcit o tom ze aport je uplne super, tak dalsieho sa urcite da presvedcit kvazi opak.
Akoze chce to trpezlivost, ale sucka to pochopi. Moj Mardo bol pred casom fakt podobny, sustredit sa ani za boha, ale zlepsuje sa to :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Nyssa » Štv 22.01.2009 10:24

Calwen múdro hovoríš :jop: mňa najviac pobavila veta, že má miesto mozgu aportík :haha:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod calwen » Štv 22.01.2009 10:27

Ale fakt!
Prva polovica vychadzky vyzera tak ze len prekracujeme palice, potom je tam par minut zakazovych povelov a nadavok :pac: no a potom je pokoj :no:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Maruška » Pia 23.01.2009 10:44

No tak také niečo ako Calwen sme zažívali aj my :lol: Ale to by ste neverili čo sa z nej stane vnútri (ako v byte)... je jak cicka, úplný opak toho čo stvára vonku :lol: Ale už aj to sa lepší, a dokonca zistila že nosiť aport mne je zbytočné, lebo jej ho nehodím, iba ked ja chcem, takže už veľmi neotravuje :-) Len stále neviem či ju mám na tom cvičiť-odmeňovať aportom, alebo to skúsiť bez toho ako u iných psov, ktrorí trbárs o to nemajú záujem tak sa používajú iné odmeny. Ale inak posledne je dosť zlatá, ako býva po ruji, čo ma prekvapuje ( hárala v novembri, progesterónová fáza by jej už mala skončiť :lol: :lol: ) Ale ide to aj s vekom, mala som fenu kríženca a s tou sa nedalo prvé dva roky vydržať, bola strašne zlá a neposlušná nech som robila čokolvek, potom mala asi necelé dva roky, šteniatka a razom sa z nej stal ukážkový pes :oo: ( čo zrejme nesúvisí s tými malými ale skor s tým vekom) Oni musia tiež dospieť a dostať rozum :yes: A oproti tomu aká bývala zlá je to teraz lepšie ( a najhoršia býva fakt pred háraním, ale toho sa už nezbavíme, tých pár týždnov v roku vydržíme) ), najmä ked sa jej teraz môžem viac venovať-dokonca-začala sa tešiť mojej priazni a v rámci ranného vítania sa nechá škrabkať, hladkať a ešte sa z toho aj teší :oo: No to sem blázen :winner:
Aj veľký pes s ešte väčším srdiečkom je niekedy ukrytý v malom obale :-) M.
Maruška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 171
Bydlisko: Šurany

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod kikula22 » Pia 23.01.2009 11:35

Podla mňa to robíš dobre. :smile:
Ale ak ja mám takehoto psa tak to na ten výcvik využijem. Proste mu hodíš aportík len keď niečo spraví.
Ja mám zase opačný problém. Dnuká diablik a vonku ignorant :heh: :ua:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Aris » Sob 24.01.2009 21:01

Tiež mám psa maniaka. Proste za aport všetko. Lenže len čo niekde spadla halúzka už za tým bežal. No tak som ho pri aporte pridržiavala. Hodila som dostal " čakaj", ale musela som ho držať. Tak sme sa naučili aj zostan ked mu hodím aport. Je to maniak, ale využívam to vo svoj prospech. Vie, že loptičku/paličku dostane len vtedy ked ma poslúchne. A využívam to aj pri privolávačke
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod lara » Uto 27.01.2009 18:30

Offtopic: som si spomenula na všetky tie kreslené rozprávky typu Tom a Jerry, keď strážny pes sa nechá oblbnúť zlodejom kvôli aportu a tak podobne :heh:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod johny5 » Ned 01.02.2009 13:44

Aris presne takto som to myslel ked som pisal ze NIECO za NIECO.Urobis co chcem a dostanes odmenu aport a budeme sa hrat.Nieje to vobec tazke a pes to rychlo pochopi lebo nema na vyber ak sa chce bavit s aportom...Len tak dalej
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Hanka 1 » Ned 01.02.2009 14:36

A jaký je další postup, když pes dá přednost svému jinému zájmu před tím pohráním s aportem?
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod potucha » Ned 01.02.2009 18:31

Sorry, ze sa do toho montujem, ale ...
tu sa to riesi ako problem jedneho psika, lenze oni su dvaja ...
neviem to asi spravne naformulovat, ak sa tomu nebude dat rozumiet, skusim to viac vysvetlit. Ja osobne by som to vnimala ako problem "(ne)smecky" ako takej...
Odhadujem, ze ti psikovia si obaja uvedomuju, ze su dvaja. A podla popisu, ku kazdemu sa pristupuje tak, ako keby ani nemali jedneho pana. Neviem, ci je to spravne, ze je smecka takto "oddelena"... pripada mi to, ako rozvedena rodina v obdobi, ked sa este rodicia (a aj deti) nevedia dohodnut, kto s kym, ako a kde bude zit.
Skusam tymto dat otazku do plena, lebo naozaj neviem, ci spravne premyslam... ale mne sa to tak vidi, ze problemovy psik svojim sposobom protestuje voci nevhodnemu fungovaniu smecky, alebo presnejsie - nefungovaniu smecky a snazi sa co najviac pozornosti upriamit na seba, tak ako vie...
potucha
Okoloidúci
 
Príspevky: 14

Re: Čo robiť ak je váš pes psychopat?

Poslaťod Puk » Ned 01.02.2009 23:41

Aris píše:Tiež mám psa maniaka. Proste za aport všetko.


Keď má pes túto záľubu v primeranej miere, je to OK. Ale sú jedince, ktoré majú v mozgu jediný závit a v ňom im rotuje loptička. Toto bude zrejme prípad aj tvojho psa. Nedá sa povedať, že by išlo o psychopata, ale istým spôsobom je narušená jeho psychika. Podobné netyppické prejavy je možné vidieť napríklad u zvierat v ZOO. V bežnom živote záleží na čo sa takýto pes využíva. Budem trochu oponovať Johnymu05, v istej miere je to ako motivačný prvok pri výcviku do istej miery výhoda. Od istej miery je to však naprosto nevhodná záležitosť a už je na obtiaž ďalšiemu výcviku, prípadne výkonom. Príklady snáď uvádzať netreba, z praxe ich je dosť. Každopádne súhlasím s názorom, že takýto pes je deprivant a ľudovo sa tomu hovorí tuším, že "nie je kompletný". Myslím, že je len otázkou času, kedy sa k tejto psychickej úchylke pridá anatomicko fyziologický zdravotný aspekt vo forme zranení a defektov. Osobne by som túto prehnanú vášeň TLMIL, už aj preto, aby môj pes nevyzeral ako debil :lol: .
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik