Vytriedit - strihanie + prechladnutie

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: agresivita

Poslaťod calwen » Ned 20.03.2011 19:57

Offtopic: Ja sa celkom rehlim ako Amaguk vycmukava na Tesaka, ked ten uz davno futasi za srnou :prd: :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 20:02

Offtopic: Calwen, to sa teda rehlis opravnene :lol: :ha:

Neber to psm v zlom, Kohutik, ja naozaj ocenujem tvoju snahu pomoct a poradit, ale toto na rozloveneho tvrdohlaveho severana zakonite fungovat nemoze, a ludom, ktori Tesaka poznaju, ako napr. calwen, je to hned jasne :no: Moze to fungovat na rozne mozne nezelane situacie, ale nie na psa, ktory je v tranze natolko, ze ani neotoci hlavu, ked do neho hodim suter velkosti paste :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod lusy » Ned 20.03.2011 20:05

jo a to video s civavou a vtakmi :heh: je fakt vidiet aky velky lovec to je. :pac:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:09

kohutik77 píše:A este si neodpustim jeden clanok o klikri a privolani.

http://www.facebook.com/note.php?note_i ... 5040280206

Offtopic: Už v úvode vidím pár vecí, ktoré považujem za týranie psa (nácvik rýchleho privolania zo spánku a od jedla), ďakujem, neprosím si :hmm: . Po privolání od zveri - kliknutie a následné povolenie naháňania zveri považujem za holý nezmysel. Nenechám si zastreliť psa nejakým :censored: . Durič totiž neňaháňa zver zo srandy, je to jeho práca a pracuje aj niekoľko hodín. Vidím, že máš medzery :ach: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 20:17

Ja nepprenasam vlastnosti na ine psy. Ja len vravim ze co pouzivam a to ze su citlive nie je ziadna zelatelna ci nezelůatelna vlastnost. Je predsa rozdiel mat labradora a mat nieco ine. To vsak neznamena ze pozit. metody sa nedaju pouzit na ine psy. A k tym trestom, s nimi sice povies psovi co od neho nechces...ale ako mu s nimi vysvetlis co chces? Prave preto radsej poz. prerusenie , lebo ved pes predsa NIE JE NAUČENÝ čo chceš, pokiaľ nemá primeranú reakciu. V podstate ho trestáš za vl. nezodpovednost. A nikto nepovedal ze pozitivna motivacia su len pamlsky. Je to VSETKO co ma pes rad a co chce!

calwen vravim ze tu reakciu treba najprv posilnit. Ved predsa vycvik je zalozeny na posilneni, nie? Pes ma vediet ze posilnenie pride od MAJITELA a nie od srny. Preco to neskusit, necmuknut na psa a ked sa co len na sekundu otoci pookracovat za srnou? Alebo mu pomohol krik a cukanie? Neodsudzuj kym neskusis.

A k tomu videu s civavou, ak vies trochu po anglicky precitaj si pod nim popis a mozno pochopis co tym bolo myslene.
Co je to za ttyranie odvolat psa od jedla?? Alebo zo spanku? Pes ti vonku nieco zere a co? Nechas ho? Ci ty ho radsej potrestas? Sak zavolam a ponuknem lepsiu cinnost, hru... a to nie je myslene tak ze pustis psa a nechas ho bezat za zverou, je to myslene tak ze pes je na voditku a idete spolu dalej ze za nou smie ist len ked je kludny a s tebou!
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod calwen » Ned 20.03.2011 20:21

calwen vravim ze tu reakciu treba najprv posilnit. Ved predsa vycvik je zalozeny na posilneni, nie? Pes ma vediet ze posilnenie pride od MAJITELA a nie od srny. Preco to neskusit, necmuknut na psa a ked sa co len na sekundu otoci pookracovat za srnou? Alebo mu pomohol krik a cukanie? Neodsudzuj kym neskusis.

U severana, ktory sa na stopercent neobzrie na majitela je to vazne hovadina :pac:

Ja by som to neskusala ani u Roxy, ktora je asi spic x terier, a ze ju to lovenie bavi. Ale stale to nie je severan a staci upevnovat privolavacku v roznych situaciach, ak viem, ze by mohol nastat problem, tak za pomoci snury. A hla - teraz mam psa pomerne solidne odvolatelneho od srny :jazyk:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 20:22

Offtopic:
kohutik77 píše:calwen vravim ze tu reakciu treba najprv posilnit. Ved predsa vycvik je zalozeny na posilneni, nie? Pes ma vediet ze posilnenie pride od MAJITELA a nie od srny. Preco to neskusit, necmuknut na psa a ked sa co len na sekundu otoci pookracovat za srnou? Alebo mu pomohol krik a cukanie? Neodsudzuj kym neskusis.


ale ved tu predsa nejde o odsudzovanie bez vyskusania
hadam vidis, co pisem: v tejto SITUACII (a to zdoraznujem) sa pes sa neotoci ani na silny mechanicky podnet, nie ze na nejak cmuknutie, na ktore za inych okolnosti reaguje. tak neviem, co a ako tu chceme posilnovat. naoza, nehnevaj sa, ale nevies, s akym "materialom" mam docinenia. A trufam si povedat, ze to nevie nikto, kto to nezazil na vlastnej kozi. Ono, po nete sa velmi lahko teoretizuje a utvaraju sa zavery :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:27

kohutik77 píše:Co je to za ttyranie odvolat psa od jedla?? Alebo zo spanku? Pes ti vonku nieco zere a co? Nechas ho? Ci ty ho radsej potrestas? Sak zavolam a ponuknem lepsiu cinnost, hru... a to nie je myslene tak ze pustis psa a nechas ho bezat za zverou, je to myslene tak ze pes je na voditku a idete spolu dalej ze za nou smie ist len ked je kludny a s tebou!

Offtopic: Bože, ochraňuj nás, toto čo sú za hlody?? Neviem, či mám plakať alebo sa smiať. Prečo by som mala psovi niečo ponúkať namiesto spánku alebo jedla??? Pes sa má vyspať a v kľude nažrať, to v prvom rade. Prečo by som ho mala nechať niečo žrať? Preboha, ty toto odkiaľ berieš, odpadávam. Však žratie zo zeme (pes sa môže otráviť, navyše môj alergik môže mať vážne problémy, keď zožerie alergén), psovi dosť pravdepodobne ublíži, tak si ho zavolám (prečo by som ho mala trestať?). Nehovoriac o tom, nič nežerie. Ale prečo ho volať, keď psí alebo žerie, toto nikdy nepochopím, chudáci tvoji psy, keď im to robíš :pac: .
kohutik77 píše:a to nie je myslene tak ze pustis psa a nechas ho bezat za zverou, je to myslene tak ze pes je na voditku a idete spolu dalej ze za nou smie ist len ked je kludny a s tebou!

Offtopic: Zaujímavé. A nie je lepšie mať psa na stopovačke "navoľno" a šliapnuť na ňu, keď vybieha? Nuž, proti gustu...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod Silvuch » Ned 20.03.2011 20:33

A k tym trestom, s nimi sice povies psovi co od neho nechces...ale ako mu s nimi vysvetlis co chces?


sme v teme agresivita. Videa boli na agresivitu. Ktom toho, trestom nevysvetlujem, co chcem, ale co nechcem. Odmenou, co chcem. Logicke. :nwm:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: agresivita

Poslaťod Lindchen » Ned 20.03.2011 20:36

Silvuch, trefný koment :yes: . Vráťme sa radšej k veci.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 20:39

Calwen ved prave o to tam ide. Aby sa ten pes NAUČIL obzriet. A ked myslis ze na severanov to nefungguje... http://www.youtube.com/watch?v=JY7JrteQBOQ to je len tak na ukazku.

Silvuch ja som sa pytala ako mu to vysvetlis trestom. Viem ze sa mu to ma vysvetlit odmenou, ale preco ho potom trestas ked si mu to nevysvetlila a nevie co je spravne?
Lindchen ja netvrdim ze to mas robit kazdy den ze ho zavolas od misky, ale ved povel ti ma posluchnut pes za kazdych okolnosti. Ja osobne ich tiez nevolam par krat som to skusila a ked som videla ze pocuvnu prisla vacsia mnamka ako ta co je v miske. Jedine co som tym dosiahla je to ze maju reakciu posilnenu aj pri tejto činnosti. Ach jaj mala by som sa asi so svojimi nazormi niekam strcit. Nevadi moje psy su stastne, ja som rada ze posluchaju a hlavvne ze posluchat chcu a rozculovat sa nebudem. :ahoj:
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Hanka 1 » Ned 20.03.2011 20:42

Proč by si se měla někam strčit? Je vždy lepší, když pes spolupracovat chce´, než když musí. Také mám tento cíl a právě proto píšu o rozdílných prioritách různých lidí. Máš m§j obdiv.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: agresivita

Poslaťod calwen » Ned 20.03.2011 20:44

Mas trosku zvlastne priority ked obdivujes kohosi, kto odvolava psa zo spanku.... A ked opovrhujes kymsi, kto aby stihol psa usmernit na seba pouzije nohu miesto ruky...

EDIT: Kohutik najdi mi video 4 rocneho huskaca, ktory doteraz aj napriek snaham majitela lovil a cmukanim ho to odnaucili. Mozno potom budem ochotna pocuvat :ach:

A dalsia vec - privolacku rieste prosim v teme o privolani, tresty rovnako v prislusnej teme a tu sa bavme o agresii :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: agresivita

Poslaťod kohutik77 » Ned 20.03.2011 20:50

calwen to je prelozeny clanok, pisala som ze som ich odvolala od zradla nie od spanku. Netvrdim ze z toho clanku robim vsetko! A pozri pes je radsej ked spravi nieco co chce ako to ze sa na teba pozrie a pride nieco dobre, ako ked ho upozornis nohou a pozrie sa kvoli tomu aby si to uz nezopakovala, cize preto lebo musi. Neviem tvoj pes sa z vycviku tesi? Lebo mojim by toto cely trening uplne znechutilo a radost z prace by bola asi nulova.

Hanka dakujem, aspon niekto kto sa venuje psom tak aby z toho mali radost aj oni.
kohutik77
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 86

Re: agresivita

Poslaťod Amaguk » Ned 20.03.2011 20:52

Offtopic:
EDIT: Kohutik najdi mi video 4 rocneho huskaca, ktory doteraz aj napriek snaham majitela lovil a cmukanim ho to odnaucili. Mozno potom budem ochotna pocuvat :ach:

hlavne to ale musi byt video v realnej situacii lovenia, nie v meste, kde sa nic nedeje
Kohutik, na vysvetlenie: moj pes ma inac spravanie dobre, socializaciu, vycvik, caniskove skusky, v principe je dost velky salamista....veci ako netahanie na voditku, zranie odpadkov atd. etc. davno neriesim
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik