vyvalí sa

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: vyvalí sa

Poslaťod bobamima » Uto 13.01.2009 14:49

To robí aj môj Miško :lol: Ja ich teraz, keď je táto hrozná kosa zase zvyknem dávať večer - na noc dnu a keď sa tam začnú príliž blázniť a zakričím "dosť, lebo idete von" tak Mišo sa tiež takto vyvalí a aj druhý zostane ticho a na čas je kľud, tvária sa, že tam ani nie sú, že sú neviditeľní, lebo nechcú ísť von :heh: , ale keď sa otočím chrbtom, zase začne blázinec :pac: No ale to trvá len chvíľu, keď sa im začnem venovať, trochu sa ukľudia a v noci pekne spia. Ráno ich ale dám von žiaľ do tejto zimy, nenechala by som ich dnu cez deň, lebo oni sú veľmi hyperaktívni a narobili by tam neplechu, vonka hovorí suseda sa nalietajú ako šarkani, kým sme v práci :lol: a keby im bola zima, majú super zateplené búdy :no:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: vyvalí sa

Poslaťod antenka » Pia 03.07.2009 14:09

pokial sa vyvali, nie je to take zle. my sme nufa davali von, kym nikto nebol doma a on sa mi schoval do prepravky a to bol dost problem vydolovat labradora z prepravky, ked sa este zaryval pazurikmi. a tak sme ho nechali dnu s tym, ze v lete su dvere do zahrady a na terasu otvorene a je to v pohode. vlastne cele doobedie prespi, takze nemusime mat vycitky, ze vonku je pekne a pes je dnu. s cim je trosku problem je, ze ked je cez zimu stale dnuka, nema podsadu a ked cvicime v zime zostavacky na snehu, tak ho klepe.aleto je uzo niecom inom.
Pes nikdy neurobí chybu.Je to pes a robí,čo robí,lebo je pes a myslí ako pes.Ste to vy,kto robí chybu,pretože ste ho nevycvičili,aby robil to,čo chcete.Alebo ste zle posúdili,čo je schopný robiť.Takže ak niekto v týme urobil chybu,ste to vy,nie pes.
antenka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 131
Bydlisko: Martin

Re: vyvalí sa

Poslaťod misskadmil » Ned 05.07.2009 20:38

No ja by som to vyvalenie riesila cez neaký povel. Nepouzi pod sem ale daj si napriklad Vencit alebo nieco ine to je jedno a cvivila vz som na dlhom voditku alebo snure a na konci si priviazes karabinu. Do ruky pamlsok a psika na voditko chod ku dveram a zavolaj meno a povel a cukni si ho voditkom a prilakaj na pamlsok. Voditko ti zabrani aby si sa ty pohla z miesta ak sa on nepohne jemne ho cuknes, ak stale nic tak si ho aj pritiahnes a stale dookola jemu to pride . ze ak pride na povel napr vencit dostane pamlsok a jednoducho musi prist lebo si bude pametat ze ak nepride aj tak ho to donutis s tym voditkom. myslim ze to bz mohlo fungovat
misskadmil
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik