Odkladanie psa počas výcviku

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod calwen » Uto 18.01.2011 11:22

Tchor píše:
calwen píše:No dobre dam ti konkretny priklad bratislavskych agility cvicakov.
Je ich 5, z nich 4 novych clenov neberu pokial viem a piaty uz je vlastne mimo BA.
Dva su defacto na sidlisku, sotva tam postavis parkur, nieto este odkladacky. Ale maju naj dostupnost. Ja chodim do jedneho z nich a keby som si tam chcela nechat v bude kennelku, tak sa tam uz nepohneme. A na dalsiu budu nie su peniaze a rovnako miesto. Keby chcem odist do ineho klubu, tak proste nie je sanca. Podotykam ze prave u nas je najviac "deti", auto sa neda zaparkovat na cvicaku a kedze to je agility cvicak, kde sa nonstop striedas (nie ako na klasike, ze si odrobis svoje a mas x "hodin casu"), odbiehat na dlhsiu vzdialenost nema zmysel. Co v takom pripade?


Pomery na agility cvicacich neznam, osobne bych ale se psem nedelal nic kdy bych psovi nemohl zajistit po praci odpocinek v zajistenym zazemi. V tebou nastinenem pripade bych to ja osobne resil tim ze pojedu jinam treba nekolik desitek km - pokud by mi takhle vzdalenej cvicak vyhovoval. Leta jsem jezdil na cvicak ktery byl 55km od meho domova ( ze zacatku vlakem pozdeji autem) protoze bliz jsem nenasel zadnej kterej by mi vyhovoval.


Tak v tom pripade budem dufat, ze na Mars mi chodi dobry spoj. Lebo si nemyslim, ze kdekolvek na SR, pripadne v blizkom okoli v CR je taky agility cvicak s vyhovujucimi odkladackami :prd: :haha: :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod meridia » Uto 18.01.2011 11:26

Tchor píše:Dokud jsem na cvicacich odkladacky pouzival prines jsem si blechy ze cvicaku nekolikrat za rok. muzes znat psy co pravidelne chodi na tvuj domovskej cvicak, ale uz nemas sanci ovlivnit a znat v jakem stavu jsou psi navstev ktery si tam prijedou zacvicit. .

Prosim tě,mám zkušenosti jako raky,ale tak jak ty to popisuješ bych totiž nemohla vystrčit se psem nos z baráku.Oni totiž někteří lidé bydlí i normálně ve městě a normálně své normální psy venčí.Takže celkem běžně se stává,že pes potká a očichá se denně s několika dokonce i cizími psy,takže nevim co bys dělal ty teda :ha: A taky může něco chytit z rukávu,na kterej běžně kouše x psů páč celkem pochybuju,že si každý nosí pokaždé svůj vlastní rukáv všude atd..
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod raky » Uto 18.01.2011 11:26

calwen píše:Tak v tom pripade budem dufat, ze na Mars mi chodi dobry spoj. Lebo si nemyslim, ze kdekolvek na SR, pripadne v blizkom okoli v CR je taky agility cvicak s vyhovujucimi odkladackami :prd: :haha: :haha:

ja teda do agility vôbec nevidím, ale pozeral som aj po nových možnostiach a toto mi rozšírilo obzor... :haha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Gerda » Uto 18.01.2011 11:37

Včera jsem na vás myslela na klikacím cvičení. Jsou tam položené klece - kovové kenely - pro uskladnění psů při seminářích, či jiných příležitostech. Mařka tu klec ještě neviděla, nebyla v ní a nechtěla by v ní být, páč to nemá ráda, jelikož je vysoce rozmazlená. A já chtěla, aby tam byla, šla tam ráda a sama mi tuto činnost nabídla. Naklikala jsem ji do klecového psa za 10-15 minut (i s časem, po který mi nabízela raději chůzi u nohy :-)) Pro účely vlastního domečku v případě absence odkládaček jsem si pořídila skládací domek, co se mi vejde i do batohu, mohu si ho rozložit, kde chci. Na cvičák, kde odkládačky nejsou, bych si ho vzala, aby měl pes klid.
A trošku mě možná zaráží to otáčení se na směrnicích, pořád ještě mám za to, že lidi na cvičáku mohou normálně s výcvikáři mluvit, normálně jim říct - hele mám štěně, místo dnešní pořadovky bych ho ráda učila pobyt v odkládačce - bude vám to vadit? Nebo hele mám štěně, nechci ho mít na kolíku, chci ho dát do kotečku, můžu? Je tu nějakej volnej? Hele, mám štěně a nechci ho mít na kolíku, kam jinam ho mohu dát? Hele mám štěně a sama si s nim moc nevim rady, chci cvičit pomaleji. Hele mám štěně, jednou třeba taky budeme dělat obrany, chtěla bych se na vás dívat, jak to děláte, můžu tu sedět? Chcete uvařit kafe k tomu? Podle mě dohoda je nejlepší možná věc...
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Tchor » Uto 18.01.2011 11:40

meridia píše:
Tchor píše:Dokud jsem na cvicacich odkladacky pouzival prines jsem si blechy ze cvicaku nekolikrat za rok. muzes znat psy co pravidelne chodi na tvuj domovskej cvicak, ale uz nemas sanci ovlivnit a znat v jakem stavu jsou psi navstev ktery si tam prijedou zacvicit. .

Prosim tě,mám zkušenosti jako raky,ale tak jak ty to popisuješ bych totiž nemohla vystrčit se psem nos z baráku.Oni totiž někteří lidé bydlí i normálně ve městě a normálně své normální psy venčí.Takže celkem běžně se stává,že pes potká a očichá se denně s několika dokonce i cizími psy,takže nevim co bys dělal ty teda :ha: A taky může něco chytit z rukávu,na kterej běžně kouše x psů páč celkem pochybuju,že si každý nosí pokaždé svůj vlastní rukáv všude atd..

Blechy se nemnozi na psech ale v prostorach kde psi casto prebyvaj - odkladacky jsou v tomhle smeru idealni (psi jsou tam casto, je tam spousta ukrytu a pres leto je tam teplo). Kdy se pes potka se psem chytne jednu nebo dve blechy - masivni zableseni je pravdepodobny jenom v prostredi kde se blechy rozmnozuji. Kdyz si masivne zablesenyho psa zavedes domu a ( u chlupatyho psa si toho hned vsimnout nemusis) tak budes odblesovat celej byt.

Jedna, dve blechy z venceni problem nebejvaj - ty vetsinou zlikvidujou bezny na psech pouzivany antiparazitni prostredky. jenze stale jsou (zvlaste na vesnicich) lidi co si mysli ze blechy ke psum patri a bohuzel jsou takovy i mezi lidma co po tech cvicacich jezdi. Naposley jsme meli masivne zableseny odkladacky na cvicaku po poradanech zkouskach (byl docela velkej problem tam ty blechy nasledne zlikvidovat)
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod meridia » Uto 18.01.2011 11:47

gerda
tož to máš jednoznačně pravdu. :vykricnik:
Ono se to spíš asi zvrtlo v Hele mám štěně,kdo je víc,bude tady libovolně pobíhat jak se mu zlíbí,rušit ostatní cvičící na place a běda tomu kdo by se po něm třeba ohnal.

tchoř
Jistě,přesně takhle jsme už taky nějakou tu blechu přitáhli,masivní zablešení skutečně u svého psa neznám.Zkušenost s masivně zablešenou odkládačkou též neznám a krom tebe nevím o nikom kdo by jí taky měl Pokud jedem na neznámý cvičák, je to vždy za nějakou osobou,kterou známe a o které se domníváme,že je vcelku normální :ha: a na podobná individua co popisuješ by nás bud upozornila anebo by s nimi na cvičáku asi vyběhli.Ovšem je fakt,že my nejsme každý týden na jiném cvičáku,takže zkušeností bude méně :ha:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Lindchen » Uto 18.01.2011 11:49

Ja som si do Isteru (a na preteky, skúšky) nosila petbox, tuším je to to isté, čo nazývate niektorí "kenelkou", aj vtedy, keď tam odkladačky náhodou boli.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Uto 18.01.2011 11:52

Gerda, ja som napísala, že MOŽNO by mi vyšli v ústrety, že možno by mi dovolili dať ju do kotca, alebo do auta. Ale na nič také som sa ich nespýtala. Písala som výcvikárke, že to vyskúšame asi s individuálnym tréningom a potom sa uvidí.

meridia, určite na nič také sa to nezvrtlo!-ak si mala mňa na mysli. Ja vravím, že ak je pes učený na odklad a uväzovanie, tak v pohode. Ale moja krpaňa ešte nie je v takom štádiu, aby som ju mohla nechať uviazanú, v aute alebo v koterci. Možno si myslíš, že už by bolo na čase. Ja idem na to pomaly. Možno robím chybu. No odklad ju chcem učiť postupne.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod meridia » Uto 18.01.2011 11:57

!-ak si mala mňa na mysli

Tebe rozhodně ne! :smile:
Nemyslím si,že bys na to šla nějak pomalu,ani špatně,ani to nemůžu posoudit když to nevidím :no: Taky bych si nenechala kecat do toho kam musim zavřít štěně,ale zas už dneska třeba vím,jaké typy taky můžou navštěvovat cvičák(nemyslim tim tebe).Viděla jsem bohužel docela dost hysterek,které jsou do mdlob při slově řetízkový obojek a ani sami nevědí proč :hmm: Jejich psi byli vesměs velmi neposlušní,rozmazlení a nevychovaní :no: .to jen na vysvětlenou :ahoj:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Gerda » Uto 18.01.2011 12:03

Monii zdaleka nejsem vůbec žádný odborník, abych snad nedejbože někomu radila, jen, co mám vlastní zkušenost, s věcmi, které se snažím dělat pomalu a děsně nad nimi hloubám, bývá většinou problém větší, než když něco děláš reflexivně, rychle, bez vymýšlení katastrofických scénářů. Pokud ti bude individuální program cvičení vyhovovat a spolupráce s výcvikářem se ti bude zdát přínosná pro tebe i psa, potom přece můžeš nacvičit to odložení v domečku během jedné krátké hodiny, psovi můžeš dát do odkládačky svou mikinu, něbo jeho deku, nebo jeho karimatku, nebo něco, naco je zvyklý, já už bych se s tím tak moc nepárala, jak někam přijedem, než se rozmyslíme, co všecko budeme dělat, postavíme pac či počkáme, než se oblíkne figurant, potažmo než si štěnce pohrají, prostě čubu zavřu...Pokud jsi třeba trošku plašší člověk, určitě se zkus minimálně osmělit k diskusi s tím výcvikářem, vždy je to o diskusi ne o plnění příkazů, co ti někdo dá. Pokud už někde existuje něco, přes co vlak nejede, mohou to být i pravidla nějaké organizace, potom je na místě je dodržet, ale vědět, proč jsou taková, takže aspoň vysvětlení, proč jsou pravidla tak striktní. A buď ti to vyhovuje, nebo ne.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Uto 18.01.2011 12:06

Ok, ja len aby som vedela, o koho ide :smile: Hysteriek som zažila aj ja dosť, a hlavne tých s rozmaznanými psami. Pes, ktorý si do každého dovoloval, doslova ich terorizoval na cvičáku (JRT), napádal a keď jej výcvikárka povedala, že pre bezpečnosť bude dobré, aby nosil náhubok, pani s nadávkami a hysterickým vreskotom, čo za praktiky to používajú, odišla. :pac: Ale to už je mimo tému asi...

Gerda, jasné. Všetko sa uvidí podľa toho, či mne a krpani bude vyhovovať individuálny výcvik. Uvidíme, ako nám to zajtra pôjde :smile: A podľa toho sa bude pokračovať. A už sa budem pýtať. Napr. nespravila by som niečo pre mňa nepochopiteľné keby som na to nemala od výcvikára nejaké vysvetlenie.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod meridia » Uto 18.01.2011 12:07

Pes, ktorý si do každého dovoloval, doslova ich terorizoval na cvičáku (JRT), napádal a keď jej výcvikárka povedala, že pre bezpečnosť bude dobré, aby nosil náhubok, pani s nadávkami a hysterickým vreskotom, čo za praktiky to používajú, odišla.

JJ ,to je přesně ten model :hmm:
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Tchor » Uto 18.01.2011 12:10

meridia píše:Ono se to spíš asi zvrtlo v Hele mám štěně,kdo je víc,bude tady libovolně pobíhat jak se mu zlíbí,rušit ostatní cvičící na place a běda tomu kdo by se po něm třeba ohnal.


Nic takoveho jsem tu nikde necet. jediny co jsem tady cet je rozhorceni nad tim ze nekdo direktivne vyzaduje uvazani stenete na uvaz + diskuzi nad tim jak resit odlozeni psa na cvicaku.

meridia píše:tchoř
Jistě,přesně takhle jsme už taky nějakou tu blechu přitáhli,masivní zablešení skutečně u svého psa neznám.Zkušenost s masivně zablešenou odkládačkou též neznám a krom tebe nevím o nikom kdo by jí taky měl Pokud jedem na neznámý cvičák, je to vždy za nějakou osobou,kterou známe a o které se domníváme,že je vcelku normální :ha: a na podobná individua co popisuješ by nás bud upozornila anebo by s nimi na cvičáku asi vyběhli.Ovšem je fakt,že my nejsme každý týden na jiném cvičáku,takže zkušeností bude méně :ha:


Dokud jsem mel NO tak jsem to bohuzel znal mnohem castejc nez by mi bylo mile. I to odblesovani bytu uz jsem absolvoval - neni o co stat. Ale mozna se za poslednich par let neco zmnenilo - naposledy jsem mel psa v cizi odkladace cca pred trema rokama (a blechy jsme tam tenkrat chytli - proto taky uz jezdim autem s odkladackama vsude).
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Gerda » Uto 18.01.2011 12:23

Monii píše:Gerda, jasné. Všetko sa uvidí podľa toho, či mne a krpani bude vyhovovať individuálny výcvik. Uvidíme, ako nám to zajtra pôjde :smile: A podľa toho sa bude pokračovať. A už sa budem pýtať. Napr. nespravila by som niečo pre mňa nepochopiteľné keby som na to nemala od výcvikára nejaké vysvetlenie.

Super! Hodně se ptej, všechno si nech vysvětlit, ukázat s vlastním psem, tvýho nikomu nepůjčuj - náš kamarád cvičitel asistenčních psů nám vždycky všechno automaticky ukazuje se svým psem, koukáme na něj ze všech stran, pak si to zkusíme se svým vlastním, nebo ještě bez psa, nejdříve to naučit sebe :-)))) A neboj se u cvičení se štěndem používat pamlsky, pokud je to zvíře žravé, moc pěkně se té pozornosti bude učit kousek masa....my frčíme klikr na vlastnoručně pečený rybí pamlsky :-))))
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Hanka 1 » Uto 18.01.2011 15:53

Monii píše:Gerda, ja som napísala, že MOŽNO by mi vyšli v ústrety, že možno by mi dovolili dať ju do kotca, alebo do auta. Ale na nič také som sa ich nespýtala. Písala som výcvikárke, že to vyskúšame asi s individuálnym tréningom a potom sa uvidí.

meridia, určite na nič také sa to nezvrtlo!-ak si mala mňa na mysli. Ja vravím, že ak je pes učený na odklad a uväzovanie, tak v pohode. Ale moja krpaňa ešte nie je v takom štádiu, aby som ju mohla nechať uviazanú, v aute alebo v koterci. Možno si myslíš, že už by bolo na čase. Ja idem na to pomaly. Možno robím chybu. No odklad ju chcem učiť postupne.

Myslím si, že na to jdeš dobře, když chceš štěníka na to připravit. Je to lepší, než si zadělat na problém.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik