Odkladanie psa počas výcviku

Sem píšte vaše rady a nápady.

Odkladanie psa počas výcviku

Poslaťod Monii » Pia 14.01.2011 16:39

Taaaakže, my sme boli v stredu prvý krát na cvičáku u nás v TT - Mkk. Sú tam dve veci, ktoré som nejak vážne nepochopila:
1. Takže najprv sme sa prešli my nováčikovia so psami, tí sa nemohli kontaktovať. Chvíľu sme sa s nimi pohrali, dva krát dali privolávačku. Odišli sme k "budove" cvičáku, výcvikárka si zobrala pokročilých na starosti. My sme zatiaľ čakali. Každý sám so svojim psom, žiaden kontakt. No prekvapilo ma, čo nám neskôr povedala, a to to, že od budúcna budeme musieť dávať naše psi na kolíky. A v tomto sa o krpaňu bojím. Ona proste sa za psom drhne, ťahá, a nepatrí k tým, ktorí sa začnú drhnúť a hneď prestanú. Bojím sa, aby sa jej niečo nestalo.
2. Chalan s 2 ročnou asi pitbullkou ako nováčik prišiel, zrejme pitbullka nebola dobre socializovaná a chlapec si po dvoch rokoch uvedomil, že ju na prechádzke asi nezvláda. Psíkom sme socializovali, boli pustení, mali sa hrať. Problém žiaden. No výcvikárka tam mala svojich 3 miešančekov, veľkosť možno tak JRT, no kratšie. Jedna neúnavne chcela, aby jej holka aportovala, čakala a skučala tam pri loptičke. Pitbullka zbadala loptičku a vrhla sa na ňu. Nato malá aportérka začala vrčať. Výcvikárka schytila pitbullku za obojok, vytiahla ju tak, že ostala stáť na zadných, jednou rukou držala za obojok a druhou jej tri krát plesla po krku, že nech si do menších psov nedovoľuje.

Aký máte na to názor prosím? :ua: Ja mám z toho zmiešané pocity.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Mackie » Pia 14.01.2011 16:44

chlapec si mal svojho psa postrazit sam, ale to nic nemeni na tom, ze keby toto vycvikarka spravila mojmu psovi, tak jej spravim to iste
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Renata » Pia 14.01.2011 17:00

pitbulka mala lopticku a mala aporterka je ta od vycvikarky a zacala vrcat? alebo pitbulka zacala vrcat?

tak ci tak "druhy krat" by uz vycvikarka pri mne nestihla, myslim, ze uz ani prvy a ked dlhsie pouvazujem, tak by ju nestihla dostat ani do vysky na zadne, zalezi od vzajomnej vzdialenosti :no:
Naposledy upravil Renata dňa Pia 14.01.2011 17:06, celkovo upravené 1
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Pia 14.01.2011 17:04

Pred malinkou bola lopta položená, malá zbadala, že sa pitbullka približuje, tá začala nejak divne zabŕdať a tak schytala. Lebo malá s loptou v papulke vrčala.
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Renata » Pia 14.01.2011 17:09

no to sa mi zda celkom nie jasne, ze preco to "schytala" pitbulka, ked vrcala mala aporterka (to je ta druha fenka predpokladam), co mala lopticku v hube
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Pia 14.01.2011 17:11

Áno áno, ale pitbullka schytala asi za to, že si dovolovala do krpcov. Najprv tam jednu za chvost chytala myslím, výcvikárka ju pozorovala a keď sa priblížila a išla na krpatú, tak vtedy ju schmatla. Ani ja som to celkom nepochopila, preto sa pýtam.

A na tých kolíkoch bývajú aj na iných cvičákoch šteniatka odložené?
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Tchor » Pia 14.01.2011 17:15

hodne rychle bych udelal celem vzad a sel hledat jinej cvicak.
Naposledy upravil Tchor dňa Pia 14.01.2011 18:08, celkovo upravené 1
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Renata » Pia 14.01.2011 17:20

Monii píše: pitbullka schytala asi za to, že si dovolovala do krpcov. Najprv tam jednu za chvost chytala myslím, výcvikárka ju pozorovala a keď sa priblížila a išla na krpatú, tak vtedy ju schmatla. Ani ja som to celkom nepochopila, preto sa pýtam.


no hlavne to mala schytat vtedy, ked si dovolovala a nie vtedy, ked si isla po lopticku, ale nebola som tam neviem, ci sa chcela len hrat akurat s tou loptou, alebo si nieco dovolovat .. jedna vec je, ze si druhy pes chce nieco dovolovat a druha, ze si ide len po "erarnu" lopticku. hovorim preto, ze tiez mam aportera, ktory by si chcel otvorit hubu, ale ak sa niekto priblizuje s umyslom sa hrat s jej loptou a ona by si otvorila hubu, tak jej tu lopticku z huby "vykopnem", ze sa nestihne spamatat, preto sa mi zda trosku nespravodlive, ze pitbulka bola vyvesena a mala uvrcana si bude vrcat dalej. moj nazor nie e :nie:
Maybe the reason I love animals so much, is because the only time they have ever broken my heart, is when they've crossed that rainbow bridge
Renata
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 932

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Hanka 1 » Pia 14.01.2011 17:38

Monii píše:Taaaakže, my sme boli v stredu prvý krát na cvičáku u nás v TT - Mkk. Sú tam dve veci, ktoré som nejak vážne nepochopila:
1. Takže najprv sme sa prešli my nováčikovia so psami, tí sa nemohli kontaktovať. Chvíľu sme sa s nimi pohrali, dva krát dali privolávačku. Odišli sme k "budove" cvičáku, výcvikárka si zobrala pokročilých na starosti. My sme zatiaľ čakali. Každý sám so svojim psom, žiaden kontakt. No prekvapilo ma, čo nám neskôr povedala, a to to, že od budúcna budeme musieť dávať naše psi na kolíky. A v tomto sa o krpaňu bojím. Ona proste sa za psom drhne, ťahá, a nepatrí k tým, ktorí sa začnú drhnúť a hneď prestanú. Bojím sa, aby sa jej niečo nestalo.
2. Chalan s 2 ročnou asi pitbullkou ako nováčik prišiel, zrejme pitbullka nebola dobre socializovaná a chlapec si po dvoch rokoch uvedomil, že ju na prechádzke asi nezvláda. Psíkom sme socializovali, boli pustení, mali sa hrať. Problém žiaden. No výcvikárka tam mala svojich 3 miešančekov, veľkosť možno tak JRT, no kratšie. Jedna neúnavne chcela, aby jej holka aportovala, čakala a skučala tam pri loptičke. Pitbullka zbadala loptičku a vrhla sa na ňu. Nato malá aportérka začala vrčať. Výcvikárka schytila pitbullku za obojok, vytiahla ju tak, že ostala stáť na zadných, jednou rukou držala za obojok a druhou jej tri krát plesla po krku, že nech si do menších psov nedovoľuje.

Aký máte na to názor prosím? :ua: Ja mám z toho zmiešané pocity.


Hodně rychle z toho cvičáku zdrhej, jako by ti za patama hořelo, a jestli chceš cvičit, najdi si lepší. Ale nechodit nikam je určitě lepší, než tohle.
Uvědom si, že pes je tvůj, ne nějaké výcvikářky a nenech si do něj od nikoho sahat. Dál si uvědom, že ty jsi platící zákazník, a nikdo ti nebude říkat, že MUSÍŠ svého psa uvazovat nebo dávat do odkládačky. Ty jsi ten, kdo je za psa odpovědný a kdo rozhoduje o tom, jakým způsobem s ním budeš jednat, co bude mít na krku a kam ho budeš dávat. Nenech se zblbnout.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod usagi » Pia 14.01.2011 19:53

Offtopic: toto mi pripomenulo ako ludia postupne "odpadavali" na dni otvorenych dveri jednej vycvikovej skoly v NR :ha: tie ukazkove psiska,ktore uz cvicak absolvovali posluchali na 55 zarevania,pripadne na preplesk.Po preplesknuti canisterapeutickeho psa,sme si dali odchod aj my. :joint: treba to preselektovat a najst si vhodny cvicak.Ja som napr. nenasla :aaa:
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Ned 16.01.2011 9:39

No oni majú svoju Smernicu pre výcvik. Čiže mne keď sa nepáči priviazanie o kolík, tak tam nemám čo robiť. V Smernici sa píše, že počas celého času výcviku musím počúvať nariadenia výcvikárky. A po každej práci so psom si berie inú skupinku ľudí, a zatiaľ, čo sa venuje niekomu inému, psík musí byť priviazaný. To sa mi moc nepáči. :ua:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Ijsbéérka » Ned 16.01.2011 11:06

Moni no vidíš a máš to vyřešený :no: . Nelíbí se ti to a nebudeš dodržovat jejich režim stejně tam nemůžeš chodit vyřešili to za tebe.
Najdi si jiný cvičák, kde ti to bude vyhovovat.
Neznám jejich režim, ale na některých cvičácích je , že se chvíli cvičí a pak se pes zavře. někdo ho strčí do auta jiný do odkládačky, aby si pes mohl odpočnout a pokud je tam jedna výcvikářka nemůže Vás všechny vzít naráz. Tam ona učí tebe a nestíhala by všechny najednou. proto asi ty úvazy. Jsou psi co jim úvaz vůbec nevadí a leží a jsou rádi.
Já mám psa buď v autě , kde je zvyklý zvlášť poprvní v cizím prostředí. Ale jinak je zvyklý v odkládačce, kde nabírá síly.

U obran, kdybych ho měla celou dobu u sebe, tak se mně pes vyšťaví a na place to bude skoro o ničem.

Pak mám výcvikářku , kde jsem domluvená na určitou hodinu a ona se mně věnuje. A záleží na mě o co mně s tím psem jde. pokud někdo chce, aby je pes v běžném životě poslouchal, tak má skupinu s těmito lidmi. Kde pes nemusí přesně předsedat, nemusí být tak přesný atd........

Prostě záleží na tobě jaký máš nároky.

Jinak nemůžeš hned vyhodnocovat poprvní návštěvě. Já se na některé věci teď už dívám úplně jinak. Ty věci nad ktrýma jsem kroutila hlavou , tak teď se tomu směji.
Doporučuji běž tam třeba několikrát bez psa sleduj .

Jinak já bych z neznámým pitbulem svého psa nikdy nepustilaa zvlášť, když vidím, že ty lidi ani pořádně nic neví. S žádným pitbulem. Jedině kdyby měl koš. Znám víc případů, kdy bez nějakého důvodu se něco stalo.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Bad » Ned 16.01.2011 18:59

Ijsbéérka píše:Nelíbí se ti to a nebudeš dodržovat jejich režim stejně tam nemůžeš chodit vyřešili to za tebe.
Najdi si jiný cvičák, kde ti to bude vyhovovat.

A právě proto jsem chodila na individuální výcvik.

Ijsbéérka píše:U obran, kdybych ho měla celou dobu u sebe, tak se mně pes vyšťaví a na place to bude skoro o ničem.

Můj si aspoň vybije ten hlavní nával adrenalinu a pak to je o něčem :heh: :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Hanka 1 » Ned 16.01.2011 21:19

Monii píše:No oni majú svoju Smernicu pre výcvik. Čiže mne keď sa nepáči priviazanie o kolík, tak tam nemám čo robiť. V Smernici sa píše, že počas celého času výcviku musím počúvať nariadenia výcvikárky. A po každej práci so psom si berie inú skupinku ľudí, a zatiaľ, čo sa venuje niekomu inému, psík musí byť priviazaný. To sa mi moc nepáči. :ua:

To je pořádná blbost a choď raději někam jinam.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod raky » Ned 16.01.2011 21:28

Hanka a čo je na tom blbosť? :hi:
To, že tam psy nebehajú - keď niektorí cvičia, alebo že si medzi cvičením odpočinú a aj utvrdia, čo robili posledných 15minut, nevidím v tom žiadnu blbosť... Monni sa môže ísť zo psíkom možno prejsť, ale ja by som ju naučil tú odkladačku, aby neskor mohla nechať psíka napr. pred obchodom... Nevidím na tom nič zlé... :ha:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik