Odkladanie psa počas výcviku

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Ijsbéérka » Str 19.01.2011 10:11

Gerda píše:Monii zdaleka nejsem vůbec žádný odborník, abych snad nedejbože někomu radila, jen, co mám vlastní zkušenost, s věcmi, které se snažím dělat pomalu a děsně nad nimi hloubám, bývá většinou problém větší, než když něco děláš reflexivně, rychle, bez vymýšlení katastrofických scénářů.......


Ztotožňuji se s Gerdou a tohle super napsala !! já si tímhle založila na spoustu problémů. Pořád jsem něco omlouvala proč nemůže atd.... Už jsem chytřejší :no: :smile: Doufám

Moni není důvod se bát nechat psa v autě. Zvyknout ho na odkládačku. Tam je pes v bezpečí a nic špatného se mu tam neděje. A o to jde mít dobře zabezpečenýho psa v době, kdy u něho nejsem. A musíš mu dovolit samostatnost.

Když byl štěník, tak jsem ho taky hned někam nestrkala, ale odvedla do auta a tam byl. Ale po 3,4 návštěvě začala dávat do odkládačky. naházela jsem mu tam pamlsky , při mém odchodu taky dostal pamlsek a odešla. A naučil se tam odpočívat a dokonce tam i usne :smile:
Čím víc z toho budeš dělat vědu, tím více z toho dělá vědu i pes.

A Tchori vy s Hankou a zablešenýma kotcemi nemám slov :joint: Je možný, že se může stát.
Ale chodím na 3 cvičáky, kde jsou odkládačky a ty jsou v dobrým stavu a normální cvičák se o ně stará. nestalo se nám to nikdy.
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Tchor » Str 19.01.2011 10:59

Asi ziju na jiny planete - co jezdim po cvicacich (a nejsou to jen tri) tak se mi stav odkladacek nelibi minimalne na 50% z nich.

jinak samozrejmne je lepsi jednat intuitivne a reflexne, nez nad vsim hodiny premejslet, ale je potreba byt dopredu pripravenej a vedet o moznych problemech. Pak se na ty problemy da reagovat v realnem case a ne az kdyz je pozde.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Bad » Str 19.01.2011 11:12

K tomu odpočinku - na druhou stranu je moc dobré, když pes umí odpočívat (hodit si dvacet) kdekoliv a kdykoliv a neruší ho davy lidí, co mu chodí přes hlavu atd....V létě na táboře jsme na tohle téma hodili řeč s majiteli No a BOM, kteří mi moc záviděli, že Bady si lehne kdekoliv a chrupe, zatímco jejich psi nikde jinde než v kenelce odpočívat neumí.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Tchor » Str 19.01.2011 11:34

1) to zalezi na mnoha vecech mezi ktery patri typ nervove soustavy daneho psa a stupen unavy psa
2) Pokud chces od psa plnej vykon mel by jsi mu zajistit co nejlepsi podminky k odpocinku.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Gerda » Str 19.01.2011 12:09

Bad píše:K tomu odpočinku - na druhou stranu je moc dobré, když pes umí odpočívat (hodit si dvacet) kdekoliv a kdykoliv a neruší ho davy lidí, co mu chodí přes hlavu atd....V létě na táboře jsme na tohle téma hodili řeč s majiteli No a BOM, kteří mi moc záviděli, že Bady si lehne kdekoliv a chrupe, zatímco jejich psi nikde jinde než v kenelce odpočívat neumí.

Možná to může i hodně záviset na tobě, kolik míst různých psovi ukážeš, jak moc bude "všudezdejší", zvyklý na různé situace, kam ho budeš moct vzít s sebou, které prostředí ho pak nerozhodí. Takový pes "omlácený" životem si odpočine pod stolem v hospodě spíš, než pes, který jde do hospody poprvé v životě. Určitě to není jediná podmínka, ale i to může psovi pomoct naučit se být v klidu na různých místech.
Gerda
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 176

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Ijsbéérka » Str 19.01.2011 14:57

Tchor píše:1) to zalezi na mnoha vecech mezi ktery patri typ nervove soustavy daneho psa a stupen unavy psa
2) Pokud chces od psa plnej vykon mel by jsi mu zajistit co nejlepsi podminky k odpocinku.


Tohle si myslím rozhodně taky. A je jedno jaký je to plemeno.

A i jak píše Gerda :smile:
Ijsbéérka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1019
Bydlisko: Spešov kůsok od Brna (Jižní Morava)

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Hanka 1 » Str 19.01.2011 16:03

A Tchori vy s Hankou a zablešenýma kotcemi nemám slov Je možný, že se může stát.
Ale chodím na 3 cvičáky, kde jsou odkládačky a ty jsou v dobrým stavu a normální cvičák se o ně stará. nestalo se nám to nikdy.Ijsbéérka


Nám naštěstí taky ne, protože psy do odkládaček nedávám. Jednou známá řešila pořádný psincák a druhá ty blešky, takže raději auto nebo ten odpočinek pod nohama kdekoli. A protože jsou díky tomu, že je tahám všude s sebou, "všudezdejší", jak krásně napsala Gerda, nemají s tím problém.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Spravna vychovna metoda?

Poslaťod Monii » Str 19.01.2011 17:52

:haha: :haha: :haha:
A ak ide o to, dnes som bola pozrieť toho potenciálneho budúceho cvičiteľa :smile:
Musím povedať, že na prvé stretnutie veľmi sympatický človek, ktorý mi veľa poradil ohľadom toho, čo vo výcviku je prípustné a čo nie. Mali sme len prvú hodinu, avšak silno uvažujem nad tým, že s Deli tam budeme chodiť častejšie :smile:
Ohľadom toho, že nemám robiť zo všetkých vecí vedu ( :joint: čo ja zvyknem, lebo som opatrná), dnes si Deli cestou domov vyskúšala cestu v kufri. Aspoň si pospala, neskákala na mňa a nezabraňovala mi v bezpečnom jazdení :jop: A to som sa bála, že mi tam bude štekať alebo čo :lol: Hold, som ja veľmi starostlivý človek :heh:
Monii
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 656
Bydlisko: Trnava - Modranka

Predchádzajúci

Späť na Výchova a výcvik