Pojašenosť

Sem píšte vaše rady a nápady.

Pojašenosť

Poslaťod Dasty » Pia 31.08.2007 9:18

Potrebujem radu! Moj 1 rocny nemecky ovciak vzdy ked ho idem cvicit tak problem je taky ze neviem ako zacat...nie som az taka skusena ale je strasne pojaseny a chcel by sa stale len hrat...vie ku mne, sadni, fuj, vyskoc, a niektore este celkom ani nie ako daj labk, lahni a zostan..viem aj to ze tie povely treba precvicovat ale kvoli jeho hravosti a neporiadnosti sa to vobec neda je tvrdohlavy a vzdy zvitazi v tom on...pls. poradte ako na toho tvrdohlavca???
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Amaguk » Pia 31.08.2007 9:43

nam sa najviac osvedcili psika najprv nechat, nech sa trochu unavi a vyblazni - dlhsia prechadzka, alebo sa s nim pojas, a ked trosku vybije nadbytocnu energiu, az potom s nim cvic.
Rocny havo je este stena a ked je moc blaznivy, aj to cvicenie rob len formou hry a nie moc dlho - 10-15 min niekedy staci, aby sa psikovi cvicenie neznechutilo.
drzim palce! :ahoj:
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pojašenosť

Poslaťod MisheliQ » Pia 31.08.2007 12:18

Dasty píše:Potrebujem radu! Moj 1 rocny nemecky ovciak vzdy ked ho idem cvicit tak problem je taky ze neviem ako zacat...nie som az taka skusena ale je strasne pojaseny a chcel by sa stale len hrat...vie ku mne, sadni, fuj, vyskoc, a niektore este celkom ani nie ako daj labk, lahni a zostan..viem aj to ze tie povely treba precvicovat ale kvoli jeho hravosti a neporiadnosti sa to vobec neda je tvrdohlavy a vzdy zvitazi v tom on...pls. poradte ako na toho tvrdohlavca???


hm pes má 1 rok a nevie uplne najzakladnejsie povely ako su lahni, sadni, zostan, ku mne, fuj...? :oo: veď to ste už s cvičením mali začať od šteniatka, nie? :ha:
a ako napísal Amaguk, pes sa musí asi najprv poriadne vyblázniť a tak podobne, nie je najlepšie psa niečo učiť vonku, ak nespravil svoju potrebu, častokrát sa stáva presne toto, že nepočúva a snaží sa robiť si svoje veci, najprv..nie? :smile:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pojašenosť

Poslaťod sandra » Pia 31.08.2007 14:25

TO MisheliQ: myslim ze si si to poriadne neprecitala Dasty prave psie ze to pes uz ovlada!

TO Dasty: poradim ti ako zacat - psika najprv vyvenci - cakaj a odselduj si ci uz urobil svoju potrebu - to uz nebude vyhovorka ze nieco potrebuje. daj si ho na voditko - najlepsie je ak by mal na krku vycvikovu - stahovaciu retiazku a nie obojok...
vezmi si do ruky pamlsky - najlepsie je obicajne parky alebo co mu najviac chuti. zober si ich par do ruky ostatne si daj do vacku. posad psa vedla tvojej lavej nohy a daj mu povel tu - aby sa na teba pozrel. ak sa pozrie na teba odmen ho - ak nie snaz sa ho uputat na pamlsok - bolo by dobre ak by sledoval tvoju ruku. ked sleduje tvoju ruku mozes mu dat povel - napriklad lahni a rukou ukazes na zem. ked si lahne odmen ho. potom znova sadni. civicenie nesmie trvat dlhsie ako 5min! taketo cvicenia opakuj 3 az 5 krat do dna - maximalne 5 min. rozvrhni si to - najprv s nim precvic polohy pri nohe, potom chodzu, aport, privolanie a vsetko si to rozvrni do tych 5min. tak je to najlepsie...
Pes má jediný životný cieľ: venovať svoje srdce.
J.R.Ackerley
sandra
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: Bratislava

Poslaťod Dasty » Pia 31.08.2007 14:27

jeeh dikes....no nie ze neviem on to vie my sme ho cvicilu uz od mala....skor by som povedala ze sa mu nechce pocuvne len obcas a to prave v tedy ked je taky kludny...do 9 mesiacov priblizne bolo vsetko ok takmer vzdy pocuvol len teraz sme to dako zanedbali a vlastne ho musim cvicit sama a cvicisko je daleko a ja sa v tom nevyznam aj tak.....teraz by mu to slo len kvoli tomu ze je taky neporiadny sa mu to z hlavy dostalo von....... :ua:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod Amaguk » Pia 31.08.2007 14:39

tvj havo prisiel do obdbia puberty a skusa co si moze dovolit, ako daleko moze zajst v neposluchani.
preto musis byt velmi trpezlive ale aj dosledna - kazdy povel ,ktory vydas musi pes splnit, alebo si jeho splnenie musis od neho vynutit.
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Dasty » Pia 31.08.2007 17:10

no dakujem vam vsetkym...no dako sa pokusim riadit toho co napisala Sandra dakujeeem .. uvidim ako to vsetko pojde
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Poslaťod petka_akim » Sob 01.09.2007 22:27

DASTY: aj ja s akimom som mala taky isty problem a vies ako som to vyriesila?..... ucila som ho poslusnost na lopticku.... teraz vie ze ak to spravi tak sa s nim vyhram s loptickou a teraz ako ho ucim dogdancingu tak aj tak tu lopticku pouzivam... to je len take dogdancing aby som sa s nim nenudila :D:D:D
Pes je váš priateľ, rád vás vidí, niet na ňom chýb, je samý klad, neklame ani nezávidí, môže vám slúžiť za príklad.
petka_akim
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178

Poslaťod Dasty » Ned 02.09.2007 12:57

pepe1707 píše:DASTY: aj ja s akimom som mala taky isty problem a vies ako som to vyriesila?..... ucila som ho poslusnost na lopticku.... teraz vie ze ak to spravi tak sa s nim vyhram s loptickou a teraz ako ho ucim dogdancingu tak aj tak tu lopticku pouzivam... to je len take dogdancing aby som sa s nim nenudila :D:D:D


jeej diky...o toto sa snazim aj ja aby havkac pochopil ze vzdy ked bude poslusny dastane lopticku lebo tu ma najradsej a ja mu ju vzdy odlozim cize ju nemoze mat vzdy v papulke kedysi zmysli :smile:
Obrázok :)
Dasty
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 165
Bydlisko: V psej búde

Re: Pojašenosť

Poslaťod MisheliQ » Ned 02.09.2007 19:38

sandra píše:TO MisheliQ: myslim ze si si to poriadne neprecitala Dasty prave psie ze to pes uz ovlada!


a kde? ja tam čítam, že ovláda ku mne, sadni, fuj, vyskoč ale niektore este celkom ani nie ako daj labku, lahni a zostan :cool: ale že to je kvôli puberte že neposlúcha, no to napísala neskôr..ale no čo už, mohla som si domyslieť, že to bude kvôli puberte a že to vie
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Pojašenosť

Poslaťod bobamima » Uto 13.01.2009 13:38

Ďakujem aj ja za rady, ja mám dve bláznivé dogy, takže problém celkom podobný alebo skôr väčší :ha: , jeden má len pol roka, druhý rok a pol, obaja sú hyperaktívni, hotový blázinec, keď prídem večer z práce :pac: :lol:
bobamima
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 122

Re: Pojašenosť

Poslaťod Bára » Uto 13.01.2009 19:59

Ja som mala rovnaký problém... Riešim to tak, že najprv suku nechám vylietať, lebo keď ju vezmem von, tak sa nevie vpratať do kože :ach: Potom, keď sa trošku "uvedomí", tak začínam postupne privolanie, polohy, opäť voľno, potom odloženie, aporty a tak podobne. Snažím sa všetko cvičiť na loptičku, no napr pri polohách dostane pamlsok. Teraz momentálne trénujeme všetko na pamlsky, lebo loptičku sa mi podarilo prehodiť za plot do nejakej chránenej oblasti :hi:
Všetko je to iba vekom, keď je pes starší, chodí pravidelne von a nenudí sa, tak je to všetko ok s primeraným temperamentom na výcvik, resp. prechádzky :ahoj:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Pojašenosť

Poslaťod johny5 » Sob 17.01.2009 23:38

Myslim ze samotne vyvencenie je pre psa dost malo na to aby sa aj po tom dokazal skludnit.Ja som psa musel pred treningom vyvencit a vyblaznit hadzanim a prinasanim lopticky.Potom som mu dal 5minut pauzu a islo sa cvicit.Ked som to neurobil casom sa mi zacalo stavat ze pes dokazal celu poslusnost prestekat aj po zakazovych poveloch.Nakoniec som prisiel na to ze vlastne tym si vybija prebytocnu energiu.Proste tak veelmi chcel robit ze by nepomohlo ani poskakat po nom aj tak by vrieskal.Mal vtedy tiez okolo roka....Potom sa to super zlepsilo a pes spokojny urobil co som po nom chcel a este sa mi tym zlepsil vztah.... Pisem o hyperaktivnom malinoisovi takze to je ine kafe ale skusit to mozes nic za to nedas a nepokazis a hlavne naucis sa pripravt si psa pred cvicenim.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Pojašenosť

Poslaťod Cathie » Ned 18.01.2009 0:16

Dasty urcite zaklad je ist so psikom na dlhu prechadzku a poriadne ho vybehat, aby tu energiu mal na co minut. A az potom zacat s vycvikom. Tak ako aj Amaguk spomenula - tvoj havino je v puberte a skusa, co si moze dovolit. Takze ak mu raz uz povies "sadni" a nespravi to, musis si splnenie povelu vynutit - a posadit ho teda napr mechanicky tym, ze mu zatlacis rukou na zadok (zase nie nejak nasilne, vsetko pekne pokojne, trpezlivo, nech z toho psik nema stres).
Odporucam prejst si tu temy o vycviku, najdes tu zaujimave diskusie a urcite sa ti info z niektorych bude hodit.. :smile:
A ked uz si co to nastudujes, skus aj temu "Kliker".. mne to pomohlo naucit moju sustredit sa a ovladat. Ale najprv musis svojho psika trochu viac spoznat a naucit sa s nim komunikovat :smile: (Inak odkial si, ak sa mozem spytat? Mozes poslat SS, ak nechces pisat priamo sem.. :) )
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Pojašenosť

Poslaťod Hanka 1 » Ned 18.01.2009 9:11

Já bych ten povel prostě nedávala, pokud by to nebylo nutné, dokud psa trošku nevylítám. Kdybych postupovala tak, jak píše Cathie, můžu psovi výcvik docela dobře znechutit.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik