Vsetko olizuje

Sem píšte vaše rady a nápady.

Vsetko olizuje

Poslaťod dianka » Pon 03.11.2008 23:08

Neviete cim to moze byt, ze Demi zacala vsetko olizovat? Prve zacala tym, ze tak aktivne olizovala napr. ruku, nohu, alebo hocico ludske, ale nie len tak od radosti, ale 15-20x za sebou a teraz najnovsie lezi a olizuje zem, alebo postel, ked je hore, tak aj 30x olizuje plachtu :/ chybaju jej nejake vitaminy? papa varenu stravu, par krat v tyzdni granule (ProPlan small breed) do varenej stravy dostava podla naodu roboran, papa acidko, syry, ovocie (momentalne jablka a hrozno), nejaky ten jogurt, tuniaka... vsetko tak s rozumom, hlavne jedlo tvori 3/4 masa a 1/4 prilohy. vodu pije pravidelne, som zvyknuta sice na davky nemeckeho ovciaka, ale na to aka je mala, si myslim, ze pije akurat, teda pristup k vode ma vzdy(ked prideme z prechdzky, napije sa poriadne, ked je doma tak si chlipne 5-7 glgov, potom ideme von a zase sa napije poriadne...neviem kde robim chybu, alebo ci to je len taky zlozvyk...

nenapada vas nieco ?
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 8:54

ta plachta, postel, ruky, nohy...napada ma len to ze vas ma naozaj velmi rada a rada vas "umyva"...aj na plachte kde spavas ta citi (pot), no a na roh sedacky sa mohlo nieco vyliat, co voni a chuti :smile: nemyslim ze by jej nieco chybalo...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod Cathie » Uto 04.11.2008 9:28

Dianka my mame 3 mesacne stena a tiez vsetko oblizuje.. kludne si ju ku mne sadne a lize ma aj 5 minut vkuse, rovnako zem, nabytok, vonku asfalt, atd atd.. lize uplne vsetko :pac: A tiez by jej nemalo nic chybat si myslim :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod dianka » Uto 04.11.2008 9:46

uff :) tolko lasky, ale aj k podlahe??? jj ta plachta, to je ked sa clovek postavi z postele, tak ona to tam aj 10minut bude vylizovat. uz nas napadlo, ci jej nahodou nechyba sol, alebo co... lebo napr.ked varime kuracie masko tak to nesolime, ani nekorenime, ale tak sem tam ma granule a tam urcite sol je :/ no dobre, ked nie som jedina tak ok...

ale teraz, kedze viem, ze to z lasky :) tak to jej velmi nemozem zakazovat... ale ked niekedy kukam telku, ona si lahne za mna a 10minut olizuje krk alebo chrbat...ta co som ja cukrik??? :ua:
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 10:29

No ked 10 minut...v tomto pripade to moze byt naozaj tou solou...davate jej niekedy aj masko surove???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod dianka » Uto 04.11.2008 10:35

jj, aj surove, ale musim priznat ze nie casto, tak raz za 10 dni, alebo raz za 2 tyzdne, bud kuracie prsia surove, alebo ma niekedy krk, alebo rebra...
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod Silwuska » Uto 04.11.2008 10:37

Hmm...no byt tebou, tak skusim bud zacat davat surove castejsie (kludne aj stale, naozaj to neublizi :no: ) alebo tak kazdy druhy den pridat stipku, ale naozaj stipecku soli...moze to psikovi naozaj chybat... :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod rea » Uto 04.11.2008 10:43

Aký má vek? Ako je to s háraním?
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod dianka » Uto 04.11.2008 10:58

rea mame 4 mesiace a tyzden :)
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod rea » Uto 04.11.2008 11:18

Dianka pýtam sa preto, lebo toto správanie môže byť dôsledkom práce hormónov, v tomto veku skôr prípravou na háranie, ako znakom falošnej gravidity po ňom. V každom prípade sa vyvaruj prílišného okatého sledovania fenky, ak to už preháňa, citlivo to preveď na niečo iné, z kľudovej opatrovateľskej činnosti do nejakej aktívnejšej a "bezstarostnejšej" formy činnosti. Je to forma starostlivosti, dobre píšeš, že to nie je vhodné zakazovať, radšej presmerovať. Táto forma starostlivosti sa totiž môže stať úzkostlivou, teda až zlozvykom. U mladých psov, hlavne teda feniek, sa to stáva často a majitelia to buď stopnú tvrdo, lebo im to lezie na nervy, alebo fenku nechajú, lebo sa im tá starostlivosť páči. Ani jedno nie je správne, dobré je nájsť niečo medzi tým.
To, čo píšem, ale nevylučuje aj iné možnosti.
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Vsetko olizuje

Poslaťod dianka » Uto 04.11.2008 11:30

rea dakujem za reakciu, zatial vzdy ked mi to bolo neprijemne, snazila som sa upriamit pozornost na nieco ine, napr na piskaciu hracku, clovek 2x zapiska, tosku sa posali a mala sa s nou hra a zabudnena olizovanie. tak dakujem pekne za vysvetlenie
dianka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Prešov


Späť na Výchova a výcvik