Zvyknutie na meno

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod wer » Pon 13.09.2010 22:41

jednoducho. bud tonom alebo inym slovom - hej!, nie!... zalezi od situacie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Mackie » Pon 13.09.2010 22:53

necitala som vsetky prispevky (vazne, lebo toto mi pride ako neskutocne banalna vec), ale nejak mi nejde do hlavy, ako moze clovek casom zaujat psa, aby ho respektoval, ked ani netusi, resp. nema v sebe taku tu prirodzenu snahu a instinkt naucit ho meno
ked mam stenucho, tak sa s nim hrajem do bezvedomia a som z neho bez seba a pri vsetkom tom case, ktory mu venujem, sa musi neskutocne vela krat stat, ze sa stenuch na mna pozrie a ide ku mne
a pri kazdej tejto situacii povedat meno je taky problem? ved to musi byt aj niekolko krat za par minut, a to proste musi pes pochopit, jedine zeby bol hluchy alebo fakt neviem
vzala som si dospeleho psa, ktory mal medzitym minimalne 3 mena, a dala som mu nove.. zakazdym, ked som cupla, tlieskla, hocijako mu naznacila, ze sa bavim s nim, a on uz klusal ku mne, tak som ho chvalila menom, cize vsetko pozitivne bolo "meno", pri hre ked sa tesil, ked dostal hracku, vzdy som povedala jeho meno
behom par dni uz na to reagoval, hoci si mozno neuvedomoval vsetky suvislosti, a mozno o tyzden-dva uz prirodzene reagoval na svoje meno, ze sa to spaja s nim a ze presne od neho nieco chcem
ok, obcas to bola mlska, ale ucit meno vyslovene na zradlo, pri steniatku, to je divne
faktom je, ze mi sice oba psy reaguju na obe mena, ale to je skor tym, ze pride jeden tak ide aj druhy.. samostatne kazdy riesi len to svoje, a ked to poviem varovnym tonom, tiez vedia, ze to hovorim im a ze je nieco zle
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Sabča » Pon 13.09.2010 22:57

wer píše:jednoducho. bud tonom alebo inym slovom - hej!, nie!... zalezi od situacie.


:yes:
Sabča
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 779
Bydlisko: Bratislava

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Bad » Uto 14.09.2010 6:41

Offtopic:
Haleth píše:keď chceš psa upozorniť, že ho vidíš, keď sa plíži k zdochline atď.

...nebo když si chce jít čuchnout k člověkovi, vyběhnout na kočku nebo tak podobně, tak mu patřičným tónem sdělím "vidím tě", on demonstrativně otočí hlavu od pokušení a odkluše
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod jakut » Uto 14.09.2010 7:19

Súhlas s Mackie :jop:
Mne Megi v 8-9tich mesiacoch reagovala na meno už 2hý -3tí den a bez pamlskov a to dovtedy možno ani žiadne nemala, možno tak nadávky boli jej menom. :ua:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Haleth » Uto 14.09.2010 12:15

sto ľudí, sto chutí :smile: ja by som neučila psa privolačku na meno, pre mňa je logickejšie ho učiť povel "Ku mne", čo sa týka každodenného života alebo skúšok, atď.
každopádne, ak som to dobre pochopila, tak Dušan chce svojho psa naučiť privolanie, na to sú iné témy
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod wer » Uto 14.09.2010 12:36

Haleth píše: ja by som neučila psa privolačku na meno

Offtopic: ja som ho to neucila... :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Dušan-1-6 » Str 15.09.2010 20:59

proste ja chcem naucit svoje steniatko ze ked poviem jeho meno tka sa otoci a caka co mu poviem dalej lebo ak by som to nechal tak tak on by nereagoval na nic v podstate :ua: napriklad jeho nieco zaujme napriklad ako tu bola spominana ta sdochlina tak on ku nej pribehne a ja na nho prisnym tonom dasa povedat kricim ale iba mierne jeho meno a vravim mu ku mne a on nic tka ho musim chytit a odniest prec :( ja chcem aby ked poviem jeho meno a obzrel ze co cchem lebo jheho ked nieco zaujme tka nic proste ani sa neobzrie ani nic :(
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Bad » Štv 16.09.2010 8:10

Dušan-1-6 píše:napriklad jeho nieco zaujme napriklad ako tu bola spominana ta sdochlina tak on ku nej pribehne a ja na nho prisnym tonom dasa povedat kricim ale iba mierne jeho meno a vravim mu ku mne a on nic tka ho musim chytit a odniest prec


Dušane, neblbni, odvolání třeby od zdechliny je už trošku vyšší škola, ty tu píšeš o štěněti, co po něm chceš?!

Nejdřív ho to musíš naučit v klidu, bez rušivých vlivů (jiná zvířata, lidi, cokoliv) - doma, na zahradě, přivolání je dobré učit v cizím klidném prostředí, kde to štěně nezná a není si jisté.
Takže jste spolu sami, třeba na procházce a ty vždycky, když k tobě poběží vyslovuješ milým veselým hlasem jeho jméno, případně i "ke mně" (po dobu co k tobě běží opakuješ jeho jméno a "ke mně"). Jakmile k tobě přiběhne, odměníš ho, třeba pamlskem a hrou, aby se naučil, že když k tobě přijde tak bude následovat něco moc fajn.
Jeho jméno vyslovuj vždy, když se na tebe podívá, a taky ho odměň, může stačit pouhý úsměv, nebo i pamlsek či hra.
Hlavně se ho nesnaž odvolávat třeba ze hry, od té zdechliny atd. dokud přivolání či reakci na jméno NEUMÍ!
Naposledy upravil Bad dňa Štv 16.09.2010 10:47, celkovo upravené 1
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Mackie » Štv 16.09.2010 10:35

Dušan-1-6 píše:proste ja chcem naucit svoje steniatko ze ked poviem jeho meno tka sa otoci a caka co mu poviem

cital si moj prispevok? co je nepochopitelne na tom co som napisala, ze treba spajat vsetko pozitivne s menom?
za ten cas, odkedy si napisal prvy prispevok, co si uz vyskusal, ako casto, ako postupujes :nwm:

heh inac s NO som sa stretla takymi, ktori mali naozaj meno ako privolavacku, toto fakt obdivujem, u mojich to v krajnom pripade vyzera tak, ze kua co zase chce :heh:
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Dušan-1-6 » Sob 18.09.2010 13:56

uz sa mi to podarilo to co som chcel :) uz reaguje ako tak ale skoro stale sa uz otoci :) terau mam este jednu otazku chcem ho naucit chvodzu na voditku ako na to? aby mi isiel pekne popri mne a nehrizol mi vedotko ako sa to da naucit? :angel:
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Terka » Sob 18.09.2010 20:59

K chôdze na vodítku sa tu nachádzajú iné témy :hmm:
Život je ako loptička v rulete. V jednom okamihu ste so svojimi schopnosťami vysoko a darí a sa vám a ochvíľu ste znova dole. Raz ste na vrchole a vzápätí padnete na úplné dno.
Terka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 723
Bydlisko: Zvolen

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Sherid » Sob 18.09.2010 21:56

Dušan, preštuduj si to tu celé, aby si sa o psoch trošku viac naučil lebo zjavne toho veľa nevieš. Keď chceš mať vlastného psíka tak takéto základné veci by si mal ovládať. Učenie chôdzi pri nohe je úplne bežný povel prečítaj si o tom v knihách- máš to všade. Skús si prečítať o psoch aspoň jednu knihu, potom sa pýtaj...
Potiaž je v tom, že psi sa vždy chovajú ako psi, ale ľudia sa nechovajú vždy ako ľudia.
Sherid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 177
Bydlisko: Bratislava

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Dušan-1-6 » Ned 19.09.2010 11:21

ja viem lenze v kazdej knihe je nieco ine tak som s toho momi aj na internete je secko ine mylsim ze niekde hovoria tak a niekde tak :nwm:
Dušan-1-6
Okoloidúci
 
Príspevky: 23

Re: Nereaguje na meno :(

Poslaťod Sherid » Ned 19.09.2010 11:43

Ja si zas myslim, ze vsade je v podstate to isté ale trošku inak napísané. Na každého psíka platí niečo iné, ako sa veci naučiť. Musíš skúsať a byť trpezliví. A chôdza pri nohe sa dá naučiť aj vlastným spôsobom, nemusíš sa riadiť presne postupmi.
Potiaž je v tom, že psi sa vždy chovajú ako psi, ale ľudia sa nechovajú vždy ako ľudia.
Sherid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 177
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik