Práca s problémovými psami?

Sem píšte vaše rady a nápady.

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod rea » Str 03.09.2008 10:38

Raky skúsený rozhodca odhalí, ale musí chcieť, oni totiž občas z rôznych dôvodov nechcú a radi zatvoria oči a posúdia len to pozlátko a ono to prejde. Potom nasledujú vysvetlenia prečo, načo a tak a ľudia môžu špekulovať o tom, ako to je naozaj. Práve na prekonanie toho stresu je dobré aj na ten cvičák chodiť, chodiť pozerať aj na akcie, ktorých sa nezúčastníš a pripravovať psa aj seba na ten stresík, na rôzne podnety. To by mohlo byť to rozvíjanie vlôh...
Od prvého až do posledného dňa spoločného života so psom sa stávaš zodpovedným za to, čo Tvojho psa v živote stretne. Dobré aj zlé. Skôr ako si ho privedieš, uisti sa, že si to uvedomuješ.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod BinLadin » Str 03.09.2008 11:40

Mackie píše:no BInLadin teraz si sa sekol - aj ked je praca s csv ina a pre niekoho mozno tazsia, stale je to pracovne plemeno

Mackie
Podivej Csv je sice razeno k pracovnim plemenum,ale prave pro tezsii vycvik,problemi s povahami a problemum stim spojenym neni prilis vyuzivano,na poli praktickeho nasazeni jeto exot.Netvrdim ze senemuze najit pes ktery bi nato mnel,ale jde spis o ojedinellou vyjimlu potvrzujici proc neni moc plemeno v sl. kynologii uplatnovano.....
Plusem a nesmirnou vyhodou je vytrvalost,ale prave proto jak plemeno vzniklo se sale hodne potyka s problemem povah,casto prevazuji spis vlci zpusoby jednani a reseni problemu -zejmena neduvera k neznamemu coz muze v praxi zpusobit znacne problemi....
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 12:41

rea píše:Raky skúsený rozhodca odhalí, ale musí chcieť, oni totiž občas z rôznych dôvodov nechcú a radi zatvoria oči a posúdia len to pozlátko a ono to prejde. Potom nasledujú vysvetlenia prečo, načo a tak a ľudia môžu špekulovať o tom, ako to je naozaj. Práve na prekonanie toho stresu je dobré aj na ten cvičák chodiť, chodiť pozerať aj na akcie, ktorých sa nezúčastníš a pripravovať psa aj seba na ten stresík, na rôzne podnety. To by mohlo byť to rozvíjanie vlôh...


Už Ťa nebudem čítať, lebo znova musím súhlasiť :yes: Preto som niekde vyššie písal, že som za sprísnenie bonitácií pri niektorých plemenách..... V ČR napr. pri bonitke majú chôdzu po nepríjemnom teréne, tak teraz na tábore v SR sa porozhadzovali umelé pomačkané PET flaše z minerálok - do kruhu a psovodi so svojimi psíkmi mali tadiaľ prejsť.
Bolo až zábavné,ako veľa to povedalo o vzťahu psovoda a psíka..... Mne osobne sa to veľmi páčilo..... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Silwuska » Str 03.09.2008 12:43

Offtopic: raky...ako na to psici reagovali?? to ma zajima :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Amaguk » Str 03.09.2008 12:46

raky píše:Už Ťa nebudem čítať, lebo znova musím súhlasiť :yes: Preto som niekde vyššie písal, že som za sprísnenie bonitácií pri niektorých plemenách..... V ČR napr. pri bonitke majú chôdzu po nepríjemnom teréne, tak teraz na tábore v SR sa porozhadzovali umelé pomačkané PET flaše z minerálok - do kruhu a psovodi so svojimi psíkmi mali tadiaľ prejsť.
Bolo až zábavné,ako veľa to povedalo o vzťahu psovoda a psíka..... Mne osobne sa to veľmi páčilo..... :heh:


nechcem sa vam pliest do vztahu, ale preco ju uz nebudes citat?

a tiez nachapem, co je take strasne na porozhadzovanych pet flasiach :nwm:

(holt, som dnes nejake nemhapava :hi: :heh: )
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 12:55

to čítanie som písal zo srandy...
No po tých flašiach niektorí psíci ani za svet chodiť, ak bol dobrý vzťah, tak buď prešli bez problémov, alebo ich pán presvedčil, ale niektorí to asi nikdy nezvládnu. Aby ste rozumeli to bol plný kruh a keď tadial psovod a psík išiel, tak to praskalo a niektorí slabší jedinci skoro utiekli a pritom mali napr skvelú obranu - poslušnosť atď... .... Niektorí prešli zasa úplne bez problémov.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Silwuska » Str 03.09.2008 12:59

:haha: :haha: ja som sa pytala lebo viem ako by to vypadalo u nas...krpaty by sa kazdu s tych flias snazil natlacit do huby...najlepsie vsecky naraz, ked nie tak aspon postupne, a maco by si s pohladom salamistu precupkal pomedzi ne :lol:
A co cattynka?? isla??
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 13:01

Catty podobne, kedže pri Váhu takých fliaš máme neúrekom a keď do toho kopnem je to korisť - Catty len čakala - ktorá to bude.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Hanka 1 » Str 03.09.2008 13:26

Byli jsme minulý týden na prohlídce zámku, i v katakombách. Ven se jde po něčem, co bych přirovnala k točitému vysokému žebříku s asi 7 cm širokými příčkami, všechno kluzké a kovové, celkem se po tom leze ven tak odhadem 5 metrů. Také dobré na vyzkoušení důvěry v páníčka. Bylo nás tam dost, přešli všichni, někteří s dopomocí a ve strachu, ale vylezli to. Canisterapeutičtí psi byli v pohodě naprosté, parkoví většinou také, kromě toho mého psa, který vylezl za mnou bez dopomoci a přemlouvání, ale musel si u toho zakňučet. Čuba to vylezla jako kdyby to dělal denně. Největší problém s tím měl shodou okolností sportovní pes, ale zvládl to také. Jako bonitace - nevím, ale ten povrch je moc dobrý nápad.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 13:32

Aj mne sa to páčilo, a toto tiež nemuselo byť zlé....... :yes:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Ivanka.P » Str 03.09.2008 13:33

Fakt je to zaujímavé takto sledovať psov s páničkami. Mne raz kamoška hovorila, že čo sú v hypermarketoch tie posuvné dvere alebo také tie točiace sa kruhy alebo ako to nazvať, tak jej pes sa tam strašne bál.

Raz som len tak zo zvedavosti zobrala Ritu a prešli sme sa s MHD do Avionu a prešli sme úplne v pohode cez tie točiace dvere ani autobus nebol problém. Proste ma to tak potešilo, že mi pozrela do očí a keď som sa usmiala, pohladila a povedala že ideme, tak vykročila ako inokedy. Vedela, že ak tam budeme spolu a ja to od nej chcem, tak jej nič nehrozí.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod unicorn » Str 03.09.2008 14:26

raky píše:to čítanie som písal zo srandy...
No po tých flašiach niektorí psíci ani za svet chodiť, ak bol dobrý vzťah, tak buď prešli bez problémov, alebo ich pán presvedčil, ale niektorí to asi nikdy nezvládnu. Aby ste rozumeli to bol plný kruh a keď tadial psovod a psík išiel, tak to praskalo a niektorí slabší jedinci skoro utiekli a pritom mali napr skvelú obranu - poslušnosť atď... .... Niektorí prešli zasa úplne bez problémov.....

Offtopic: no moj pes by sa asi osalil z tolkych flias, by nevedel ako si ich vsetky napchat do papule. PET flasa je jeho najoblubenejsia hracka :lol:
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod raky » Str 03.09.2008 14:36

ono sa to dá nahradiť aj tenkým plechom, alebo igelitom, mne sa to páčilo, nakoľko tam bolo vidieť aj istotu psíka, niektorý prebehol s radosťou, niektorý s chvostom medzi mohami, niektorý to chcelprekročiť atď....
Zdalo sa mi to naozaj zaujímavé.....
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Puk » Str 03.09.2008 16:46

Hanka 1 píše:Oni jsou samostatní a přemýšlející, proto jsou ovladatelní jiným způsobem, než většina psích plemen. Zase nechci paušalizovat nebo tvrdit, že to tak opravdu je, je to jen můj názor. Znám dva psy ČSV, které bych si vybrala na reálnou práci, ale ne na sportovní výcvik. To jsme už ale hodně OT.


Tent názor poznám veľmi dobre!!! Predsedkyňa chovateľského klubu jedného nemenovaného plemena dokonca vydala na svojej stránke jeden "dobroznalecký" posudok typu : XY je také inteligentné plemeno, že ho netreba cvičiť. Samozrejme, že ľudia sa toho chytili a nič so psami nerobia. Výsledok : na bonitácii, či výstave, pomaly každý pes napáda toho druhého, hryzie vlastného psovoda a podobne. Výnimka z tohto stavu je veľmi vzácna. Pani predsedkyňa& ansámbl ničí každý iný názor a "protestantov" pod rôznymi zámienkami vykopáva z klubu. Situácia je tak ďaleko (dnes som o tom debatoval s jednou majiteľkou výcvikovej školy, ktorá má jedno družstvo utvorené z 12 jedincov tohto plemena - že jej majitelia povedali : predsedkyni to ani nepovieme, že sem chodíme), že záujemci o výcvik sú diskriminovaní.
Resumé : naďalej šírme hlášky o inteligencii, samostatnosti, potrebe nepracovať s konkrétnym plemenom, o jeho samostatnom premýšľaní (opäť známe : už len rozprávať keby vedel...). Je to najrýchlejšia cesta k zániku.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Práca s problémovými psami?

Poslaťod Puk » Str 03.09.2008 16:54

Hanka 1 píše:
lusy píše:
aby ukazovala skutečnou povahu a pevnost nervů toho psa, ne to, co má nebo nemá naučeno


nebola si to ty, co si pisala, ze sa strachovej reakcie da zbavit a nielen ju prekryt ak teda vies ako s tym psom pracovat. :ach:


Ano, psala, a co to má společného s tím, co k tomu pišeš ty? Nějak tomu nerozumím.



No, na jednej strane tvrdíš, že každej strachovej reakcie ide psa zbaviť, na druhej strane hovoríš, že pes prejavujúci strach by nemal cez bonitáciu preliezť (ČSV, berňáci). Ak teda, podľa tvojej teórie (nezdieľam ju!) toho strachu zbaviť ide, tým to podľa teba, to dedičné nie je, tak potom nechápem v zmysle tejto teórie, čo ti vadí na tom, že takýto pes je zaradený do chovu? Mne to logicky dáva asi také resumé : do chovu treba zaradiť všetkých psov, čo sa čohokoľvek boja, lebo keď sa im človek povenuje ide všetko odstrániť a vlastne to teda nedostatok ani nie je. Alebo som to zle pochopil?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výchova a výcvik