Switch to full style
Sem píšte vaše rady a nápady.
Odoslať odpoveď

Re: vbiehanie dovnutra

Štv 28.08.2008 10:20

Offtopic: Amaguk : Ts, vcerajsia tema ma nakrkla a zistila som, ze Hugo si tiez necha oblozit nos aj hlavu piskotami, aj syrom :lol: Som tyraaaaaaaaaan! :fizel:

Re: vbiehanie dovnutra

Štv 28.08.2008 13:13

Ja si nemyslím, ze by mal Gaston problém s tym ze je vonku, mi sa mu naozaj venujeme aj sme s nim na zahrade stanovali a tak. To s tym ze by som ho mohla pustit aspon do 1 miestnosti.. neviem mame pri hlavnych dverach malu predsienku s kupelnou, tam by mu mohlo byt jedno ci je vonku alebo dnu a obkusal by vsetky topanky, potom chodbicku, odtial by sa dostal automaticky hore do spalni a kupelne. Z terasovych dverije rovno kuchyna a obyvacka spojene... a stavim sa ze potom by sa pocuraval a uplne by zanevrel na budu a teraz to uz znasa, ked je uz mesiac vonku a stale som vbiehala von lebo som pocula zavyjanie a zistila som ze vzdy to zavyja suedov pes a Gaston malokedy, teraz si kludne lahol na svoje miesto pri otvorenych dverach a spi tam, lebo je cely mokry ako sa kupal, problem je skorej rano a niekedy večer.

Re: vbiehanie dovnutra

Pon 27.09.2010 10:49

chcela som sa opytat aby nam steniatko neskriabalo na dvere
ide len o ranny ritual kedy jej pripravujem jest,
(v podstate ju mozem pustit dnu kym to pripravim a mam po probleme, predtym jej utrem packy
a nenaspini, to je najjednoduchsie riesenie sice)
Offtopic: ale tu mi neporadite, lebo ste proti tomu aby psik bol vonku.
ja som bola tiež, ale spika vonku nam aj tak.
vetoš nam povedal ze (potom co sme mali prvy tyzden fenusku vnutri)
ze je si ce fain ze sme ju mali vnutri ze si na nas zvykla,
ale ak ju chceme mat vonku treba to urobiť co najskor ze ona si za 2 dni zvykne.
dve noci som sice trpela, ale ona si fakt zvykla, absolutne neknuci, je jej vonku fain, ma krasnu velku zateplenu budu.a vobec nieje mimo svorky ako mate (aj aj som mala o ludoch co maju psika vonku) zlu predstavu, je s nami cely den,
stale je niekto na dvore alebo v zahrade a urcite je jej lepsie ako zavretej niekde v byte


tie co ste radili ze az ked bude psik dospely tak ho dať von, je riadna hlupost, pretoze psik je potom zvyknuty na vnutro,
zrazu nepochopi ze preco ste ho odstavili ako vy hovorite zo svorky a ma tak nastaveny aj organizmus a moze vonku lahsie ochorieť :ua:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 10:18

Offtopic: no co ja viem, ja som malu navykala na samostatny pobyt vonku az od polroka. A to bola moja matka uplny antipsickar(vdakabohu sa to zmenilo :smile: ) Je vsak pravda, ze nie je odkazana na celodenny pobyt vonku, cize situacia je mozno o trosku ina. Ale ja osobne nie som za to, aby sa dvojmesacne stena vysackovalo same vonku. Myslim, ze vyspely pes si dokaze sam vonku zvyknut rovnako ako malinke stena, dokonca mozno lepsie. Pretoze si nemozem pomoct,ale stena prirovnavam k malemu dietatu, ktore potrebuje byt co najviac so svojou "nahradnou" rodinou, lebo aj tak je uplne vykolajene z nasho bezneho zivota. Som sice ot, ale nemohla som si pomoct. :hi:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 10:55

Offtopic: hovorim chapem, ja som mala 16 rokov psa vnutri, v posteli...viem o com ste presvedčení..
(je pravda ze vacsina znamych, ktori maju spika na dvore az tak nevenuju...)
je jedno preco psa vnutri mat nemozem, tak je vonku.
nieje tam sama, kym zaspi som snou, ked zaknuci rano pridem a ideme sa venciť.
ked prirovnavate male dieta, tak tiez spavate s babatkom v jednej posteli?
zaspi ulozite ho spat, ked zaplace pridete...
kamaratke dostal spik zapal spluc a zomrel, lebo ho mali rok v byte a potom ho dali von :plac:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 11:12

jess ano spavame s babetkom v posteli..dokonca s mojou sestrou :no: ja by som osa vonku nedala aj kedd by som byvala v dome :no:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 11:36

My to robíme tak, že nášho jacka učíme, aby sadol a ostal pred dverami. Ked odniekiaľ prídeme a ideme dnu, necháme otvorené dvere, vojdeme dnu a až ked pekne počká, zavoláme ho. On vie, že ho pustíme, tak pekne sedí, potom sa vrúti dnu ako guľa :smile: . Je to dobré aj na to, aby si nechal v kľude pri dverách utrieť labky. Ked nevydrží ani pár sekúnd, musí sa vrátiť a znovu. Ale už si pekne na to zvykol, má 4 mesiace. Myslím, že je to o tom , že pes vie, že môže ísť dnu k nám a je ochotný počkať. Neviem, či je to správne, ale náš diviak potrebuje tvrdú ruku :yes: .

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 11:45

Offtopic: teraz brutal OT, ale je vedecky dokazane, ze ak dieta spi v jednej posteli s rodicmi do urcicteho veku, ma pokojnejsi a lepsi spanok ako dieta, ktore spi samo vo vlastnej postielke(nehovoriac o tom, ze aj pre rodicov je to pohodlnejsie)

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 12:10

ZdenulkaM píše:jess ano spavame s babetkom v posteli..dokonca s mojou sestrou :no: ja by som osa vonku nedala aj kedd by som byvala v dome :no:

Offtopic: hmmm potom vam v 6tich rokoch bude plakat a bat sa spat samo :no:
ZdenulkaM : no vidis,ty si ty ja som ja, clovek mieni panboh meni :smile:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 14:45

Musím doplniť, že v noci spáva v búde vonku, niekedy aj cez deň. Zvykol si bez problémov, ale ked ho dlhšie z nejakých dôvodov nepustíme dnu, je nešťastný, smutný, nechce žrať a tak. Proste chce byť s nami, von či dnu. Treba nájsť taký zdravý stred.Len môj názor. :hi:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 14:58

Offtopic: mamina dobre napisane :no:
predsa ked sme vonku psik asi nebude chciet byt vnutri :smile:
a naopak, hlavne je ze sme spolu

nasa malinka je len este pojasena rano a hladna tak skiabe na dvere (ked sa vratime z prechadzky a ona vie ze jej idem robit jest, inak neskriabe), vystekava a nahana ma nech si pohnem
s pripravou jej papanicky,
dnes som jej nechala otvorene dvere, aby na mna videla a povedala som sadni a zostan (este ostan neovlada)
vzdy ked sa pohla prestala som s pripravou a usadila ju zas do zostan.
takto sme to urobili asi 5 x az pekne zostala tak som to dokoncila a dala jej papat,
myslim ze toto by mohla byt cesta :jop:

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 19:59

Offtopic: predstav si ze moja sestra ma uz 5 rokov/od mala spala s nami/ uz doteraz este obcas spi s mamou alebo so mnou v psoteli a aj v noci vie sama spat :no: a urcite je jej lepsie akokeby by mala byt vyhnana niekde ako vas psik

Re: vbiehanie dovnutra

Uto 28.09.2010 22:00

Offtopic: Zdenulka, takže dieťa ked spí vo svojej vlastnej posteli povedzme od 2 rokov, je "vyhnané ako ten pes"? Moje deti nespávali s nami v posteli a sú normálne šťastné, zdravé a majú sa dobre.Všetko záleží od výchovy v rodine. Netreba nikoho posudzovať podľa seba. :no:

Re: vbiehanie dovnutra

Str 29.09.2010 6:25

mamina samozrejme ze na deti to je ine :no: ale pri dietati nepredpokladam ze ho supnu na dvor vies :no: teda aspon dufam :ua:

prosím pomôžte!

Str 27.04.2011 17:43

ahojte. mám problem s mojou fenkou retrievera. Neustále chce chodiť dovnútra....odkedy sme ju raz pustili dnu na silvestra tak odvtedy sa nam neustale pchá dovnutra. ide clovek po schodoch dnu a jak sa otvoria dvere hned ide dnu bez dovolenia. Neviem prečo to robí lebo sa jej venujeme,aportujeme,hrám sa snou,chodime na prechadzky,skocime si aj agility. takze naozaj sa jej venujeme. Ja neviem či sa vonku sama bojí..ale nemá sa čoho,tak to nechápem.Ale ona musí pochopiť že pri nej nemozem byt 24 hodin denne. Ja uz neviem ci sa mam naklonovať alebo čo. Začala aj skákať na dvere čo si pred tym nikdy nedovolila. kolko krát ju už musim aj uvizat na vodítko (8 metrove) no nie cely den. iba za trest alebo ked je mamina sama doma tak ona si s nou sama neporadí. a este co je čudne ked je normal pustena tak ani nebehá len sedi pri dverach ,knuci,steka a skace na dvere. ked sme jej dali zabranu pred schody aby neprisla az pri dvere tak stále stekala na dvere.fakt neviem čo jej moze byt,ci sa boji alebo co...ale nemá sa čoho...fakt som zufala :ua: nevie mi niekto poradit??
Odoslať odpoveď