pes v dazdi

Sem píšte vaše rady a nápady.

pes v dazdi

Poslaťod petra5 » Str 23.07.2008 11:19

Ahojte nikde som nenasla tuto temu a potrebovala by som pomoct.
Moj psik je to bigl a ma 4,5 mesiaca nechce chodit von ked prsi. Vyjdeme von a on hned uteka naspet k dveram. ked sme na prechadzke a poprchava tak to je ok.Ale ked riadne cochti tak je zataty ako oslik.
Inokedy chodi von rad. Dnes je to velmi aktualne a hlavne pride jesen tak mi prosim skuste poradit.
petra5
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Re: pes v dazdi

Poslaťod Silwuska » Str 23.07.2008 11:28

Nechapem v com chces poradit :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Efa » Str 23.07.2008 11:33

Ale ved aj to ludove prislovie hovori ze "je take pocasie ze nehodno ani psa vyhnat...." :lol: tak sa mu necuduj :ahoj:
http://kkdogsport.webnode.sk/

Obrázok
... moje okolie mi každý deň dokazuje, že život bez mozgu je predsa len možný ....
Efa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2948

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Str 23.07.2008 11:40

jaaaj, co by som ja dala zato, keby si moj pes vymyslel, ze v lejaku sa po vonku nechodi! :no: :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod katka » Str 23.07.2008 11:42

Amaguk... :heh: ..my sme na tom rovnako...ja v koterci a Bačko lieta po dvore a jaší sa v mlákach...
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Str 23.07.2008 11:44

presne :yes: , moj sa tiez najviac magorci, ked leje, proste: zabava, akcoska, vyrazne pachy, a nie je mu hic ... :ach:

petra5 píše:Ahojte nikde som nenasla tuto temu a potrebovala by som pomoct.
Moj psik je to bigl a ma 4,5 mesiaca nechce chodit von ked prsi. Vyjdeme von a on hned uteka naspet k dveram. ked sme na prechadzke a poprchava tak to je ok.Ale ked riadne cochti tak je zataty ako oslik.
Inokedy chodi von rad. Dnes je to velmi aktualne a hlavne pride jesen tak mi prosim skuste poradit.


nechce ani vykonat potrebu, alebo rychlo cik a kak a sup domov?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.07.2008 11:47

Mala som to isté, našťastie už je to fuč, dnes sme boli behať :lol:
Motivuj ho hračkou, pamlskom, chvílu postoj, netlač na neho a daj mu čas. Občas som ho potiahla, ale už by som túto metódu na neho nikdy nepoužila. Totálne ho to deptalo, ale každému vyhovuje iné.
Chodiť von v daždi je samozrejmosť a tak sa na to musíš pozerať. Jasné, že sa nemusíte hodinu korzovať, ale vyčúrať sa musí.
Hlavne nečakaj zázrak okamžite, nám to trvalo pol roka :no:
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Str 23.07.2008 11:52, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v dazdi

Poslaťod gwen66 » Str 23.07.2008 11:47

no a moje dve dogicatka ...kazde ine Sall ani za svet radsej ani kvapka na nu nech nespadne a Dann ten lieta ako sarkan a potom vyzera ako kral Bahniak :heh:
gwen66
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 214
Bydlisko: Bratislava-Nebojsa

Re: pes v dazdi

Poslaťod BinLadin » Str 23.07.2008 13:40

Ulfheiðr píše:
Motivuj ho hračkou, pamlskom, chvílu postoj, netlač na neho a daj mu čas. Občas som ho potiahla, ale už by som túto metódu na neho nikdy nepoužila. Totálne ho to deptalo, ale každému vyhovuje iné.
Chodiť von v daždi je samozrejmosť a tak sa na to musíš pozerať. Jasné, že sa nemusíte hodinu korzovať, ale vyčúrať sa musí.
Hlavne nečakaj zázrak okamžite, nám to trvalo pol roka :no:

...alwe pozor kdy a jak odmenujes,nebo davas hracku.Pokud to udelas tady blbe psa naopak podporis v jeho nezadoucim jednani,spis bych se podivil nahlas co dela a proc blbne,vzdyt se nic nedeje....
Alena kazdeho psa plati neco kineho a je potreba vzdy vymyslet to prave co zabere...
BinLadin
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 574
Bydlisko: Brno

Re: pes v dazdi

Poslaťod Tchor » Str 23.07.2008 13:44

ja bych se ho na to neptal proste bych mu zabranil v tom aby mohl utect a v tom desti bych ho "zamestnal" natolik aby nemel cas myslet na to ze na nej prsi.
Tchor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1644
Bydlisko: Svinarov ( u Slanyho) - Stredocesky kraj

Re: pes v dazdi

Poslaťod Amaguk » Str 23.07.2008 13:46

neviem, v pripade, ze pes vykona potrebu a hrabe sa domov, ja by som to nejako specialen neriesila, pohrat a zabavit sa daj doma :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: pes v dazdi

Poslaťod Ulfheiðr » Str 23.07.2008 13:49

To ano, to som aj písala, že na každého platí niečo iné.
Na môjho výsmech a podivovanie sa nezaberá. Berie to asi tak, že ty sprostá, nevidíš, že mi to je fakt nepríjemné? Tak sa mi nerehoc a pomôž. (nepopieram však, že som x-krát spontánne nevybuchla smiechom, pri pohľade na to "zúfalstvo")
No. Ale je hádam jasné, že psa odmením až pri spolupráci. Ukážem mu čo dostane, ak bude spolupracovať. Ak ano, dostane to a všetko ide hladko. Ak nie,, nedostane to. Ale mlska je pre mojeho psa natoľko motivujúca, že to proste spraví. :smile: Takže v tomto to mám hodne ľahké ak treba prekonať niečo nepríjemné.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: pes v dazdi

Poslaťod Sunny » Str 23.07.2008 14:25

Monča tiež neznášala chodiť von keď prší. Vyriešil to pršiplášť :ha: Najprv sa jej ani ten moc nepáčil, ale keď zistila že je pod ním sucho a teplo tak pohodaaa, už ideme aj v daždi. Nie zrovna s nadšením, ale ide.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: pes v dazdi

Poslaťod Mackie » Str 23.07.2008 14:39

tak ja som zazila obidva extremy.. vonku lejacisko, vietor, skusala som rychlu chodzu, pomalu chodzu, a ona si nucha a nucha a nic jej nevyhovuje
a naopak.. jedno i druhe behom minuty a tahaaa sa domov
podla mna je to aj o "nalade" psa, hoci byt takym tym mensim zimomriavym, tiez by sa mi nepacilo vonku moknut
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: pes v dazdi

Poslaťod petra5 » Str 23.07.2008 14:52

Dakujem no ved o tom to je ye on sa na mna poyera ye mi asi sibe ye s nim chcem ist v tomto necase von. No ale prebehnut sa musi potom bude vzstrajat doma.
petra5
Okoloidúci
 
Príspevky: 3

Ďalší

Späť na Výchova a výcvik